KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg – TuS Bad Driburg 3:0. Błyskawiczne zwycięstwo tenisistek Siarki w pierwszym meczu Ligi Mistrzyń (fotoreportaż oraz video HD)

Żadnych szans nie dały tarnobrzeskie tenisistki rywalkom z Driburga, w pierwszym meczu grupowym w nowym sezonie Ligi Mistrzyń. Niemki, które do Tarnobrzega przyjechały w osłabionym składzie, nie wygrały nawet jednego seta.

W piątkowym meczu zadebiutowała w barwach tarnobrzeskiego klubu dwukrotna mistrzyni Europy Rumunka Elizabeta Samara, która pokonała Sarę de Nutte 3:0. Nie zawiodły również Han Ying, pokonując Ninę Mittelham oraz Li Qian, pozwalając Sophii Klee na ugranie w całym spotkaniu zaledwie pięciu małych punktów.

KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg – TuS Bad Driburg 3:0

Han Ying – Nina Mittelham 3:0 (11:5, 11:6, 11:8)

Elizabeta Samara – Sarah de Nutte 3:0 (11:7, 11:7, 11:7)

Li Qian – Sophia Klee 3:0 (11:1, 11:2, 11:2).

Oprócz zawodniczek niemieckich, rywalkami tarnobrzeżanek w grupie A jest także drużyna CP Lyssois Lille Metropole i to właśnie z francuską ekipą, nasze zawodniczki walczyć będą o pierwsze miejsce w grupie. Do ćwierćfinału awansują po dwa zespoły z każdej grupy.  KTS Siarka ZOT wystąpiła w finale dwóch poprzednich edycji LM,  za każdym razem triumfowały przeciwniczki z Berlina.

Walkę o 27. tytuł Drużynowego Mistrza Polski, nasz zespół zainauguruje już dziś, podejmując w Tarnobrzegu zespół ATS Białystok. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.

W przerwie wczorajszego meczu nagrodzono zwycięzców Enea Festiwalu. Były to trzydniowe zawody, adresowane do dzieci i młodzieży.

foto&video: Piotr Morawski