Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zając przebiegł przez boisko w Mokrzyszowie. Nie przyniósł prezentu gospodarzom :-) (video HD)

Kwiecień 10, 2017 1:44 PM

Być może był to zwykły szarak mieszkający nieopodal w lesie Zwierzynieckim, może był to jednak żywy symbol zbliżających się świąt Wielkanocnych. Jeśli wieścił święta, to zapomniał zabrać ze sobą prezentu dla gospodarzy, w postaci zwycięstwa nad Olimpią z Pysznicy :-)

Zając w susach przemierzał boisko w Mokrzyszowie, kiedy miejscowi piłkarze przegrywali z Olimpią. A jak to w zwyczaju tego sympatycznego ssaka bywa, tempo miał niebywałe, stąd może zapominał prezentu dla podopiecznych trenera Złotka.

Może jednak prezent był, tylko zając postanowił poczekać na odpowiednią chwilę? Tego już się nie dowiemy, trafił on bowiem na skrupulatnego sędziego, który po chwili odgwizdał koniec meczu. Skończyło się na przegranej OKS-u 1:3.

WIELKANOCNY ZAJĄCZEK PRZYNOSI PREZENTY

Zwyczaj poszukiwania prezentów od zajączka wielkanocnego przywędrował do Polski z Europy Zachodniej, a dokładniej z Niemiec.  Tradycja prezentów od zajączka nie jest jeszcze rozpowszechniona w całym kraju, ale są regiony, w których Święta Wielkanocne się nie odbędą jeśli zajączek nie przyjdzie do dzieci. Zwyczaj ten jest szczególnie obchodzony na Śląsku i w Wielkopolsce.

Zgodnie z tradycją, w Niedzielę Wielkanocną, czyli w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, zajączek wielkanocny chodzi z koszyczkiem wielkanocnym i rozdaje prezenty – zazwyczaj drobne upominki lub słodycze. Dzieci wystawiają na prezenty wielkanocny koszyczek, niekiedy wyścielony słomą lub pociętą na paski serwetką. Po przebudzeniu lub po wielkanocnym śniadaniu najmłodsi szukają upominków ukrytych w tzw. gniazdkach.

One Response to Zając przebiegł przez boisko w Mokrzyszowie. Nie przyniósł prezentu gospodarzom :-) (video HD)

  1. Adam Odpowiedz

    15 kwietnia 2017 at 18:54

    Wielkanocny zając uciekł gajowemu z lasu zwirzynieckiego, i przyniósł pecha, może gajowy pojawi się na meczu i przyniesie szceście naszej kochanej ZEMSTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>