Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Zarząd Wisły dziękuje za wsparcie burmistrzowi i przewodniczącemu Rady Miasta

Czerwiec 14, 2017 12:08 PM

Zarząd Sandomierskiego Klubu Sportowego „WISŁA” wystosował list z podziękowaniami do Przewodniczącego Rady Miasta Piotra Chojnackiego oraz Burmistrza Sandomierza Marka Bronkowskiego. W piśmie zostały uwzlględnione podziękowania za pomoc organizacyjną w sezonie 2016/17.

Do podziękowań została załączona lista 300 podpisów – mieszkańców Sandomierza popierających działalność Klubu SKS WISŁA. Podpisy był zbierane na meczu z Nidzianką Bieliny.

Treść listu:

W imieniu Zarządu, Piłkarzy, Kibiców, Sympatyków oraz Mieszkańców Naszego Miasta składam serdeczne podziękowania za finansowe wsparcie i okazaną pomoc, dzięki czemu mogliśmy przystąpić do rozgrywek w sezonie 2016/2017 oraz włączyć się do walki o najwyższe cele, które udało nam się zrealizować.

Za sprawą reorganizacji lig w sezonie 2015/16 i trudności, które towarzyszyły Sandomierskiej Wiśle przed rozpoczęciem rozgrywek, Wisła po 5 latach występów w III lidze spadła klasę niżej. Mało kto wierzył w wywalczenie awansu w kończącym się sezonie 2016/17. Taki był cel nałożony na Sztab Szkoleniowy oraz Zawodników SKS WISŁA. Ten cel udało się w pełni zrealizować i już na 3 kolejki przed końcem Wisła była pewna awansu.

Powrót do III ligi jest niezwykle ważny nie tylko dla naszego klubu oraz osób utożsamiających się z nim ale i również mieszkańców oraz Władz Miasta Sandomierz, gdyż III ligowe rozgrywki w sezonie 2017/18 będą doskonałą promocją Królewskiego Grodu w takich miastach jak – Rzeszów, Chełm, Ostrowiec Św., Kraków, Świdnik, Tarnów i być może Lublin. Walka o najwyższe cele nie byłaby możliwa gdyby nie okazane przez Pana wsparcie i zaufanie, którym nas Pan obdarzył. Z przyznaną dotacją było nam o wiele łatwiej starać się o dodatkowe fundusze wśród lokalnych przedsiębiorców, zachęcać mieszkańców Sandomierza do uczestnictwa w meczach Wisły dzięki czemu kasę klubową zasiliły dodatkowe pieniądze, które wyprowadzają cały czas nasz ukochany klub na prostą.

Swojej działalności nie ograniczaliśmy tylko pod kątem sportowym – otwieraliśmy się do mieszkańców, integrując wszystkie Sandomierskie pokolenia z naszą drużyną. Między innymi organizowaliśmy pikniki na, których przedstawialiśmy mieszkańcom naszą drużynę, organizując przy tym szereg konkursów i zabaw dla najmłodszych. Braliśmy udział w uroczystościach patriotycznych organizując przy tym wykłady między innymi w Święto Żołnierzy Wyklętych. Zadbaliśmy ozdobienie murali na placu zabaw przy ul. Żółkiewskiego, na których znalazły się postacie z kreskówek ozdobione barwami Wiślackimi.

Co najważniejsze – przez cały sezon dbaliśmy o pomoc potrzebującym, wykorzystując liczny potencjał Sandomierskiej Wisły, drzemiący w kibicach, zawodnikach oraz sympatykach naszego klubu. Dzięki chęci i pomocy parokrotnie w sezonie 2016/17 odwiedziliśmy z karmami Przytulisko Psów, jak co roku dostarczyliśmy do Domu Dziecka w Łoniowie dużą ilość słodyczy i maskotek. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się turniej Wiślacka Gwiazdka gdzie zbieraliśmy pieniądze dla potrzebujących – udało nam się uzbierać 4.000 zł za, które zrobiliśmy przedświąteczne zakupy żywnościowe dla rodzin wskazanych przez Opiekę Społeczną w Sandomierzu z, którą współpracowaliśmy również przy pomocy w przedświątecznych porządkach u osób starszych i samotnych. Bardzo ciepło w mediach została odebrana akcja „ Wiślacka Paka dla Kresowiaka” gdzie po zbiórce żywności przekazaliśmy do Miasta Partnerskiego Ostróg ok. 1,5 tony żywności. Tym samym organizując te akcję pokazaliśmy, że klub Wisły jest otwarty dla mieszkańców i ich problemy.

Dodatkowo działalność naszego Klubu przy wsparciu i życzliwości władz ma znaczące korzyści dla wszystkich mieszkańców – propagowanie sportu i ruchu wśród mieszkańców w każdym wieku, promocję naszego miasta w różnych regionach kraju, nagłaśnianie akcji charytatywnych przez udział naszych członków oraz portale społecznościowe.

Na dowód wdzięczności dalszego wsparcia działalności Klubu przez władze miasta załączamy listy nazwisk mieszkańców miasta popierających naszą działalność i kontynuowania tej pięknej sportowej tradycji w Sandomierzu. Nasze starania ukierunkowane są na utrzymanie Klubu w coraz lepszej kondycji, aż do jubileuszu 100lecia SKS Wisła. Dołożymy również wszelkich starań aby w naszej drużynie występowała i walczyła o jak najwyższe cele jak największa ilość piłkarzy z Sandomierza i okolic…”

Z wyrazami szacunku

Prezes Klubu

Sebastian Wieczorek

One Response to Sandomierz: Zarząd Wisły dziękuje za wsparcie burmistrzowi i przewodniczącemu Rady Miasta

  1. kibic który pamięta Odpowiedz

    15 czerwca 2017 at 09:47

    Dziś burmistrz Bronkowski staje się wielkim dobroczyńcą a nie tak dawno jego decyzje polityczne doprowadziły klub będący na szczycie III ligi, walczący w barażach o awans do II ligi do spadku do IV ligi. Ba, mało tego nie wiadomo było czy klub przetrwa bo mało nie brakło a nie wystartowali by wcale. Dziś całuje się go po rękach. Pierd… polityka nawet swoje brudne łapska musi w sporcie mieszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>