Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Otwarcie wystawy „Jesteś na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś” (zdjęcia oraz video HD)

Październik 4, 2017 9:09 AM

Wystawę fotograficzną „Jesteś na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś” można już oglądać w Centrum Natura 2000, mającym swą siedzibę w Zamku w Dzikowie. Wystawa, to zbiór zdjęć autorstwa Stanisława Bąka, prezentująca czworonożnych podopiecznych dwóch tarnobrzeskich stowarzyszeń – Chrońmy Zwierzęta i Ogrodu św. Franciszka.

Wybór miejsca na wystawę nie był przypadkowy, o czym mówił Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum. – Wspieramy działalność obu stowarzyszeń i dlatego zależało nam, aby również trzecia edycja wystawy prezentowana była u nas, w Centrum – tłumaczył K.Niedźwiedź. – Parafrazując wiersz Jana Brzechwy „Psie smutki”, chcielibyśmy aby te smutki o których pisał Brzechwa, a więc że nie wolno wchodzić do ogrodu, że mucha wleciała do ucha, że woda nie chciała być sucha, były jedynymi, które odczuwają podopieczni stowarzyszeń -  dodał.

Do tytułu wystawy nawiązała Agnieszka Wilanowska, prezes Stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta, prowadzącego schronisko dla zwierząt w Machowie. – Prowadząc schronisko wypełniamy tę lukę, ten brak odpowiedzialności, to zapomnienie o tym, że jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy – mówiła pani prezes. – W tym co robimy wspiera nas duża część naszej lokalnej społeczności, co przekłada się na wycieczki, które nas odwiedzają, pozytywne wpisy na naszym facebooku czy zbiórki darów. To również wsparcie w postaci wolontariatu, który pomaga nam funkcjonować dobrze a naszym zwierzętom czuć się szczęśliwymi – dodała.

POMÓŻ NAJMŁODSZYM PODOPIECZNYM SCHRONISKA. GŁOSUJ NA PROJEKT „PRZEDSZKOLE DLA ZWIERZAKÓW”

Na wsparcie lokalnej społeczności, stowarzyszenie liczy szczególnie podczas tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. „Chrońmy Zwierzęta” zgłosiło bowiem projekt budowy przedszkola dla najmłodszych podopiecznych schroniska. – Chcemy lepiej zorganizować pomoc tym najmłodszym, najbardziej bezbronnym. To przedszkole dla zwierząt jest niezbędne do realizowania tego celu w sposób prawidłowy – tłumaczyła A. Wilanowska.

Głosować można jeszcze w najbliższą niedzielę, w godzinach od 8 do 14. Co ważne, głosować mogą również osoby niepełnoletnie, w tym również małe dzieci. Osoby niepełnoletnie muszą głosować w towarzystwie rodzica/opiekuna, który też może oddać głos za dziecko zbyt małe, by same mogło to zrobić. Do oddania głosu nie potrzebny jest meldunek w Tarnobrzegu, wystarczy dowód tożsamości. – lista lokali w których można oddać głos, dostępna jest tutaj

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>