Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tylko elektroniczne zwolnienia lekarskie, doradca płatnika. Nowości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (video HD)

Luty 7, 2018 1:24 PM

Nowym funkcjom wprowadzanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych poświęcony był wczorajszy briefing prasowy. Najważniejsza zmiana dotyczy zwolnień lekarskich.

Tradycyjnie, papierowe zwolnienia lekarskie mogą być wystawiane tylko do końca czerwca br. Po tym terminie lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Usługa ta ma przyczynić się m.in. do możliwości kontroli poprawności wykorzystywania zwolnienia lekarskiego przez pracownika dla krótkich zwolnień, pracownik zaś nie będzie musiał pilnować terminu 7 dni na dostarczenie zwolnienia.

DORADCA PŁATNIKA SKŁADEK

Od 1 lutego br w każdej placówce ZUS można zapytać o stan rozliczeń opłacanych składek.  Aby porozmawiać o ubezpieczeniach i składkach oraz otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące obowiązków związanych z prowadzeniem działalności należy na ekranie biletomatu wybrać „Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”. Wizytę u doradcy można również zarezerwować przez internet, za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

WYSYŁKA PIT ROZPOCZĘTA

ZUS rozpoczął wysyłanie deklaracji podatkowych Pit za 2017 r. Formularze PIT zostaną wysłane do wszystkich osób, które w 2017 r chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS. Deklaracje będą wysyłane do podatników sukcesywnie, nie później niż do końca lutego 2018 r.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>