Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Międzynarodowa Wymiana Młodzieży w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach

Marzec 5, 2018 8:25 PM

 

W dniach 19-24 lutego 2018r. Zespół Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach gościł 49 uczniów i nauczycieli z Turcji, Grecji, Włoch, Portugalii i Rumunii. Spotkanie to odbyło się w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus, w którym gorzycka szkoła uczestniczy od 2013r.

- Chcieliśmy zapoznać naszych gości z polską kulturą i tradycją, pokazać naszą miejscowość. Nie mogliśmy również zapomnieć o realizacji celów projektu: „Zastosowanie urządzeń mobilnych w pracy szkoły”. Szkolenia z tym związane odbywały się w naszej szkole oraz w murach uczelni wyższych, z którymi współpracuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach – mówi Renata Stadnik – Komórkiewicz, koordynator projektu.

Pierwsze spotkanie w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach

W pierwszym dniu projektu zajęcia odbywały się w szkole. Po uroczystym rozpoczęciu, goście zwiedzili szkołę, a następnie odbył się cykl szkoleń i warsztatów, które przeprowadzali informatycy z gorzyckiej szkoły. Na zakończenie uczniowie odtańczyli „Poloneza”.

Wspólny taniec w Baranowie Sandomierskim

W kolejnych dniach 80-osobowa grupa złożona z uczestników projektu zwiedziła Wieliczkę, Kraków, Oświęcim oraz Baranów Sandomierski. Odbył się również cykl szkoleń w Rzeszowie (WSIiZ) i Stalowej Woli (Politechnika Rzeszowska). Największe jednak wrażenie zrobiła wizyta w zakładzie Federal Mogul.

Wspólne zdjęcie w kopalni soli w Wieliczce

Uczniowie mieli również czas na integrację i zabawy. W czwartkowe popołudnie odbyło się wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, a wieczorem dyskoteka. Uczniowie z ciepłych krajów (Turcja, Grecja, Portugalia, Włochy) po raz pierwszy w swoim życiu rzucali się śnieżkami oraz uczyli się jeździć na łyżwach.

Nauka jazdy na łyżwach. Lodowisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach.

- Przez tydzień w moim domu gościłem kolegę z Włoch. Na początku miałem pewne obawy, jednak Luka okazał się bardzo fajnym kolegą – mówi Aleksander, uczeń klasy drugiej technikum w gorzyckiej szkole. Rozmawialiśmy w języku angielskim i włoskim. Na wakacjach wybieram się z rewizytą do Włoch – dodaje Aleksander.

Aleksander i jego przyjaciel z Włoch Luka

Obecny projekt międzynarodowej wymiany młodzieży, to już trzeci, który odbywa się w naszej szkole. Dzięki nim w ciągu kilku lat 220 uczniów odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej i Turcję – mówi dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz. Piszemy kolejne projekty, gdyż chcemy być szkołą nowoczesną, szkołą europejską. Chcemy aby każdy nasz uczeń miał możliwość wyjazdu za granicę, nie tylko zachodnią, ale również wschodnią – dodaje dyrektor.

materiał partnera

One Response to Międzynarodowa Wymiana Młodzieży w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach

  1. Urzednik Odpowiedz

    6 marca 2018 at 16:36

    Gorzyce to dno, kto był tak nieodpowiedzialny żeby ich tam zaprosić. Teraz wrócą do domu i będą opowiadać jaka to dziura. Nie daj Boże na podstawie tej wizyty wyrobią sobie zdanie o całym naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>