Mimo przegranej we Włoszczowej, Wisła Sandomierz nie traci pozycji lidera IV ligi świętokrzyskiej

Nie udało się Wiśle Sandomierz odnieść drugiego zwycięstwa w rundzie wiosennej. W meczu 20. kolejki IV ligi świętokrzyskiej podopieczni trenera Pacholarza przegrali we Włoszczowej z miejscowym Hetmanem 1:2 (0:1).

Sandomierska ekipa przegrywała od 23. minuty, po bramce strzelonej przez Rafała Wrońskiego. Po przerwie, w 76 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie dzięki trafieniu Krzysztofa Rajczykowskiego.

Honorową bramkę dla Wisły strzelił w 79 minucie Arkariusz Drapsa. 20-letni napastnik dołączył do sandomierskiej drużyny w przerwie zimowej. Wychowanek Jedynki Krasnystaw był w szerokiej kadrze Wisły Puławy zaś rundę jesienną obecnych rozgrywek spędził w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska.

Mimo przegranej we Włoszczowej Wisła utrzymała pozycję lidera rozgrywek, gdyż swoje spotkanie przegrały również rezerwy Korony Kielce, które przed minioną kolejką traciły do sandomierskiej drużyny dwa punkty. Po zwycięstwie 2:1 nad Partyzantem z Radoszyc trzy punkty straty do Wisły odrobił zaś Zdrój z Buska Zdroju.

W ramach 21. kolejki Wisła podejmie na własnym stadionie Lubrzankę z Kajetanowa. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 26. marca br., początek godz.15.

HETMAN WŁOSZCZOWA – WISŁA SANDOMIERZ 2:1 (1:0)

1:0 – Wroński 23′
2:0 – Rajczykowski 76′
2:1 – Drapsa 79′

Wyjściowy skład Wisły: Drzymała – Chorab, Ziółek, Beszczyński, Korona – Lewandowski, Siepierski, Nikanowych,Piątkowski, Juda – Michalski

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 20. KOLEJKI IV LIGI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Czarni Połaniec – Moravia Morawica 2:0, Zdrój Busko Zdrój – Partyzant Radoszyce 2:1, Neptun Końskie – ŁKS Łagów 0:3, Naprzód Jędrzejów – Nida Pińczów 1:1, Pogoń 1945 Staszów – Unia Sędziszów 1:3, Nidzianka Bieliny – Alit Ożarów 2:1, Łysica Bodzentyn – Korona II Kielce 3:1, Lubrzanka Kajetanów – Sparta Kazimierza Wielka ? (mecz przełożony z powodu złego stanu boiska)