Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Po raz 17. wyłoniono zwycięzców Konkursu Piosenki Angielskiej (fotoreportaż)

Marzec 19, 2017 6:01 PM

Od 17. lat w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbywa się Konkurs Piosenki Angielskiej. Współorganizatorem zmagań młodych artystów jest Szkoła Języków Obcych WORD.

Celem kon­kursu jest pro­mo­cja nauki języ­ków obcych z wyko­rzy­sta­niem pio­senki jako środka prze­kazu. Finałowe zmagania poprzedzają eliminacje wstępne, które odbywają się w powiecie tarnobrzeskim, niżańskim, stalowowolskim, jarosławskim oraz w Przemyślu, Przeworsku i Rzeszowie. W konkursie udział biorą soliści oraz zespoły. Zwycięzcy eliminacji wstępnych wzięli udział w finałowym konkursie, który odbył się w sobotę, w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Podczas prezentacji konkursowych, które rozpoczęły się o godzinie 11 jury oceniało zarówno walory głosowe, jak i poprawność językową, dykcję, interpretację, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestnika oraz ogólny wyraz artystyczny. Ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów rozpoczął się o godzinie 18.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

I kategoria – Maja Czajka
II kategoria – Gabrysia Konefał
III kategoria – Emilia Piątkowska
IV kategoria – zespół Fever

Nagroda główna GRAND PRIX – Julia Roman

foto: Krzysztof Zbroszczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>