Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Samochód potrącił pieszą na ul. Warszawskiej. Przechodziła w miejscu niedozwolonym (zdjęcia)

Maj 5, 2017 4:51 PM

Dziś około godziny 13.30 doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 723, biegnącej wzdłuż ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu, na osiedlu Sielec. Piesza przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, została potrącona przez nadjeżdżające auto.

16 latka z licznymi urazami została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada policja.

info&foto: Łukasz Witoń

4 Responses to Tarnobrzeg: Samochód potrącił pieszą na ul. Warszawskiej. Przechodziła w miejscu niedozwolonym (zdjęcia)

  1. Olo Odpowiedz

    5 maja 2017 at 19:08

    pewnie w trakcie przechodzenia załatwiała ważne sprawy na pudelku

  2. laskdjhf Odpowiedz

    5 maja 2017 at 22:16

    Na pewno niedozwolonym czy tylko nie przeznaczonym do przechodzenia? Było 100m od najbliższego przejścia dla pieszych? Jeśli tak to zgodnie z art. 13 ustawy prawo o ruchu drogowym pieszy sobie może przechodzić byle nie wchodził przed koła pojazdu nadjeżdżającego. Trzeba zachować bardzo zdrowy rozsądek tak jako kierowca jak i jako pieszy.

    • mieszaniec Odpowiedz

      6 maja 2017 at 03:32

      Zdarzenie ok.30 metrów od dobrze oznakowanego przejścia dla pieszych…niestety z przystanku nikomu nie chce się wrócić parę metrów do tyłu więc na potęgę przebiegają kawałek dalej, często zasłonięci przez odjeżdzajacy MKS prosto pod koła innych samochodów. Kierowcy gnają w tym miejscu zazwyczaj grubo ponad przepisy mimo iż to teren zabudowany więc to i tak cud że nikt do tej pory nie zginął. Drogówka w tym miejscu powinna się zainteresować zarówno kierowcami jak i pieszymi.

    • Prawnik Odpowiedz

      6 maja 2017 at 05:00

      Art. 13. Prawa o ruchu drogowym

      1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, JEST OBOWIĄZANY ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

      2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

      3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone TYLKO POD WARUNKIEM, ŻE NIE SPOWODUJE ZAGROŻENIA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU LUB UTRUDNIENIA RUCHU POJAZDÓW. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>