Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Będzie proces beatyfikacji prałata Józefczyka? Radna Kapuściak: Nasze działania mogą zaszkodzić procesowi

Styczeń 26, 2017 7:22 PM

„Święty natychmiast” – taki transparent rozwinęli parafianie na pogrzebie swojego proboszcza Michała Józefczyka, którego pamięć radni Tarnobrzega chcą uczcić w różny sposób. – Wszystkie dzieła uzgodnijmy z księdzem Biedroniem (obecny proboszcz parafii na Serbinowie – przyp.red), bo to on będzie prowadził proces beatyfikacyjny. Te dzieła o których my myślimy że będą dobre, mogą zaszkodzić temu procesowi a nie pomóc – apelowała radna Bożena Kapuściak.

Jedną z inicjatyw jest ustawienie popiersia zmarłego prałata, na placu Antoniego Surowieckiego. Społeczny komitet budowy pomnika prowadzi zbiórkę pieniędzy na ten cel. – Wielu ludzi czuje potrzebę uhonorowania w ten sposób wyjątkowego księdza i człowieka, Tarnobrzeżanina XX wieku – argumentował radny Witold Zych, stojący na czele komitetu.

Z kolei przewodniczący RM Kamil Kalinka przywołał pomysł prezesa Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Tomasza Lenarta. – Chodzi o zrobienie pięknego skweru w miejscu gdzie kiedyś była „Muszelka”. Zostałby tam umieszczony kamień lub tablica, na której wypisane by były wszystkie zasługi prałata – mówił przewodniczący. O nadanie nazwy rondu w pobliżu kościoła na Serbinowie imienia proboszcza, apelował z kolei radny Stanisław Uziel.

- Każda inicjatywna uhonorowania prałata powinna być wspierana przez radę miasta i prezydenta. Będzie to drobna zapłata za wielkie rzeczy, które prałat Józefczyk zrobił dla Tarnobrzega – mówił radny Jan Dziubiński.

Biorąca udział w dyskusji radna Bożena Kapuściak przypomniała ostatnią wolę zmarłego. – Byłam przy śmierci księdza prałata, który wyraźnie powiedział do mnie „żeby zadbać o jego dzieła”. Nie życzył sobie kwiatów, nie życzył sobie tablic, pomników, itp. tylko zadbać o jego dzieła. Nawet na pogrzebie nie życzył sobie kwiatów. My nie wsłuchujemy się w to co mówił, zadbajmy o te dzieła, których nie dokończył – apelowała radna.

Jak dowiedzieliśmy się od radnej Kapuściak, o beatyfikację zmarłego prałata wnioskują środowiska katolickie działające w naszym mieście.

7 Responses to Będzie proces beatyfikacji prałata Józefczyka? Radna Kapuściak: Nasze działania mogą zaszkodzić procesowi

 1. Znany tropiciel Odpowiedz

  27 stycznia 2017 at 01:48

  Ten ksiądz nie budził kontrowersji.Może być pomnik.Lecz proces beatyfikacyjny?
  Przesada

 2. pens Odpowiedz

  27 stycznia 2017 at 16:48

  To teraz rozumiem dlaczego Biedron został proboszczem, ma się zająć beatyfikacja. Wybór biskupa wydawał mi się dziwny parafia potrzebuje działacza a nie naukowca.
  Dla mnie może być błogosławiony takich księży jak M. Jozefczyk ze świecą szukać.

 3. katolik Odpowiedz

  1 maja 2017 at 00:33

  Już to widzę jak ks. Biedroń zajmie się procesem beatyfikacyjnym… Jego to nic nie obchodzi, jest tylko zapatrzony w siebie… Nie liczmy, że się tym zajmie, to nie jest taki człowiek.

 4. mieszkaniec TBG Odpowiedz

  1 maja 2017 at 00:50

  Zejdźcie na ziemię. Jemu nie potrzeba tej beatyfikacji. Zajmijcie się jego dziełami tu na ziemi.

 5. tbg Odpowiedz

  1 maja 2017 at 07:43

  Już za rok WYBORY. Jest okazja zaistnieć.

 6. wels5 Odpowiedz

  3 maja 2017 at 08:13

  Wbrew woli zmarłego zasłużonego prałata na siłę chcą go zrobić świętym. To jest chore.

  • dora Odpowiedz

   4 sierpnia 2017 at 11:59

   Był i jest świętym. Sam zadbał o swoją świętość. Wielki ksiądz który kochał Boga i ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>