Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach z wizytą we Włoszech

Grudzień 5, 2016 9:55 PM

W dniach 6 – 12 listopada 2016r. dziesięcioosobowa grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach przebywała z wizytą we Włoszech w ramach programu Erasmus+ (międzynarodowa wymiana młodzieży)


Na lotnisku w Warszawie

- Temat projektu „Zastosowanie urządzeń mobilnych w edukacji” jest bardzo ciekawy i aktualny – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz. – Zastosowanie wypracowanych w projekcie rozwiązań urozmaici lekcje i wpłynie korzystnie na naszych uczniów – dodaje dyrektor.

Szkoła partnerska do której udała się gorzycka delegacja mieściła się w Ferentino, to niewielkie miasteczko 80 km na południe od Rzymu. Oprócz Polski w projekcie uczestniczy: Turcja, Portugalia, Grecja, Rumunia i Włochy.

- Bardzo dużo czasu poświęcaliśmy na pracę nad projektem – mówi Dominika, uczennica klasy drugiej technikum ekonomicznego. Ale był tez czas na poznanie historii regionu i degustację potraw kuchni włoskiej – dodaje Dominika.

Po omówieniu treści poświęconych urządzeniom mobilnym przyszła pora na żywą lekcję historii w ruinach historycznych miast. Pompeje, Neapol i Rzym wywarły na wszystkich uczestnikach projektu ogromne wrażenie.


Gorzycka delegacja podczas zwiedzania historycznych Włoskich miast

- Przygoda we Włoszech po siedmiu dniach dobiegła końca. Pełni nowych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. Pozostały wspomnienia i zdjęcia, do których będziemy często wracać – mówi Aleksandra. – Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, pozostaną one długo w naszej pamięci, nawiązaliśmy kontakty i nowe przyjaźnie, a przede wszystkim doszlifowaliśmy nasz język angielski – dodaje.

Wyjazd do Włoch dobiegł końca, ale na uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach czekają kolejne wyzwania. Już w marcu 2017r. wizyta w Turcji, a w maju wyjazd do Rumunii.

- Nie zamykamy się tylko w programie Erasmus, prowadzimy starania aby nasza młodzież skorzystała również z innych programów. Mam tu na myśli pozyskanie środków z funduszu Polsko – Litewskiego czy Polsko – Ukraińskiego – mówi koordynator projektów w gorzyckiej szkole Renata Stadnik – Komórkiewicz.

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>