Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

15.12 (piątek) Spotkanie autorskie z Waldemarem Wnukiem

Grudzień 10, 2017 5:51 PM

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Waldemarem Wnukiem, które odbędzie się w piątek 15 grudnia, o godz. 18.

Mieszkańcy Tarnobrzega , 15 grudnia o godz. 18.00, będą mieli możliwość spotkania się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu z Waldemarem Wnukiem – tarnobrzeżaninem z pochodzenia, od kilkunastu lat mieszkającym i pracującym w angielskim Birmingham. Waldemar Wnuk jest autorem powieści „Athenais, Dhayana and Anyonyasraya”, „Obsession”, „Notalp Hyperanthropos”, w dorobku pisarskim ma również tomik poezji „The Book of the second youth”.

Autor napisał o sobie:

„Powinienem napisać: „Urodziłem się, itd…”, ale nie chcę zanudzać czytelnika, każdy gdzieś się tam w końcu urodził, i kogo to, do diabła, obchodzi… Wspomnę więc tylko, że lata młodości mam już za sobą, choć starcem sędziwym się jeszcze nie czuję… Byłem kiepskim uczniem i chyba przewrotnym szczeniakiem, choć skrytym. Patrząc tak z perspektywy. Mój rodzimy Tarnobrzeg stoi, jak stał, i tylko dekoracje się zmieniają, a ludziom te same twarze pozostały, tylko trochę starsze, tylko trochę w tuszę poszli, jeśli to nie jest uwaga zbyt niegrzeczna. Myślałem zawsze i miałem to w sobie. Tylko nie wiedziałem, jak to przekazać, i tylko nie wiedziałem, jak znaleźć tego, który odebrać to potrafi… Studenckie wiersze niedopieczone i opowiadana szalone, surrealistyczne, jak Ostatni oddech wiosny… Jakieś tam próbki dramatyczne, jakieś historyczne i filozoficzne dywagacje… Po latach dopiero zebrałem te myśli i już jako dojrzały człowiek (o ile to monstrum choć na chwilę jakiś balans i grunt pod nogami znaleźć może), zdobyłem się na dłuższe formy.”

foto&info: MBP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>