Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Kamil Kalinka odwołany! (video)

Marzec 30, 2017 5:14 PM

W tajnym głosowaniu 12 radnych miasta Tarnobrzega opowiedziało się za odwołaniem Kamila Kalinki z funkcji przewodniczącego Rady Miasta. Przeciw było 9 radnych, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Obecnie sesję prowadzi Jan Dziubiński, zaś jak na razie nie ma podanego nazwiska nowego kandydata.

Więcej szczegółów wkrótce.

Głosowanie poprzedziła burzliwa, trwająca ponad dwie godziny dyskusja, w całości w materiale video. Zapraszamy (od 17 minuty)

 

39 Responses to Tarnobrzeg: Kamil Kalinka odwołany! (video)

  1. Jan Odpowiedz

    30 marca 2017 at 19:48

    Zastanawiam sie kto takich radnych ja uziel wybiera gorszego radnego nie było a łańcuch jest taki jak prezydent uzielowi pozwoli

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      30 marca 2017 at 20:37

      Lud tarnobrzeski…nie dziwmy się potem, gdzie Mielec, gdzie Stalowa, o Rzeszowie nie mówiąc. Sami wybieramy naszych reprezentantów. Osobiście jest mi wstyd jak na to patrzę. Choć są też osoby, które w pewien pozytywny sposób się angażują, jak np. radni Nowak, Myszkowski, Bożek czy Zych. Najbardziej mi się podoba właśnie zaangażowanie radnego Zycha, który nie tylko jest najlepiej wykształconym w Radzie Miasta (dr n. hum., mgr inż. bud.), ale także najbardziej zaangażowanym w sprawy miasta. Nie jest przy tym działaczem partyjnym i potrafi rozmawiać z każdym. Niestety, niektórzy próbują go zdegradować czy wręcz ośmieszyć. Choć sam nie popieram wszystkich jego pomysłów, to widzę, że jest to człowiek, któremu niesamowicie zależy na Tarnobrzegu, ma może czasem dużą fantazję, ale właśnie dzięki ludziom którzy mają ambicję, można coś osiągnąć. Jeśli mamy marzenia, możemy starać się je realizować i nawet jeśli nie osiągniemy 100%, to miasto na pewno na tym zyskuje. Osobiście widziałbym pana Witolda Zycha na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta, a w przyszłości – prezydenta Tarnobrzega. Wielu ludzi to mówi, ale mało kto napisze, dlatego powiem, że człowiek o takim sercu po prostu na to zasługuje i na pewno nie nadszarpnąłby niczyjego zaufania, bo nie zależy mu na pieniądzach.

      • adam Odpowiedz

        30 marca 2017 at 20:55

        Witold Zych przewodniczącym RM? Prezydentem? Słaby żart. To największy mitoman i męczybuła w radzie, kolejny niespełniony narcyz, a w rzeczywistości kompletny dyletant. Mam nadzieję, że ta kadencja była jego pierwszą i ostatnią, bo już nie mogę słuchać tego jego bełkotu i stękania oraz wiecznego pitolenia o wodach siarczkowych.

        • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

          30 marca 2017 at 21:10

          Słaby żart to Twój komentarz. Właśnie dzięki takim jak Ty w tym mieście nic się nie zmienia, nikt nie ma na tyle ambicji, żeby pójść krok do przodu. Staram się patrzeć obiektywnie na sytuację w mieście i osoba pana Zycha akurat mimo wszystko do mnie najbardziej przemawia? Masz lepszego kandydata? Mastalerz? Kalinka? Obecny prezydent? Czy może stara gwardia – Dziubiński, Stasiak, a może Uziel? Generalnie jestem za tym, żeby w mieście rządy przejęli ludzie młodzi, ale w obecnej sytuacji to jedyną nadzieję widzę w panu Witoldzie. Poza tym tutaj widzę każdy na niego ujada i go ośmiesza, w rozmowach z mieszkańcami na żywo słyszę zupełnie inne głosy, więc to też daje do myślenia. I jakoś na portalu samorządowym to właśnie p. dr Zych ma najwięcej pozytywnych komentarzy:
          http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/osoba/witold-zych,2061.html

          • adam

            30 marca 2017 at 21:30

            Widząc jak jesteś świetnie doinformowany o panu Zychu domyślam się kim jesteś :-)

            Cóż, narcyz tak ma, jak go nie pochwalą, bo nie ma za co- to sam się pochwali.

            A na mieście ludzie z politowaniem kiwają głowami na jego mrzonki o sanatoriach z wodami siarczkowymi.

          • Tarnobrzeżanin

            30 marca 2017 at 21:54

            Nie mogłem kliknąć “odpowiedz” przy Twoim ostatnim komentarzu, więc napiszę tutaj.

            Jeśli uważasz, że jestem Panem Witoldem Zychem, to świadczy tylko o Twoim intelekcie, nawet nie znam osobiście człowieka, jedynie z mediów i internetu. Skoro wysnuwać takie wnioski, tylko dlatego, że podoba mi się aktywność jednego radnego, to ja mogę się domyślić kim Ty jesteś :) Poza tym, zauważyłem, że P. Zych się zawsze podpisuje imieniem i nazwiskiem, jeśli dodaje tu komentarz. A Ci co kiwają z politowaniem głowami to są współodpowiedzialni za obecny stan miasta, to nad Wami należy kiwać z politowaniem, bo przez swoje myślenie przyczyniacie się do degradacji tego miasta rok po roku…

        • Mirek Odpowiedz

          1 kwietnia 2017 at 10:48

          Nieudolny i dyletant to jest twój wódz Kalinka dał się ograć Kiełbowi jak nic.Jak tego nie widzisz to masz łuski na oczach, poza tym Twoje komentarze nie zasługują w ogóle na odpowiedź zajadły kalinkowcu ale piszę to dla innych bo nie lubię gdy się kogoś pomawia uważam że dr Zych to dobry polityk i radny jak na razie to on realizuje swoje pomysły z pożytkiem dla miasta a wy potraficie się tylko żreć płakać i ujadać albo dawać wykorzystywać Kalince jak marionetki do różnych pożałowania godnych akcji politycznych jak ta ostatnia na sesji vide Pekar Nowak i inni politykierzy. Obrażacie inteligencję swoich wyborców na marginesie Kalince należało się odwołanie jak nic za styl prowadzenia sesji i poniżanie innych ludzi to po prostu zły człowiek manipulant i politykier z przerostem ambicji nad możliwościami. Teraz jest szeregowym radnym i to jest jego miejsce.

          • Tarnobrzeżanin

            1 kwietnia 2017 at 13:09

            Od siebie dodam, że miejsce Pana Kalinki, jak i przeważającej części radnych powinno być poza Radą Miasta, bo nie są do tego powołani i nie zasługują na zaufanie wyborców. Są co prawda wyjątki, jak właśnie Pan radny Zych, pan radny Nowak, czy Pan radny Bożek. I choć i im do ideału daleko, to jednak widać, że chcą coś dobrego zrobić dla tego miasta, a w obecnej sytuacji to już chęci i pomysły są bardzo ważne. Na zupełnie drugim biegunie jest Pan Prezydent Kiełb, były Prezydent Mastalerz i oczywiście były już (na szczęście) przewodniczący Kalinka. Te osoby są centralnymi ośrodkami zła i niezgody w naszym mieście, a zarazem przywódcami 3 największych frakcji tej chorej walki: frakcji stronników prezydenta, frakcji PiS oraz frakcji PO. Powinni dożywotnio zostać wykluczeni z procesu decydowania o losach miasta, bo poziom, jaki reprezentują jest karygodny. Negatywnego zabarwienia dodają też inne osoby tego żałosnego przedstawienia – z lewej strony pan Uziel czy pan Partyka, z prawej pani Kapuściak i pan ex-prezydent Dziubiński, zaś ze strony Pana Prezydenta przede wszystkim Pani Kociuba. Mówię o tym jako osoba postronna, gdyż byłem i jestem osobą bezpartyjną, starając się obiektywnie ocenić działania poszczególnych osób w Radzie Miasta.

  2. Mieszkaniec Odpowiedz

    30 marca 2017 at 19:58

    Norbi…jaka Ty jesteś k….a polityczna to już przechodzi ludzkie pojęcie. Już wolę tępaka grabarza jak Ciebie.

    • radny Odpowiedz

      30 marca 2017 at 20:48

      a kolega jak głosował?

      • Mieszkaniec Odpowiedz

        30 marca 2017 at 21:16

        Nie jestem radnym, ja tylko tu żyję.

    • adam Odpowiedz

      30 marca 2017 at 21:26

      To fakt, że pierwszym narcyzem Rady Miasta pozostanie Mastalerz. Tylko, “ja”, “ja”, “ja” przez wszystkie przypadki.

      Wyjątkowy buc. Obyśmy i jego nie musieli już wkrótce oglądać.

  3. yhh Odpowiedz

    30 marca 2017 at 23:36

    Widać że Kamil korzystał z telefonu, czyżby sms do Ortyla?! :)

  4. ABW Odpowiedz

    30 marca 2017 at 23:49

    Teraz prezydent otoczy się swoimi przydupaskami i będą szczekać tak, jak im Kiełbek będzie kazał!
    Żałośnie to wygląda !

  5. Pan Kalinka Odpowiedz

    30 marca 2017 at 23:55

    - Panie Marszałku, jak Rada Miasta nie odwoła swoich słów to wypierdalam stąd
    - a co powiedzieli?
    - żebym wypierdalał

  6. owen Odpowiedz

    31 marca 2017 at 02:10

    Jeżeli autorami uzasadnienia do odwołania Kalinki nie byli wnioskodawcy z Tarnobrzega tylko radni jakiejś gminy gdzieś w Polsce to może należałoby uznać, że formalnie uchwała w sprawie odwołania Kalinki wcale nie posiadała
    uzasadnienia? Pomijam już kompromitację faktycznego wnioskodawcy odwołania Kalinki i standardy radnych, którzy się pod tym plagiatem podpisali.
    Natomiast argumenty radnego Uziela i Ogorzałka po prostu są powalające! Jeden zarzucił Kalince, że jest złym przewodniczącym bo “Elki” jeżdżą po mieście i utrudniają ruch drogowy, a drugi, że Kalinka zasłużył na odwołanie bo nie zaprosił szanownego pana prezydenta na otwarcie jakiegoś baru w WORDzie. No to dopiero merytoryczne zarzuty!
    Za Kalinką nie przepadam ale standardy grupy trzymającej władzę w mieście są obrzydliwe.

    • xxx Odpowiedz

      31 marca 2017 at 11:28

      Owen czy ty potrafisz wysłuchać kilka zdań ze zrozumieniem – chyba nie.
      “Jeden zarzucił Kalince, że jest złym przewodniczącym bo “Elki” jeżdżą po mieście i utrudniają ruch drogowy, a drugi, że Kalinka zasłużył na odwołanie bo nie zaprosił szanownego pana prezydenta na otwarcie jakiegoś baru w WORDzie. No to dopiero merytoryczne zarzuty!”
      Jakbyś tylko chciał posłuchać tego co kto mówi to wiedziałbyś, że Uziel (za którym de facto nie przepadam) mówił do Kalinki, że łaski nie robi dojąca kasę (Ja daję kasę na … – tu bufonada Kalinki była aż nadto widoczna) jako WORD no to czy tamto bo powinien zrekompensować mieszkańcom utrudnianie ruchu przez jeżdżące po mieście L-ki. To samo tyczy się Ogorzałka – mówił o braku współpracy z Prezydentem a na koniec oburzył się i słusznie, że niejaki Kalinka nie zaprosił władz miasta na otwarcie jakiegoś holu w WORDzie.

  7. :) Odpowiedz

    31 marca 2017 at 06:27

    Innowacyjny Tarnobrzeg. Chciałbym widzieć tyle zapału choćby przy szukaniu, pozyskiwaniu pieniędzy na remont dróg w mieście, które są w opłakanym stanie albo ściąganiu tych sławnych inwestorów. A tak poza tym, jakby wnioskodawcy mieli jaja to zamiast dyskutować i marnować swój czas na bzdurne gadki, wiedząc, że ugrali sobie większość przed głosowaniem za kulisami, wyszedłby jeden i powiedział: odwołujemy przewodniczącego, bo mamy takie kaprycho.

  8. mieszkaniec Odpowiedz

    31 marca 2017 at 08:46

    To było wykonanie polecenia przez ludzi bez zasad i sumienia. Wstyd mi za was. Nawet uzasadnie trzeba było ściągnąc z internetu. Czy osoby mające dyplom, jak teź te które uczą nasze dzieci tak postępują? Nauczą ich jak oszukiwać, kłamać zdradzać?

  9. Jasiu Odpowiedz

    31 marca 2017 at 09:44

    Możecie pisać co chcecie ale na chwilę obecną w meczu Prezydent Grzegorz Kiełb – tarnobrzeski PiS jest 3-0 (Brzezowski, Motyka, Kalinka). Marginalizuje partię rządzącą w Tarnobrzegu i to widać jest strategia na wybory 2018. Nic w tym dziwnego szczerze pisząc.

    Inny temat to kolejny Przewodniczący Rady Miasta. Chętni pewnie i są ale czy będą mieli wystarczające poparcie ?

  10. led Odpowiedz

    31 marca 2017 at 11:27

    Kompromitacją jest cała Rada od lewej do prawej która nic nie robi dla miasta od półtora roku przepychając się tylko na każdej sesji rozliczeniami poprzedników i głupimi aluzjami. Obserwując każdą sesje widać jak części radnym brak na sali, jeden śpi, inny czyta prasę, pisze sms-y. To żenująca postawa całej rady która zajmuje się błahostkami a miasto “umiera” żadnej strategii dla rozwoju miasta, inwestycji, planu pozyskania inwestorów, itp. Czas może zmian i słabych radnych którzy są od kilku kadencji i się kompromitują brakiem zaangażowania i dobra dla miasta liczy się tylko dieta. Mielec i Stalowa potrafią coś działać i powstają plany rozwoju, przychodzą inwestorzy, powstają miejsca pracy a w Tarnobrzegu co … słabiutki schowany Prezydent, słaba Rada, słaba Strefa Ekonomiczna, itp. To jest miasto z perspektywami czy miasto “emerytów” ?

  11. xxx Odpowiedz

    31 marca 2017 at 11:34

    Led i tu akurat masz rację. Zamiast zajmować się miastem to część radnych zajmuje się przepychankami miedzy sobą i prowadzą jakieś nikomu nie potrzebne dysputy. Brylował w tym też Kalinka – co pokazał zresztą po raz kolejny na tej sesji. Dlatego właśnie ja się cieszę, że go odwołali. Mam nadzieję, że następca będzie bardziej wyważonym i konkretnym przewodniczącym.

    • led Odpowiedz

      31 marca 2017 at 11:44

      Tylko nie ma kogo wybrać tak słabych ludzi w radzie nie ma chyba żadne miasto. Uziel, Ogorzałek, Kołek, Partyka, Kalinka, itp. to prywata która na sesji się kłóci a prywatnie się poklepuje. Do tego słabiutki Prezydent który prowadzi swoje gierki z “kobietami” w tle i towarzysz Lichota który ma ostatnie “podrygi” polityczne.

  12. ABW Odpowiedz

    31 marca 2017 at 12:00

    Dlatego gdyby mieszkańcy pomyśleli, to by odwołali swojego prezydenta. Bo szkoda czasu jaki mu jeszcze pozostał, a w tym czasie naprawdę można dużo zrobić !

  13. ABW Odpowiedz

    31 marca 2017 at 12:15

    Może i jest 3:0, ale to doskonale odzwierciedla polityczne gierki Kiełba !!!

  14. Aguirre gniew ludu Odpowiedz

    31 marca 2017 at 12:42

    No i znów Tarnobrzeg się “popisał” jak już niejeden raz w swojej najnowszej historii. Po podstępnym rozprawieniu się z wiceprezydentami odwołano w osobie przewodniczącego Kalinki ostatniego człowieka, który coś realnego dla tego miasta robił i zabiegał o jego rozwój. No cóż, teraz zostali już tylko sami swoi – stara zepsuta śmietanka towarzyska (Kołek, Uziel, Partyka, Ogorzałek etc.). To oni teraz wespół w zespół z najgenialniejszym prezydentem wszechczasów (czytaj: aferzystą, pozerem i oszustem) i jego przydupasami będą “działać” aż mieszkańcom Tarnobrzega szczęki poopadają i to bynajmniej nie z zachwytu. Ci naiwni co na nich głosowali w ostatnich wyborach teraz dopiero zobaczą kogo wybrali. Niewątpliwym pocieszeniem jest jednak to, że już za 1,5 roku wybory i istnieje duuuuże prawdopodobieństwo, że te wszystkie fekalia zakończą wreszcie swoją “radosną twórczość” w tarnobrzeskim Magistracie. A co do samego rybiego chwasta to być może nastąpi to szybciej niż się niektórym wydaje bo sprawa karna przeciw onemu niebawem stanie na wokandzie i jeśli znów i tę sprawę przegra jak poprzednie cztery to w tym przypadku eliminuje go to ze sprawowania funkcji publicznej jako skazanego wyrokiem karnym, a więc pa pa rybko.

  15. owen Odpowiedz

    31 marca 2017 at 13:06

    Może i jest 3:0 ale w finale tego meczu kiełba czeka nokaut.

  16. Jasiu Odpowiedz

    31 marca 2017 at 13:11

    @ABW, @owen. Nie no wiadomo, że 3-0 to wynik do odrobienia. Barcelona z pomocą sędziego nie takie straty odrobiła :)

  17. ABW Odpowiedz

    31 marca 2017 at 13:44

    Życie wszystko zweryfikuje najlepiej! A mieszkańcy obserwują i to do nich będzie należała ostateczna decyzja! Ale myślę ,ze nie są aż tak krótkowzroczni!

  18. led Odpowiedz

    31 marca 2017 at 13:54

    Zastanówmy się Wszyscy jaką mamy alternatywę i wybór : obecnych PiS-onieudaczników , PO-przednich skorumpowanych złodziei i narcyzów, zielonych PSL-owskich seksualnych aferzystów, Nowoczesnych żydo-komunistów normalnie nie ma z kogo wybierać ? Jedyne rozwiązanie dla miasta chociaż mało realne to nowe Bezpartyjne Stowarzyszenie może wtedy coś by się działo pozytywne i wszyscy radni mogli by razem współpracować.

  19. xxx Odpowiedz

    31 marca 2017 at 14:25

    No tak odwołać Prezydenta i kto za niego ??? Znów brak kandydata. Trzeba jednak zauważyć, że i tak jest o niebo lepiej niż za poprzednika choć wiele zagrywek obecnego mi osobiście się nie podoba. Natomiast z drugiej strony miasto też teraz nie nawojuje bo długi robią swoje i przydałoby się trochę oddłużyć co akurat obecny Prezydent robi – i ja osobiście za to go chwalę. Bo nie wiem czy ktoś z nas mając swoją Firmę zadłużałby ją bez opamiętania i nie myślał o realnych spłatach – a to to robił poprzednik.

    • Olo Odpowiedz

      2 kwietnia 2017 at 20:07

      Radny Uziel mówił, że chciałby być Prezydentem

  20. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    31 marca 2017 at 16:04

    Fajnie, że są w naszym mieście osoby, które dostrzegają problem fatalnego zarządzania miastem. I to się tyczy także poprzednich kadencji i formacji – Dziubińskiego, Mastalerza, Kiełba oraz PiSu i PO. Moim zdaniem, żeby coś się działo w mieście to trzeba dać szansę ludziom młodym, którzy jeszcze nie wyjechali z Tarnobrzega na dobre.

    • Olo Odpowiedz

      2 kwietnia 2017 at 20:06

      proponuję zacząć od zaniechania bezkarnego dokarmiania ptaków resztkami z obiadów na wszystkich tarnobrzeskich osiedlach bo srają gdzie popadnie co choć trochę przybliży nas do elementarnej normalności, a potem możemy zacząć politykować nt. niskiej stopy życiowej w Tarnobrzegu.

  21. zawiedziony Odpowiedz

    1 kwietnia 2017 at 14:48

    W tym grajdołku rządzi Grzesiek z Jolką a nie źaden PiS czy PO. Jak chcesz coś zmienić to wybieraj z przy uźyciu szarych komóreki nie kieruj się emocjami. Kłótnie i szukanie haków na przeciwnika, tak jak robi to Grześ i jak robił Norbuś do niczego dobrego dla miasta nie prowadzą.

  22. zatroskany Odpowiedz

    1 kwietnia 2017 at 18:47

    Jednak po głosowaniu widać że PGK podpisał umowę z Partią Platforma Obywatelska. Dalsze wymiany w kierownictwie komisji i prezydim rady to potwierdzą. Czy to mu wyjdzie na zdrowie czas pokaźe. Jednak to bardzo dziwna volta PGK bo nie dalej jak w wyborach byli przezeciwko sobie w bardzo brutalnej kampanii wyborczej. Znaczyć to będzie źe PO odtąd rządzi w mieście.

  23. Staszek Odpowiedz

    2 kwietnia 2017 at 19:01

    Pod wnioskiem i Bożek się podpisał panie profesorze to już uchwały z internetu ściągamy tego pan uczy na lekcjach gratuliję.

    • Jasiu Odpowiedz

      3 kwietnia 2017 at 09:24

      Z tego co mi wiadomo to Dariusz Bożek nie podpisał się pod uchwałą a jedynie zagłosował za odwołaniem Kamila Kalinki. Taka subtelna różnica.

  24. mieszkaniec Odpowiedz

    3 kwietnia 2017 at 10:02

    Gdyby Boźek miał odrobinę przyzwoitości to głosowałby za uchwałą, ktòra jest w swoim uzasadnieniu plagiatem? Być moźe ma obiecany fotel przewodniczącego to nie robi mu to ròżnicy. Jak ma się to zasady którą kierował sie dotąd ” być a nie mieć”. Pod presją koniunkturalizmu padają wszelkie autorytety. Tem młodzieźowy patron teź się rozmienił na drobne.