Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kolejne zwycięstwo tarnobrzeskich harcerzy!

Marzec 29, 2017 6:10 PM

„W ubiegły weekend tj. 24-26 marca w Warszawie odbywał się 47. Rajd Arsenał pod hasłem „Podaj dalej” , w którym reprezentowaliśmy Tarnobrzeg. W tym roku patrol składał się z: dh Marcin Więckiewicz – patrolowy, dh. Estera Szymczak, dh. Klaudia Nanek, dh. Natalia Redestowicz, dh. Martyna Sabat, dh. Paulina Doczekalska, dh Jan Martyniak, dh Arkadiusz Wydro.

Jesteśmy przedstawicielami dwóch drużyn, 6 TDH „Tibi et Igni” oraz 6 TDH „Kalina”, należących do szczepu 6 TDH „Knieja” im. Szarych Szeregów. Ideą Rajdu jest w głównej mierze pokazanie jak ważnym elementem życia harcerskiego jest służba, sprzyja on również upamiętnieniu Akcji pod Arsenałem. Aby zakwalifikować się na Rajd, musieliśmy nauczyć się nowej umiejętności. Postawiliśmy na naukę piosenki „Lubię mówić z Tobą” zespołu Akurat w języku migowym.

W ramach służby, udaliśmy się do Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, aby zaprezentować to uczniom niepełnosprawnym, opowiedzieć co robimy i spędzić miło czas. Dzięki temu, dostaliśmy wyróżnienie za najlepiej wykonane zadanie spośród wszystkich patroli. Na Rajdzie, oprócz wieczornych zajęć na bazie, najważniejsza była całodniowa, sobotnia gra po Warszawie. Rozpoczęliśmy ją punktem „Podaj pomocną dłoń”, gdzie wraz ze starszymi osobami z Domu Opieki Społecznej robiliśmy świąteczne kartki wielkanocne, wiele rozmawialiśmy i spędzaliśmy wspólnie czas.

Później otrzymaliśmy zadanie „Zrób i podaj dalej”, tam przygotowywaliśmy skrzynki, które zostaną sprzedane podczas zbiórki publicznej, a pieniądze będą przekazane ofiarom konfliktu w Syrii przez Caritas i Polską Akcję Humanitarną. Kolejną częścią gry było odnalezienie 25 punktów kontrolnych rozlokowanych po całej Warszawie oraz wykonanie specjalnych zadań. W Rajdzie wzięły udział 93 patrole.

W kategorii wędrowniczej nasz patrol zajął 1 miejsce. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ mogliśmy podtrzymać tradycje szczepu kolejny raz wygrywając tę rywalizację. Jadąc do Warszawy, nie wiedzieliśmy co nas będzie czekać, czy będziemy potrafili dobrze wykonać wszystkie zadania. Wróciliśmy jako zgrany i sprawdzony patrol. Była to doskonała szkoła charakteru, współpracy i zaufania do siebie nawzajem.

Poznaliśmy innych harcerzy z całej Polski, wymieniając zdobyte doświadczenia. Mogliśmy się oderwać od codziennych zajęć, szkoły, pracy i innych obowiązków. Sprawdziliśmy swoje umiejętności, które pogłębiamy w ciągu roku harcerskiego. Utwierdzeni w przekonaniu, jak ważna jest służba i pomoc drugiemu człowiekowi, wróciliśmy do domów. Myśl „Podaj dalej” będziemy wykorzystywać w naszej, codziennej pracy.

Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!”

foto: Arkadiusz Wydro, Marek Misiurewicz

One Response to Kolejne zwycięstwo tarnobrzeskich harcerzy!

  1. B Odpowiedz

    30 marca 2017 at 10:28

    Część zdjęć nie pasuje do tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>