Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

XLI zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega (fotoreportaż oraz video HD)

Kwiecień 28, 2017 1:12 PM

Zapraszamy do obejrzenia XVL zwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Obrady sesji zostały przerwane, a ich dokończenie zaplanowano na poniedziałek 15 maja br. Za przerwaniem obrad głosowało dziewiętnastu radnych głosowało za przerwaniem obrad wczorajszej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Powód to wątpliwości dotyczące głosowania nad wyborem przewodniczącego.

Przypomnijmy, w tajnym głosowaniu nad wyborem przewodniczącego Rady Miasta, 10 radnych opowiedziało się za kandydaturą radnego Dariusza Bożka, 8 radnych oddało swój głos na Łukasza Nowaka, natomiast dwa głosy były nieważne. W przypadku tego typu głosowania, do wyboru nowego przewodniczącego potrzebna była bezwzględna większość głosów. W głosowaniu udział wzięło 20 radnych, wiceprzewodniczący Jan Dziubiński uznał, że żaden z dwójki kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości czyli 11 głosów.

Tymczasem w opinii pani radcy prawnego Bogusławy Boyen, która w swojej wypowiedzi powoływała się na zapisy statutu, w przeliczaniu głosów nie powinny być brane pod uwagę głosy nieważne. W tej sytuacji wojewoda może zakwestionować nie tylko uchwałę dotyczącą wyboru przewodniczącego, ale również pozostałe uchwały uznając, że przewodniczący RM został wybrany i to on powinien kontynuować obrady.

BURZLIWIE I CHAOTYCZNIE

W tej sytuacji wiceprzewodniczący Jan Dziubiński zarządził głosowanie nad przerwaniem obrad sesji, do czasu aż w sprawie wyboru przewodniczącego wypowie się wojewoda podkarpacki. Za pierwszym razem za przerwaniem sesji opowiedziało się siedmiu radnych, dziesięciu było przeciw, trzech się wstrzymało.
Po głosowaniu Rada Miasta przeszła do następnego punktu, jednak dyskusja nad analizą i funkcjonowaniem Jeziora Tarnobrzeskiego została przerwana, i ponownie głosowano nad przełożeniem obrad. Tym razem 19 radnych było za. Dokończenie sesji zaplanowano na poniedziałek 15. maja br.

foto&info: Piotr Morawski

CZ. 1

CZ.2

CZ.3

2 Responses to XLI zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega (fotoreportaż oraz video HD)

  1. Będzie się działo ! Dni Tarnobrzega 3 i 4 czerwca. Odpowiedz

    29 kwietnia 2017 at 12:24

    Szwedzka piosenkarka popowa Velvet i grupa Poparzeni Kawą Trzy to gwiazdy tegorocznego święta miasta. W tym roku impreza zostanie przeniesiona z nadwiślańskich terenów nad Jezioro Tarnobrzeskie. Specjalną atrakcją na jeziorze ma być pokaz kolorowych fontann do podkładu muzycznego.

  2. ork Odpowiedz

    29 kwietnia 2017 at 14:21

    ale wiocha!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>