Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Obchody 15 – lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (fotoreportaż)

Listopad 15, 2016 11:36 AM

Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 1. czerwca 2001 roku, w Tarnobrzegu utworzona została Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego. Z okazji obchodów 15-lecia, w PWSZ  odbyła się przygotowana specjalnie na tę okazję Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Współczesność i przyszłość. Interdyscyplinarne aspekty zdrowia, bezpieczeństwa, edukacji i gospodarki”.

Konferencja rozpoczęła się od uroczystego wystąpienia Jego Magnificencji Rektora dr. Pawła Maciaszczyka, po którym głos zabrał Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr. hab. Aleksandra Bobko. W trakcie uroczystości wręczono Srebrny Krzyż Zasługi oraz nadano tytuły „Zasłużony dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego. Od godziny 10 rozpoczęły się sesje plenarne zaś na 14.15 zaplanowano koncert jubileuszowy.

MAGISTER PIELĘGNIARSTWA

Aktualnie PWSZ oferuje możliwość kształcenia na dziesięciu kierunkach studiów pierwszego stopnia (studia licencjackie) prowadzonych w ramach dwóch wydziałów:

Na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych realizowane są studia w systemie stacjonarnym (bezpłatne) i niestacjonarnym na sześciu kierunkach: pedagogika, pielęgniarstwo, pedagogika specjalna, polityka społeczna, europeistyka oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.

Na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych realizowane są studia w systemie stacjonarnym (bezpłatnie) oraz niestacjonarnym na kierunkach: Ekonomia menedżerska, Finanse i rachunkowość, Turystyka i rekreacja oraz Zarządzanie.

PWSZ oferuje również studia podyplomowe, zaś od nowego roku akademickiego uczelnia uruchomi studia drugiego stopnia (magisterskie) na kierunku „pielęgniarstwo”.

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>