Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Tadeusz Wojteczko nie będzie członkiem Kapituły Sigillum Civis Virtuti – tak zdecydowali radni (video)

Grudzień 30, 2016 7:57 AM

Mimo iż został odznaczony najwyższym miejskim wyróżnieniem, to nie będzie członkiem kapituły przyznającej to wyróżnienie. Kandydaturę Tadeusza Wojteczki radni odrzucili podczas wczorajszej sesji Rady Miasta.

Tadeusz Wojteczko miał zastąpić w kapitule zmarłego ks. Prałata Michała Józefczyka. W 2015 roku Wojteczko otrzymał medal Sigillum Cives Virtuti (łac. pieczęć cnoty obywatelskiej), choć część radnych nie zgadzała się z tym wyborem. Wojteczko dziś jest szefem tarnobrzeskiego Klubu „Gazety Polskiej”.  W  latach  1989-1993  był  przewodniczącym Wojewódzkiego Komitetu Stronnictwa Demokratycznego, a w latach 1994-1996 sprawował funkcję wiceprezydenta miasta.

Był też członkiem Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego, organizacji propagującej wprowadzenie stanu wojennego. Ten fakt z życiorysu Wojteczko, zdaniem większości radnych reprezentujących klub Platformy Obywatelskiej, powinien był go wykluczyć spośród osób, zasługujących na przyznanie Pieczęci Cnoty Obywatelskiej.

Jednym z przeciwników członkowska Tadeusza Wojteczki w kapitule był radny Sławomir Partyka, który podczas swojego wystąpienia cytował fragmenty blogu kandydata:

Brudna,paskudna,łajdacka Platformo stoisz tam, gdzie stało ORMO! Uprawiasz rządy pełne hipokryzji, pozbawione śladów racjonalnej wizji. Rządy kompletnych nieudaczników, złodziei,oszustów i jurgieltników. Afery,korupcja i malwersacje, mają codziennie nowe mutacje. Prawo i sprawiedliwość zatriumfuje, za kratki trafią zdrajcy i zbóje. – cytat z blogu Tadeusza Wojteczki.

- Niezależnie od sympatii politycznych uważam, że taki język jest niedopuszczalny w ustach kandydata do kapituły – argumentował radny Partyka. – Nie walczę z poglądami, walczę z językiem nienawiści – dodał.

- Członek kapituły to musi być człowiek nieskazitelny – mówił z kolei radny Stanisław Uziel. – On na to absolutnie nie zasługuje – dodał. – Niezręczność tej sytuacji polega na tym, że chcemy osobę prałata Józefczyka zastąpić osobą budzącą kontrowersję i dzielącą mieszkańców Tarnobrzega – mówił z kolei radny Norbert Mastalerz.

W obronie kandydatury Wojteczki stanął m.in. przewodniczący Rady Miasta Kamil Kalinka, autor uchwały.

- Panie radny Partyka, jak pan w takim razie skomentuje słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego mówiące, że z tymi ludźmi to trzeba tylko z dechą iść i ich lać. (…) Odnosząc się do języka nienawiści o którym pan mówi, to gwarantuje panu, że gdybym teraz wszedł na facebooka pana kolegów z Platformy Obywatelskiej, najlepiej jeszcze tych co siedzą w sejmie, to o wiele gorsze cytaty bym znalazł. (…) Na swoim blogu pan Tadeusz Wojteczko wyraża zdanie wielu milionów Polaków, wypowiada się w wolnym kraju, ma prawo do wypowiedzi – argumentował Kalinka.

- Tadeusz Wojteczko jest osobą o niezwykle wartościowych cechach, jest niesamowitym patriotą, oddanym i temu miastu i naszemu krajowi. Uważam, w stu procentach zasłużył na medal Sigillum Civis Virtuti, który otrzymał dwa lata temu i w stu procentach uważam, że należy mu się miejsce w tej kapitule -dodał.

Za przyjęciem uchwały głosowało 8 radnych, 10 było przeciw, jeden zaś wstrzymał się od głosu.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. od 32:09

foto&video: Piotr Morawski

9 Responses to Tarnobrzeg: Tadeusz Wojteczko nie będzie członkiem Kapituły Sigillum Civis Virtuti – tak zdecydowali radni (video)

 1. ozyrys Odpowiedz

  30 grudnia 2016 at 08:10

  Prawo i sprawiedliwość zatriumfuje, za kratki trafią zdrajcy i zbóje

  widzimy jak siedzi tusk,kopaczowa i reszta świty :D

  tylko przedstawiciel jednego i drugiego plemienia może wierzyć w te głodne historie.
  jednym i drugim włos z głowy nie spada a gawiedź emocjonuje się jak tylko może.

  dobrze,że oszołoma zablokowano !

 2. olesaław Odpowiedz

  30 grudnia 2016 at 13:46

  Dla mnie pan przewodniczący osiągnął dno dna. Proponując byłego komucha, faceta z niefajnymi epizodami i siejącego nienawiść, jeszcze raz udowodnił, że jest zwykłym cymbałem.

 3. miorek Odpowiedz

  30 grudnia 2016 at 15:48

  Kalinka, udowodnij swoje twierdzenia: kiedy i gdzie Prezydent Komorowski powiedział cytowane przez ciebie słowa i wskaż konkretnych polityków PO, którzy na swoich Facebookowych profilach wypisują takie plugastwa jak Wojteczko. I podaj cytaty ich wypowiedzi.

  A następnie wskaż, który z tych wyżej cytowanych polityków PO używających języka nienawiści został uhonorowany medalem cnoty obywatelskiej lub innym tego typu wyróżnieniem.

  Jeśli tego nie zrobisz, jesteś dla załganym gnojkiem – niegodnym żadnego publicznego urzędu.

 4. Jozef tbg Odpowiedz

  30 grudnia 2016 at 22:03

  Zmienic przewodniczacego tej rady na kogos rozsadnego

 5. Wypowiedz Komorowskiego Odpowiedz

  30 grudnia 2016 at 22:25

  jw.

 6. a Odpowiedz

  31 grudnia 2016 at 10:08

  2 głosów zabrakło do remisu – Dziubińskiego i Kapuściak. Czyżby byli przeciwko ale z powodów towarzyskich bali się w ogóle oddać głos?

 7. ANDREW Odpowiedz

  31 grudnia 2016 at 12:23

  Kalinka dopuścić się zwykłej manipulacji cytując wyrwaną z kontekstu wypowiedź Prezydenta Komorowskiego. Brzmi o na tak:

  (cytat z relacji)

  Jakie Komorowski widzi dziś największe zagrożenia?

  - Mamy do czynienia ze słabością demokracji. Społeczeństwa dają wiarę populistom, którzy stosują technikę uproszczonego komunikatu i w ten sposób uzyskują poparcie. I tak w naszym kraju udało się społeczeństwu wmówić, że Polska jest w ruinie – tłumaczył Komorowski i zwracał uwagę na media społecznościowe: – One dziś rządzą się swoim prawem. Tam nie ma żadnej odpowiedzialności za słowo. Można bezkarnie opluwać ludzi bez szansy obrony. Dlatego powtarzam: jak nas w internecie atakują, to trzeba lać się dechą z takimi ludźmi. Nie pomogą długie referaty i merytoryczne debaty.

  Jak się ma ta wypowiedź Prezydenta do obelg i plugastw wypisywanych przez Wojteczkę. Tak samo jak rozsądny, wyważony polityk do przewodniczącego Kalinki.

 8. wiesiek Odpowiedz

  31 grudnia 2016 at 17:50

 9. cenzor Odpowiedz

  31 grudnia 2016 at 20:51

  Panie Maliniak Kaliniak a wpisy pani Pawłowicz, pana Pięty i wielu wielu podobnym z Partii Bezprawia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>