Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Do orkiestry zgłoś się!

Wrzesień 4, 2017 5:58 PM

Marzysz o występach, podróżach, wspólnym muzykowaniu? Wkrótce możesz zrealizować te plany! W Baranowie Sandomierskim rusza kolejny nabór do orkiestry dętej.

Nowy rok artystyczny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim będzie wyjątkowy. Przede wszystkim wkrótce rozpocznie się remont, który potrwa kilka miesięcy. W związku z tym zajęcia będą się odbywały zgodnie ze zmienionym harmonogramem. Po raz kolejny natomiast odbędzie się nabór do orkiestry dętej. Obecnie grupa liczy kilkanaście osób, ale wciąż poszukiwani są chętni do nauki i gry na instrumentach.

Orkiestra powstała przed rokiem z inicjatywy Burmistrza Marka Mazura, który zdecydował o zakupie instrumentów. Decyzji przyklasnęła Rada Miasta, dzięki czemu dzieci i młodzież mogą skorzystać z instrumentów bezpłatnie. Ponadto MGOK zapewnia darmowe lekcje. W tym sezonie zajęcia prowadzić będzie Marek Kosior.

- Nie należy się obawiać, ani zniechęcać tym, że ktoś nie potrafi grać – tłumaczy instruktor. – Uczymy każdego od podstaw, a potem szybko włączamy do orkiestry. Nie trzeba się bać, że nie dorastamy poziomem gry do pozostałych. Ważne są chęci oraz oczywiście dyscyplina i systematyczność. Mile widziane są także osoby, które już potrafią grać i chciałyby współtworzyć orkiestrę – dodaje.

Orkiestra działa dopiero od roku, ale ma już za sobą pierwsze publiczne występy. Zaprezentowała się końcem maja przed rodzicami i kolegami podczas uroczystego koncertu na zakończenie sezonu w MGOK-u. W czerwcu wystąpiła jako jeden z uczestników Przeglądu Orkiestr Dętych, który odbył się w parku zamkowym w Baranowie Sandomierskim. Młodzi muzycy zagrali obok doświadczonych orkiestr z całego regionu i zebrali gorące brawa oraz słowa uznania.

Do orkiestry można się zgłaszać osobiście w MGOK-u lub telefonicznie pod nr 15 811 80 54 do końca października.

rd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>