Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Retransmisja XLVII zwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video HD)

Wrzesień 29, 2017 8:02 AM

Portal NadWisłą24.pl zaprasza do obejrzenia retransmisji XLVII sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Sesja, której głównym tematem była analiza sytuacji w oświacie, odbyła się wczoraj, w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

PORZĄDEK OBRAD

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad sesji.

3. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji.

4. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.

5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.

6. Analiza sytuacji w oświacie w Tarnobrzegu.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

 • zmian w budżecie na 2017 rok,
 • zmieniająca Uchwałę w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazywane przez Prezesa Zarządu Funduszu samorządom powiatowym w roku 2017 na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej,
 • zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Miasta Tarnobrzega,
 • uchwalenia programu szczepień profilaktycznych przeciw grypie na terenie miasta Tarnobrzega na lata 2017-2020,
 • nabycia nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Senatora Wojciecha Wiącka, obręb Dzików,
 • nabycia nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Kwiatowej, obręb Dzików,
 • sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonej w Tarnobrzegu ul. Stanisława Piętaka, obręb Wielowieś,
 • sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonych w Tarnobrzegu przy ul. Borów, obręb Tarnobrzeg,
 • sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonych w Tarnobrzegu przy ul. Konwaliowej, obręb Ocice,
 • nabycia nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Błonie, obręb Ocice,
 • wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy części nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ul. Piłsudskiego ,
 • sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości gruntowej wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste udziału w nieruchomości stanowiącej drogę dojazdową, położonych w Tarnobrzegu, obręb Mokrzyszów,
 • rozpatrzenia skargi,
 • rozpatrzenia skargi,
 • rozpatrzenia skargi,
 • rozpatrzenia skargi,
 • powołania zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników,
 • zmian w budżecie na 2017 rok,
 • zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega,
 • zmian w budżecie na 2017 rok.

8. Sprawy bieżące.

9. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

10. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

11. Oświadczenia radnych.

12. Zamknięcie sesji.

foto&video: Piotr Morawski

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 3

9 Responses to Retransmisja XLVII zwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video HD)

 1. cenzor Odpowiedz

  29 września 2017 at 17:13

  Część 1.
  2:17 min. grubo!

 2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  29 września 2017 at 21:29

  Panie Przewodniczący Bożek,
  Po raz kolejny zachowuje się Pan bardzo niekulturalnie wobec radnego Mastalerza i radnego Zycha, wymyślając jakieś regulacje o czasie wystąpień czy zabieraniu minut na kolejne wystąpienia, które to decyzje nie są poparte przepisami statutu Miasta Tarnobrzega, co słusznie zauważył radny dr Zych. Szczególnie Pana złośliwość widać w cz. 3 od 1:54:45, jeśli Panu szkoda czasu, to proszę złożyć mandat radnego, bo przez takie cyniczne zwroty (nie po raz pierwszy zresztą) zaczynam mieć poważne wątpliwości co do zasadności głosowania na Pana w kolejnych wyborach, gdyż już nie pierwszy raz się zawiodłem. Dostajecie Panowie diety również za uczestnictwo w sesjach Rady Miasta, więc proszę nie marudzić, że siedzicie już 10 godzin. Wstyd! A Pana żarciki są niesmaczne. Słuchając radnego Mastalerza można już sobie bardziej humor poprawić…

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   30 września 2017 at 13:56

   Zapomniałem dodać, że Pan Przewodniczący Bożek jako jedyny głosował pod koniec sesji przeciwko dopuszczeniu do głosu Pana z Rady Seniorów, który uczestniczył w sesji od samego początku, a więc tak jak Pan Bożek siedział w milczeniu ponad 10 godzin, obserwując obrady i nie otrzyma za to diety, jak radni Rady Miasta, w tym Pan Przewodniczący. Gdy dopuszczenie do głosu tego Pana zostało uchwalone (pozostali obecni radni byli „za”), łaskawiec Przewodniczący ograniczył wystąpienie gościa sesji i zwykłego mieszkańca do 5 minut, co było żałosne, bo i tak tamten Pan nie zamierzał dużo mówić. Chyba komuś władza uderzyła do głowy, trochę szacunku dla innych Panie Dariuszu! Nie tylko Pan „traci” swój cenny czas na wielogodzinnych sesjach Rady Miasta, są osoby które w przeciwieństwie do Pana, Pana Mastalerza, Zycha czy innych radnych, przychodzą na sesję i poświęcają swój czas całkowicie wolontaryjnie, bez żadnych diet czy innej formy wynagrodzenia. Myślałem, że w przeciwieństwie do Pana Kalinki będzie Pan odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu, ale kroczy Pan dokładnie tą samą drogą, co ówczesny Przewodniczący Kalinka. Mało z tego, Pan Kalinka znał przynajmniej przepisy statutu Miasta Tarnobrzega, a Pan wymyśla jakieś swoje własne regulacje. Jeśli jest Pan poważny to proszę na odpowiedź na moje wpisy. Po wyborze na Przewodniczącego deklarował Pan, że będzie Pan starał się pozostać takim samym człowiekiem. Niestety zmienia się Pan jako człowiek, i to nie w dobrym kierunku. I piszę to teraz, bo jeszcze jest szansa, by uderzyć się w pierś i zastanowić nad swoim zachowaniem, jeśli chce Pan być nadal lubiany i szanowany przez tarnobrzeżan.

 3. Dzolasia Odpowiedz

  30 września 2017 at 08:04

  Skoro jest tak pięknie i ślicznie w oświacie, to dlaczego remonty w szkołach a przypominam że już miesiąc trwa rok szkolny – nieskończone. Miały być małe klasy w LO a są po ponad 30 osób. Korzystają na nieumiejętności zarządzania naszą oświatą szkoły prywatne, czego za złe im mieć nie można.
  Chwali się Gimnazjum nr 3 i się go rozwiązuje a zespół rozrzuca po całym mieście. Przestaje istnieć jak słyszymy dobry zespół odnoszący spektakularne sukcesy.
  W szkołach podstawowych przepełnienie w następnym roku jak w latach 90 przy wyżu dzieci będą się uczyć od 7 – do 18 – tak wyglądają zmiany. I nie jest to rządu RP tylko władz miasta.
  Możemy się chwalić a rzeczywistość urząd chyba przerosła.

 4. Kazek Odpowiedz

  30 września 2017 at 14:59

  Kamil, idź już z tego forum. Panie Zych, też Pan idź. Bożek to dobry człowiek i że powstrzymuje takich…nie powiem kogo, to czyni słusznie. A jak ktoś ma pojęcie o inwestycjach, to wie jak dziś wyglądają przetargi i terminy…

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   30 września 2017 at 16:19

   O Norbercie zapomniał Pan. Niestety, nie mam na imię ani Kamil, ani Witek, ani Norbert. Zwykły mieszkaniec nie ma prawa krytykować merytorycznie, bo zostanie oskarżony o to, że pisze na zlecenie Kalinki czy Mastalerza? Żałosny komentarz. Proszę mnie nie atakować ad personam tylko powiedzieć, co złego napisałem? Nie mówię, że Pan Bożek jest zły, zawsze widziałem w nim dobrego człowieka. Jednak od momentu objęcia funkcji przewodniczącego strasznie ważniakuje. A pełniąc taką funkcję powinien przestrzegać postanowień statutu i nie wykraczać poza nie ograniczając radnym wolność wypowiedzi. I już pomijając dyskryminację Zycha czy Mastalerza, to jak Pan oceni głosowanie „przeciw” w sprawie dopuszczenia do głosu Pana, który jako zwykły mieszkaniec przez ponad 10 h siedzi na sali obrad i tylko słucha wystąpień radnych? Zwłaszcza, że był to jedyny głos „przeciw”, motywowany – jak się domyślam – szybszym zakończeniem sesji i pójściem do domu. To jest ta władza proobywatelska? Pan Bożek jasno pokazał, gdzie ma tego Pana i to, co chce powiedzieć. I chociaż tamten Pan wystąpił i zajął niecałe 5 min, to niesmak po zachowaniu Pana Bożka zostaje. Wolałbym, żeby Przewodniczący odniósł się osobiście do sprawy, bo Pana obrona Jego osoby jest mizerna.

   • Mieszkaniec Odpowiedz

    1 października 2017 at 21:27

    Panie, w którym innym mieście sesje trwają po tyle godzin? To, że Bożek jest hamulcowym Kalinki, Mastalerza to i dobrze. Wychodzą i elaboraty a najlepszy Kalinka, że to oni załatwili pompowanie w Piasecznie…śmiech na sali. Nie miało ministerstwo wyjścia i tyle. Koniec tematu. Po co prezydent ma siedziec i słuchać tego bicia piany…no jaki to ma sens? Żaden. Dyskryminacja Zycha? Przecież już radni się śmieją wprost z jego pomysłów. Jego się słuchać nie da. Tego mękolenia nie da się słuchać…Wnioski przechodzą, kasa idzie, a że uczniowie pomęczą się miesiąc dłużej? A jak nasze roczniki się męczyły? Na jednym mikroskopie cała klasa….i starych linijkach a dziś nówka funfel wszystko. Dalej źle. I ten PiS tarnobrzeski (ja ogólnie popieram ich w skali kraju, acz nie raz krytykuję mocno) to się nadaje do i tu się powstrzymam.

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

     2 października 2017 at 00:48

     Proszę Pana, widocznie są takie potrzeby, nie można ograniczać radnych w ich wypowiedziach.
     Zamiast tego można wprowadzić w Statucie Miasta zapis, że sesja zwyczajna Rady Miasta nie może rozpoczynać się wcześniej niż o godzinie X, a kończyć później niż o godzinie Y. Wtedy sami radni będą musieli się mobilizować, by w takim czasie wyczerpać porządek obrad. W przeciwnym wypadku, dalsza część sesji byłaby kontynuowana na kolejnym posiedzeniu zaplanowanym w terminie 2 tygodni – tym sposobem radni spotykaliby się częściej, ale spotkania byłyby krótsze.
     Jeśli radni chcą spotykać się raz w miesiącu, to sesje będą długie, bo takie są potrzeby.
     Ja osobiście jestem za tym, by sesja z danego miesiąca mogła być właśnie rozbijana na dwa spotkania. No ale radnym pewnie szkoda czasu.

     • Mieszkaniec

      2 października 2017 at 10:06

      Czy Pan się słyszy co Pan mówi? Okoliczne miasta zieją z nas, konkretnie z Mastalerza, teraz to już nawet Kalinki – nawet jego klubowi koledzy. O Zychu nie wspomnę. Jak stwierdził jeden z bardzo znanych samorządowców – „ja się nie dziwię, że Wasz prezydent wychodzi z sesji, bo to nie jest sesja, to jest kloaka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>