Udany rewanż Astorii. Siarka przegrywa w Bydgoszczy 74:87

Na tarczy z Bydgoszczy powrócili koszykarze Siarki Tarnobrzeg. W meczu 24. kolejki podopieczni trenera Arkadiusza Papki przegrali z miejscową Astorią 74:87. Tym samym gospodarze zrewanżowali się za porażkę w meczu z pierwszej rundy, który przegrali 68:77.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 25:17, a w 12 minucie ich przewaga wzrosła do 19 punktów. W kolejnych minutach Siarka poprawiła grę w obronie, zaczęła również seryjnie trafiać z obwodu i przed drugą połową zmniejszyła straty do 6 oczek.

W trzeciej i czwartej kwarcie podopieczni trenera Papki nie radzili sobie z defensywą gospodarzy, wskutek czego w tej części gry rzucili łącznie 30 punktów. Znacznie lepiej w ofensywie spisali za to koszykarze Astorii, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 87:74.

Enea Astoria Bydgoszcz – Siarka Tarnobrzeg 87:74 (25:17, 25:27, 19:14, 18:16)

Enea Astoria: Śpica 22 (3×3), Szyttenholm 15 (1×3), Frąckiewicz 12, Gospodarek 12 (1×3), Pochocki 9, Bierwagen 8, Fatz 7, Barszczyk 2, Korniiets 0

Siarka: Niedźwiedzki 18 (2×3), Stanios 16 (4×3), Długosz 15, Czyżnielewski 8 (1×3), Rypiński 8 (2×3), Gazarkiewicz 7, Pabianek 2, Sewioł 0, Nowicki 0

STATYSTYKI Z MECZU

Do końca rundy zasadniczej Siarka ma do rozegrania jeszcze dziewięć spotkań, w tym pięć we własnej hali. W pierwszym z nich tarnobrzeskich koszykarzy czeka kolejne trudne zadanie, zmierzą się bowiem z czwartym w stawce Polfarmexem Kutno. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 17. lutego, początek godz.18.