Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Medale Macieja Nalepki i Krzysztofa Żyłki w Lasko w Słowenii

Maj 11, 2017 8:32 PM

W Słowenii w Lasko w dniach 6-9 maja w zawodach międzynarodowych 14th Slovenian Open wystąpiła po raz kolejny w tym roku Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym a wśród nich dwaj zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka.

W turnieju indywidualnym w klasie 3 Maciej w rozgrywkach grupowych pokonał 3:1 (9,7,-6,10) Hiszpana Roberto Rodrigueza, 3:0 (9,4,1) Rumuna Daciana Makszina i 3:0 (3,2,9) Jordańczyka Mazena Al Shamaileha. W fazie pucharowej przegrał 1:3 (-6,-6,3,-2) Egonem Krammingerem z Austrii i odpadł z turnieju.

Natomiast Krzysiek w fazie grupowej przegrał swoje gry, 0: 3 (-4,-8,-7) z Turkiem Abdullahem Ozturk i 2:3 (-3,5,-8,7,-9) z Chorwatem Tomislavem Spalj i odpadł z zawodów indywidualnych.

To, co nie powiodło się naszym zawodnikom w turnieju indywidualnym udało się w turnieju drużynowym. W klasie 3 Maciej Nalepka wraz z Mariuszem Czerwińskim wywalczyli srebrny medal. Pokonali w drodze do finału Austrie 2-1 i Japonie 2-0. O wejście do czwórki pewnie pokonali Słowenię 2-0, a w półfinale, po bardzo wyrównanym spotkaniu zwyciężyli z drużyną Tajlandii 2-1. W finale turnieju przegrali jednak 1:2 po zaciętej grze nieoczekiwanie z drużyną z Ukrainy Vasyl Petruniv i Oleksandr Yezyk.

W klasie 4 Krzysztof Żyłka wraz z Rafałem Lisem zdobyli brązowy medal pokonując Jordanie 2:0, przegrali z Turcją 0:2 i wygrali z 2:1 z Tajlandią. Drogę do finału zamknęła im drużyna Francji Maxime Thomas i Florian Merrien, z którą przegrali 0:2

Gratulujemy naszym zawodnikom, to kolejny świetny ich występ i następne medale w klubowej kolekcji.

Kolejne zawody to 17-20 maja Drużynowe Mistrzostwa Świata World Team Championship 2017 na Słowacji w Bratysławie, gdzie wystąpi w klasie 3 Maciej Nalepka wraz z Mariuszem Czerwińskim oraz II Turniej Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w dniach 2-4 czerwca w Gdańsku gdzie pojada zawodnicy naszego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>