Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wojewoda Podkarpacka potwierdziła kandydaturę Kamila Kalinki

Marzec 5, 2018 4:05 PM

Jak podaje Polskie Radio Rzeszów, Wojewoda Podkarpacka oficjalnie potwierdziła kandydaturę Kamila Kalinki na tymczasowego zarządcę w Tarnobrzegu.

Według Ewy Leniart, decyzję o wyznaczeniu osoby, która do wyborów zastąpi aresztowanego prezydenta Tarnobrzega, premier RP ma podjąć jeszcze w tym tygodniu – czytamy w artykule Polskiego Radia Rzeszów ” Kandydaci na zarządców tymczasowych w Mielcu i Tarnobrzegu to…

Do końca marca ubiegłego roku Kamil Kalinka pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta, z której został odwołany. W minionym zaś tygodniu, szef tarnobrzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości zrzekł się mandatu radnego.

 

101 Responses to Wojewoda Podkarpacka potwierdziła kandydaturę Kamila Kalinki

  1. Marzenka Odpowiedz

    5 marca 2018 at 16:27

    No właśnie w Tarnobrzegu Kalinka a już myślałem że Mazur z Baranowa tylko że obecny włodarz z Baranowa do niczego się nie nadaje fakt obsada stołków znajomymi jako prezesów a ostatnio został wykreowany prezes wody pitnej haha.

    • ja Odpowiedz

      7 marca 2018 at 09:32

      a mnie wszystko jedno, byle by tylko redukcje etatów w U.M , MOSiR, opiece i gdzie tylko się da przeprowadził bo nas ta ilość pasożytów zjada.

  2. Mieszkańcy Odpowiedz

    5 marca 2018 at 17:10

    Panie Kamilu, życzymy Panu powodzenia i dużo zdrowia!

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      5 marca 2018 at 20:08

      Z całym szacunkiem… z łaski swojej :) proszę nie podpisywać się jako „Mieszkańcy”… Bo Mieszkańcy, a zapewne zdecydowana większość – mówiąc delikatnie „nie przepada za Panem Kalinką” i jego „pomysłami” na wprowadzenie porządku, ładu i składu w mieście! I o zgrozo – jego „metodami” dążenia do objęcia władzy. Proszę mi wierzyć, to nie puste słowa, to się widzi i słyszy. A zdrowia to życzę każdemu! :)

      • Mieszkaniec Odpowiedz

        5 marca 2018 at 20:14

        PS chyba komentarze na wszelkich tarnobrzeskich forach i social mediach są tego najlepszym dowodem. Spora dawka pokory i szacunku, odrobina dystansu. To są cechy, które mogą się przydać. A przede wszystkim końska dawka honoru :) Tyle w temacie :)

        • Kogito ergo sum Odpowiedz

          6 marca 2018 at 10:50

          O honorze to zrób wykład Grzegorzowi K., jego skorumpowanym przydupasom i towarzystwu wzajemnej adoracji z miejscowego PO/PSL.

          • Mieszkaniec

            6 marca 2018 at 20:17

            Czytanie ze zrozumieniem się kłania :) W tym wpisie odwołuję się jedynie do kandydatury Pana Kalinki i jego minimalnym „poparciu” wśród mieszkańców. A sprawę PGK wyjaśnią nasze niezawisłe, sprawiedliwe sądy :)

  3. Oop Odpowiedz

    5 marca 2018 at 17:35

    No no i oto chodziło od początku dwa dni po aresztowaniu dostał propozycję na komisarza i oddał mandat ,ale okazuje się że będzie pełniącym obowiązki tzn. ma takie same uprawnienia co prezydent to istna obłuda,fałsz,zakłamanie i ustawki PiS,ciekawe ile stołków zostanie obsadzonych przez PiS ,

  4. To Odpowiedz

    5 marca 2018 at 17:36

    Haha

  5. To Odpowiedz

    5 marca 2018 at 17:37

    Mamy winnego osadzenia prezydenta w areszcie

    • ja Odpowiedz

      6 marca 2018 at 16:28

      Już zbieram pieniążki na łapówkę dla Kalinki. Ktoś się dorzuci?

      • Pikuś Odpowiedz

        6 marca 2018 at 18:30

        To masz problem, bo jak Kalinka zawiadomi policję/CBA to będziesz siedział w pierdlu ze swoim idolem Kiełbem

        • ja Odpowiedz

          6 marca 2018 at 22:06

          Jakoś Kołek nie siedzi…

  6. B Odpowiedz

    5 marca 2018 at 17:45

    Kiedy myślisz, że już bardziej ordynarnie PiS nie może działać, taka o to nowinka. Pięknie! I teraz nagle się wszystko pięknie rozwiąże, będą pieniążki na kontach, będą pieniążki na obwodnicę, a Pan Kalinka będzie tylko marionetką. Piękne rozegranie, w większości przypadków ciemny lud i tak łyknie wszystko jak pelikan rybkę, bo przyjdzie nowy wspaniały włodarz, który właśnie w ten sposób zrobi sobie kampanię, a później przy wyborach większość i tak pomyśli, że skoro jest taki cudowny i skuteczny (myślę, że nie będzie miał większych problemów z załatwieniem czegokolwiek) to niech już zostanie.

    • Jolka Odpowiedz

      5 marca 2018 at 17:54

      trafasz w punkt Robert

    • Mieszkaniec Tbg Odpowiedz

      7 marca 2018 at 07:15

      Mam w du… Czy to będzie Pan Kalinka czy inny gość z obecnie rządzącej władzy. Tarnobrzeg umiera i nikt powtarzam nikt od 89roku nie załatwił nic u premierów bo zawsze inna opcja w Tbg była wybierana. Teraz niech się spełnią Twoje przepowiednie i niech PiS Tbg pokaże że coś może ugrać wyżej dla dobra miasta. I powtarzam większość mieszkańców ma w du.. Kto rządzi, ważne jak i co ugra dla Tbg!! A wasze wojny typu ten z PiS tamten z po a tamten z….. mam serdecznie dość jak wszyscy

  7. Zorro Odpowiedz

    5 marca 2018 at 17:52

    to już naprawdę nikogo gorszego nie była jak ten pieniacz

  8. Tadziu Odpowiedz

    5 marca 2018 at 17:57

    a myslałem, że już nigdy nie zatęsknię za Norbertem

  9. Wiu Odpowiedz

    5 marca 2018 at 17:58

    Warto niektórym z PiS było tak krzyczeć na sesjach nie ważne jak tylko bić pianę a teraz już siedzą na posadkach ,a inni będą już zasiadać ,a niektórzy się chwała że będą w urzędzie pracować bo to ich dobry znajomy

  10. Helka Odpowiedz

    5 marca 2018 at 18:04

    nominacja na tak odpowiedzialne stanowisko a wcześniej odwołanie z przewodniczącego Rady Miasta ? tak wygląda ta sprawiedliwość? chore to wszystko !!!!!!!

  11. Stach Odpowiedz

    5 marca 2018 at 18:21

    Mówiłem? Maść zza torów przejmuje stery :-) to pachnie na 10000000000 km :-)

  12. Z Odpowiedz

    5 marca 2018 at 18:28

    Ludzie pomimo tego, że daleki jestem od zachwytów nad taką kandydaturą to spokojnie poczekam i dam mu szansę, bo każdego powinno się oceniać po skończonej pracy a nie przed jej rozpoczęciem. Zresztą Kalinka będzie rozliczony z efektów swoich działań przez wyborców.

  13. Krzysztof Odpowiedz

    5 marca 2018 at 18:39

    Ale to nie tak ludzie nie chcą go ,nie chcą PiS ale oni swoje pchają się na siłę ,jak ich prezes mówi się taki tak a oni po swojemu ,jak w sejmie nie zagłosowane a już podjęta decyzja hipokryzja to ma być sprawiedliwość!!!!!!! Wolność słowa dla nich!!! dla nas zwykłych ludzi nie !!; Komuna jeszcze niech wprowadzą godzinę policyjną

    • Tyt Odpowiedz

      5 marca 2018 at 20:14

      Ale ci ktos mózg zmiażdżył, podejrzewam samą Lubnauer lub Róże cos tam von Hohejszajs

  14. asadfg Odpowiedz

    5 marca 2018 at 18:41

    no kupil sobie stolek za 20 patoli brawo TBG.

  15. wku**iony Odpowiedz

    5 marca 2018 at 18:46

    wszyscy oni ch*ja warci !

    • Pies na baby Odpowiedz

      5 marca 2018 at 18:50

      o to,to

  16. wilk Odpowiedz

    5 marca 2018 at 18:49

    Ty literka Z a skąd ty spadłeś?? Z księżyca rymsnąłeś o Ziemię ? Dam mu szansę? Jeszcze nie zaczął ? A trzy lata pieniactwa, chamstwa i buty to mało? Czy ty Zetku cokolwiek obserwujesz działania naszego pucatego Kalimka? Czy tak sobie słodko pitolisz. Nie masz nic do powiedzenia to nie zabieraj głosu.

  17. Maniek Odpowiedz

    5 marca 2018 at 18:50

    Panie Kamilu , proszę w końcu zrobić porządek i nie brać do siebie tego co tu wypisują !☺

    • Wszystkie te wypowiedzi to gó...no warta Odpowiedz

      5 marca 2018 at 19:02

      ..paniczna, egzaltacja osób popierających jeszcze Grzegorza K. z obawy wylotu na zbity ryj z UM, MOSiR itd., itp.

      • Conan Niszczyciel Odpowiedz

        5 marca 2018 at 19:07

        Co spostrzegawcze wróbelki na mieście ćwierkają, że wszystkim nam dobrze znane osóbki jak Przemek zwany DonPedro, Agniesia i Jolunia w nocy z czwartku na piątek całą noc harowali, a niszczarki aż furczały!

        • Kogito ergo sum Odpowiedz

          6 marca 2018 at 11:02

          No cóż, niewinni o brudnych rękach w obawie przed dołączeniem do Grzegorza K. (czyt.: Grzesia-Kłamczuszka), pośpiesznie usuwają dowody swojej radosnej twórczości. PUK, PUK – kto tam? TO MY CBA :) )))

      • Maniek Odpowiedz

        5 marca 2018 at 20:22

        Dokładnie !!!

      • Kogito ergo sum Odpowiedz

        6 marca 2018 at 10:58

        Doskonale powiedziane, lepiej był tego nie ujął:)

  18. Patryk Odpowiedz

    5 marca 2018 at 19:05

    Przecież to będzie samobójstwo ze strony tarnobrzeskiego PiSu. Zero taktyki. Gdyby choć trochę pomyśleli to by na to się nie zdecydowali – chociaż czy w ogóle to może być prawda z tą kandydaturą? Przecież jak nic to obróci się w wyborach przeciwko nim.

    • Kogito ergo sum Odpowiedz

      6 marca 2018 at 11:05

      Słuchaj no Praktyk, żaden z Ciebie taktyk bo w tym względzie nie masz żadnych praktyk.

  19. Tytus Odpowiedz

    5 marca 2018 at 19:17

    No właśnie przecież mieli na to 3 lata i nic przecież byli z prezydentem razem to gdzie były te znajomości, gdzie te piękne drogi i wogule to co piękne przecież mogli się popisać już wtedy a nie teraz mydlić oczy ludziom

  20. Eje Odpowiedz

    5 marca 2018 at 19:29

    Www

  21. Rewers Odpowiedz

    5 marca 2018 at 19:34

    Ja myślę że trzeba dać mu szansę. Wybory przyjdą to się go rozliczy. A najważniejsze to z by zrobił porządek w przybytku Jolanty. Niech się tą ekipę rozliczy to może być ciekawe.

  22. omo Odpowiedz

    5 marca 2018 at 19:43

    Niech spróbuje tu mieszać mieszkańcy go nie wybrali niesprawiedliwość nie chcemy na siłe dobrej zmiany !!!!

  23. mietek Odpowiedz

    5 marca 2018 at 19:49

    Wszystko ukartowane on podobno już tydzień temu na stołek się szykował

  24. Karo Odpowiedz

    5 marca 2018 at 20:00

    Ojojoj… jak tu urzędasy płaczą.

  25. Tyt Odpowiedz

    5 marca 2018 at 20:25

    Kamil! trzymaj sie mocno, masz duze poparcie i potencjał, zeby wyjebac to towarzystwo w kosmos, rozwalic czerwoną pajeczyne. Widzisz jak wrzeszczą! Łatwo nie bedzie, ale najpierw musisz zrobic WSZYSCY WON!!!!

    • Pan to nie ja Odpowiedz

      5 marca 2018 at 21:19

      Raczej parcie nie poparcie

      • Kogito ergo sum Odpowiedz

        6 marca 2018 at 11:10

        Masz rację – Pan to bynajmniej nie Ty. Aha, i idź lepiej zrobić kupę bo Ci na mózg uciska i bredzisz jak w malignie.

        • Pan to nie ja Odpowiedz

          7 marca 2018 at 08:54

          Czytaj ze zrozumieniem łosiu

    • tbg Odpowiedz

      5 marca 2018 at 21:25

      Wszyscy won to metoda PiS. Gratuluję wyboru. Kultura jak u Leppera, tylko on miał jakiś cel, jakąś misję. A tu tylko parcie na wladzę, byle jak i byle gdzie. Naprawde Kalinka będzie dumny z tak objętego stanowiska????

  26. kpina z ludzi Odpowiedz

    5 marca 2018 at 20:37

    nie chcieliscie go na wyborach to macie z musu, a teraz cicho sza, władza wie lepiej

  27. tbg Odpowiedz

    5 marca 2018 at 21:22

    Kto się wróblem urodził orłem nie umrze. GK nie był moim prezydentem, ale szanowałem wybór, bo był demokratyczny, nawet z nieczystą grą prezentowaną w TVL. Ale tego wyboru nie uszanuję, tak jak nie sposób uszanować Kalinki i PiS. I choć prezydenturę GK oceniam nisko, myslami jestem z jego rodziną. Panie Kamilu – kiedyś bedzie trzeba spojrzeć w lustro…

    • Kogito ergo sum Odpowiedz

      6 marca 2018 at 11:16

      A Ty masz w domku lustro…? Jak masz to spojrzyj… i co widzisz…?

  28. Pan to nie ja Odpowiedz

    5 marca 2018 at 21:24

    Ja to chyba spakuje rodzinę i jeszcze przed wyborami wyjadę bo to nic dobrego w tym pis-owskim zapyzialym mieście nie będzie.

    • Bratek Odpowiedz

      5 marca 2018 at 22:10

      Najlepiej już zacznij pakowanie !
      Ale was w oczy kole, hahaha

  29. Pan to nie ja Odpowiedz

    5 marca 2018 at 21:27

    A teraz osobiste pytanie panie Kalinka, Malinka czy jak Panu tam, od kiedy Pan wiedział że będzie Pan zastępować prezydenta, jeszcze przed aresztowanie?

    • B Odpowiedz

      5 marca 2018 at 22:22

      Od momentu kupienia sobie stołeczka za dwie dychy :D

    • Kogito ergo sum Odpowiedz

      6 marca 2018 at 11:19

      A co Ty tu jeszcze robisz chłopie? Przecież miałeś się pakować. Pospiesz się bo kartonów w „Biedronce” zabraknie.

  30. Pieluchmajtkowcy Odpowiedz

    5 marca 2018 at 23:22

    A co wskazuje na PiS, przy okazji biznesu Kiełb-Kołek?
    Sami debile na tym portalu?

  31. owen Odpowiedz

    6 marca 2018 at 01:07

    Napisałem to parę dni temu w innym wątku ale wydaje się być bardzo aktualne:

    Wszystko się “pięknie” składa….zamknąć Kiełba, (nie jestem jego sympatykiem), uniemożliwić mu wystawienie pełnomocnictwa do podejmowania decyzji w sprawach miasta, wkurzyć ludzi niewypłaceniem w terminie pensji i zasiłków, odbiór śmieci scedować na Stalową Wolę, zablokować ważne dla Tarnobrzega procedury, a kwestię powołania komisarza wydłużyć ile się da. Jakie to wszystko może wywołać nastroje społeczne w mieście??? Kto jest winien? Kiełb. A może wcale nie?…Może właśnie działacze PiS wkroczą jako wybawiciele, kalinka podpisze strategiczne dokumenty i ludzie dostana te wyczekiwane wypłaty, Kalinka dostanie kasę na pseudo obwodnicę (czyt.drogę wewnętrzną miasta,która nie rozwiąże żadnego problemu) i wspólnie ze Stalową “uszczęśliwi” mieszkańców Tarnobrzega. Bo powierzenie niedoświadczonemu Kalince funkcji komisarza tak “przy okazji” przełoży się na to, że Stalowa na tle Tarnobrzega będzie nabierać jeszcze większych rumieńców, a nasze miasto już całkiem podupadnie. Tylko jego mieszkańcy obwinią za to wszystko….Kiełba.
    O ile początkowo miałem wątpliwości czy prezydent rzeczywiście został wrobiony politycznie, o tyle teraz już ich nie mam.
    PiS jednym machem przejmuje (obok Stalowej) dwa miasta, Tarnobrzeg i – przykra sprawa – Mielec (po śmierci prezydenta Kozdęby).

    • Patryk Odpowiedz

      6 marca 2018 at 20:02

      Nie, ludzie tego nie kupią. Nawet zakładając, że cała ta afera z łapówką nie jest prowokacją ze strony PiSu, to mianowanie Kalinki na komisarza właśnie tą wersję uprawdopodabnia i tym samym szkodzi PiSowi. Widać to przecież w komentarzach nie tylko na tej stronie. Myślę, że mianowanie na komisarza Kalinki to koniec pomysłu ,,prezydent Kalinka” po wyborach samorządowych.

  32. Hehehe Odpowiedz

    6 marca 2018 at 06:33

    Cieszę się niezmiernie, że Kamil Kalinka powołany zostanie na to stanowisko. Postaram się także namówić w najbliższych możliwych wyborach do głosowania na pana Kamila na prezydenta jak największą liczbę wyborców. A wy sobie tu dalej narzekajcie.

  33. Inez Odpowiedz

    6 marca 2018 at 07:34

    Kiedy myślisz, że nic gorszego nie może się zdarzyć w Twoim mieście….A tu niespodzianka kalinka i pis będzie rządzić miastem. Gość który nie umie pisać sms-ów… Tarnobrzeg jest na dnie…tylko od Was mieszkancy zależy jak skonczy się ta tragifarsa. Wybory w tym roku.

  34. Stach Odpowiedz

    6 marca 2018 at 08:07

    Panie Marszałku, zostałem prezydentem Tarnobrzega. Nasza demokracja zadziałała.

  35. Jolka Odpowiedz

    6 marca 2018 at 09:17

    Kamil, kocham cię!

  36. Duda Odpowiedz

    6 marca 2018 at 09:20

    O kalinkach to nikt nie ma dobrego zdania, na dyrektora wordu,posla,komisarza i prezydenta sie nie nadaje, jedynie jako gowniarz fajki palil za blokiem zeby stary nie widzial, juz siostra jego lepsza by byla pania prezydent….

  37. 500+ Odpowiedz

    6 marca 2018 at 10:13

    Dawajta go niech podpisuje papiery na piniondze !!!!!

  38. danuta Odpowiedz

    6 marca 2018 at 10:36

    Dlaczego taki niegrzeczny nieudacznik z pisu ma byc teraz prezydentem ? przeciez nie ma do tego zadnej podstawy and kompetencji ??!!!
    a dyrektorem WORDu zostaje jego Jozek z Miechocina ??? ale rzygowiny …

  39. Obserwator Odpowiedz

    6 marca 2018 at 10:48

    Tarnobrzeżanie nie dajcie wiary teoriom, że aktywista PO niejaki pan Kotek wystawił Grzesia aby PIS zgarnął władzę. Kto ma odrobinę wyobraźni łatwo może przewidzeć, że w tej sprawie Premier powoła kogoś ze swojego ugrupowania politycznego. Czy to był wypadek przy pracy czy też brak czujności ze strony PK nie wiemy. Śledztwo i wyrok to potwierdzą lub zaprzeczą. Ale gdyby prezydent był odpowiedzialnym i mądrym człowiekiem miałby zastępcę i nie narażał mieszkańców Tarnobrzega na takie problemy. Albo ten gość ma problem z ludzmi i nie ufa innym albo nie chce sie dzielić władzą, nie lubił patrzeć sobie na ręce. Dziaj już nie ma władzy i zapomnijcie o jego szansach na ponowny wybór. Co można sadzić o jego doradcach powiem tylko tyle, że są beznadziejni. Prawnicy zatrudnieni za duże pieniądze w UM nie potrafili zabezpieczyć ciągłości sprawowania urzędu przez prezydenta. Ocena jednoznaczna nie sprawdzili się muszą odejść.

  40. jasnowidz Odpowiedz

    6 marca 2018 at 10:52

    Pan Kalinka to następny facet który w ciągu kadencji będzie chciał wybudować domek jednorodzinny. W mojej ocenie na Prezydenta trzeba wybrać nową twarz o ustabilizowanej sytuacji życiowej i finansowej z dużym doświadczeniem życiowym bez parcia na władze i pieniactwa. Jest wiele takich osób. Miejmy nadzieje że ktoś taki się znajdzie. Dla mnie osobiście do sytuacji jaka powstała np.śmieciowa, brak płynności finansowej Miasta odpowiadają wszyscy radni włącznie z Grzegorzem K. Za kiwali się władzą,zapomnieli o mieszkańcach. Nikt z radnych nie zwrócił Grzegorzowi K. uwagi że w pojedynkę to może rządzić sołtys wsią a nie on dużym miastem.Tolerowali stan rzeczy nie do przyjęcia. Kalinka może być co najwyżej Komisarzem ale nigdy Prezydentem. Jest żądny władzy, trzeba mu ją na chwile dać aby skompromitował się do reszty.

  41. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz

    6 marca 2018 at 11:38

    dawać hajsssssssssssssssssssss !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  42. Stalowiak Odpowiedz

    6 marca 2018 at 12:24

    Moze dobrze ze pis.w stalowce niema gdzie upychac zakladow,a w tbg najwieksza firma to szpital.oby zciagnal jakies zaklady miejsca pracy bo z tego co wiem to z praca marnie w tbg

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      6 marca 2018 at 13:08

      No sytuacja zarówno w Tarnobrzegu, jak i Stalowej Woli, czy innych średniej wielkości miast w naszym regionie nie jest zbyt ciekawa, gdyż tendencja jest taka, że ludzie (głównie młodzi) odpływają do głównych ośrodków wojewódzkich czy ogólnopolskich, a w takich mniejszych miastach podwyższa się faktyczna średnia wieku. Jednak sytuacja Stalowej Woli jest dużo lepsza, gdyż ma i miała naprawdę dobrych prezydentów (jak na warunki średniego miasta), w przeciwieństwie do Tarnobrzega, którego włodarze wręcz cofali, marnując potencjał. Z pracą jest ciężko, ale też brak szkolnictwa wyższego (poza PWSZ i SAN), więc młodzież musi uciekać po maturze. W Stalowej Woli jest przynajmniej Filia KUL oraz Wydział Zamiejscowy Politechniki Rzeszowskiej (z tego co pamiętam). Dziwne, że w Tarnobrzegu nikt nie wpadł na to, by nawiązać współpracę z jakąś renomowaną uczelnią i przyczynić się do stworzenia rodzimej kadry naukowej, która na pewno byłaby później pomocna w doradztwie na temat zarządzania miastem.

  43. pis Odpowiedz

    6 marca 2018 at 12:59

    NIETAK SZYBKO MAMY 90 DNI NA DECYZJE,KASY NIEBEDZIE!

    • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz

      6 marca 2018 at 13:16

      Jesli tyle czasu ludzie będą mieli czekać na hajs to Malinka i reszta iSU będą wisiec na pomniku bartosza !!!!

  44. Kogito ergo sum Odpowiedz

    6 marca 2018 at 13:52

    Pewnego razu głupiec zapytał Newtona o to, jak odkrył prawo powszechnego ciążenia. Wiedząc, z kim ma do czynienia, i chcąc się pozbyć natręta, Newton odpowiedział, że spadające jabłko trafiło go w nos. I głupiec odszedł zadowolony, że teraz już wie wszystko.
    Dalibóg, nie mogę wyjść z podziwu ilu tu na tym forum domorosłych „erudytów”, Przepowiadaczy przyszłości i twórców wszelkiej maści teorii spiskowych, rodem z instrukcji odkręcania słoika dla opóźnionych w rozwoju umysłowym. „Koń jaki jest każdy widzi”, każdy kto używa rozumu i chce znać prawdę. Nie widzi tylko ślepy, głupiec i kłamca, przy czym tych dwóch pierwszych usprawiedliwia ich ułomność. Trzeci natomiast kłamie świadomie bo ma w tym swój partykularny interes (strach przed utratą ciepłej posadki lub przynależność do ekipy klakierów Grzesia-kłamczuszka). I to właśnie ci starają się straszyć katastrofą i lokalnym końcem świata, jeżeli komisarzem zostanie Pan Kalinka a (jak niektórzy płaczą) nie daj Boże prezydentem. Straszą bo doskonale wiedzą, że ich błogostan w lokalnym bagienku zbliża się do nieuchronnego końca, że nadchodzi czas wiosennych porządków, czas wietrzenia cuchnących oparów korupcji i samowładztwa i jednocześnie kończy się czas traktowania Tarnobrzega jak prywatnego folwarku i kręcenia lodów kosztem lokalnej społeczności. Cała sytuacja przypomina w miniaturze wypisz-wymaluj to co działo się i jeszcze nadal dzieje w skali kraju, gdzie nadal da się słyszeć skowyt totalnej opozycji, wyjącej z bólu po oderwaniu ryjów od koryta. Tarnobrzeg jest o dziwo swoistym kuriozum pod względem społeczno-politycznym, gdzie od niepamiętnych czasów rządzili niepodzielnie komunistyczni pogrobowcy lub wszelkiego autoramentu podejrzane indywidua, które zapuściły tu korzenie niczym perz aby wysysać z tego miasta wszystko co jeszcze pozostało. Ale wierzę, że idzie nowe i uczciwe a stare niechaj pakuje manatki. Najwyższy czas aby to biedne miasto zaczęło wreszcie być miejscem przyjaznym dla wszystkich obywateli a nie tylko dla wybranej „elyty” spod ciemnej gwiazdy. Czego zarówno sobie, jak i wszystkim Tarnobrzeżanom szczerze i z całego serca życzę. Natomiast tępomózgim troglodytom i jęczącym z bólu po raju utraconym, polecam doustnie napar z melisy na nerwy i doodbytniczo lewatywę na zatwardzenie, że o maści na ból pewnej intymnej części ciała nie wspomnę.

    • davey Odpowiedz

      6 marca 2018 at 14:23

      Kręcenie lodów to dopiero się zacznie…

      • Kogito ergo sum Odpowiedz

        6 marca 2018 at 14:45

        No cóż davey – jak to mówi stare przysłowie: każdy sądzi według siebie.

        • davey Odpowiedz

          6 marca 2018 at 16:55

          Nie sądzę po sobie tylko po tym co wyprawia się w całym kraju za tzw dobrej zmiany.Resztę,skoro jesteś taki elokwentny,dopowiedz sobie sam czego można się spodziewać w Tarnobrzegu…

          • Kogito ergo sum

            7 marca 2018 at 08:09

            Pewnie czytasz „Wyborczą” i oglądasz TVN – stąd taka „wiedza”.

  45. z dystansem Odpowiedz

    6 marca 2018 at 14:40

    Kogito ergo sum – uważasz, że inni się wymądrzają na tym forum, a ty co niby robisz? To właśnie ty pouczasz, krytykujesz a nawet obrażasz. Daruj więc sobie te elaboraty, w których oceniasz inny a sam siebie wywyższasz.

    • Kogito ergo sum Odpowiedz

      6 marca 2018 at 15:38

      Prawo do krytyki ma każdy, pod warunkiem, że jest ona oparta na rzetelnej wiedzy. Nie było też i nie jest moją intencją obrażanie kogokolwiek na tym forum ale:
      Po pierwsze: Ten, kto nie wie i wie, że nie wie, jest uczniem. Naucz go. Ten się nie obrazi
      Po drugie: Ten, kto nie wie i nie wie, że nie wie, jest głupcem i nie da się tego inaczej nazwać. Ten nie ma prawa się obrażać.
      To tylko luźny cytat z Tuwima.
      Co zaś się tyczy wywyższania, to jest to odczucie subiektywne powiązane w przypadku niektórych osób z jego antonimem, jeżeli więc ktoś ma kompleks z tego tytułu to już nie moja wina, sorry.

      • Inny luźny cytat z Tuwima Odpowiedz

        6 marca 2018 at 16:11

        Próżnoś repliki się spodziewał,
        nie dam ci przytyczka ani klapsa.
        nie powiem nawet pies cię je**ł,
        bo to mezalians byłby dla psa.

        • Kogito ergo sum Odpowiedz

          7 marca 2018 at 08:50

          Komuchy won i inne śmieci
          Dość się nażarliście w tym kraju
          Ten numer dalej nie obleci
          To już jest koniec waszego raju

          … Ja ci nie powiem: „pies cię je..ł”
          Bo ciebie nawet pies by nie chciał
          Do szkoły by cię wrócić trzeba
          By zrobić coś z takiego wie..cia.

  46. z dystansem Odpowiedz

    6 marca 2018 at 14:41

    …..oceniasz innyCH oczywiście, literówka.

  47. ptyś Odpowiedz

    6 marca 2018 at 15:05

    był Janek,był Norbuś i był Grześ.
    niech będzie i Kamilcio… trudno jednak mieć nadzieję,że odrobimy kiedyś te wszystkie stracone lata.

    nie pomaga w tym ustawa,która widać to teraz wyraźnie jest fatalna,bo oddaje w ręce jednego człowieka (zwykle mocno nieodpowiedzialnego) tyle władzy i los tak wielu osób.

    z drugiej strony wdzięczni beneficjenci przeróżnych programów socjalnych oraz urzędnicy i pracownicy powiązanych z miastem firm i agend to taki zasób ludzi,że jak pan Kamil nie popełni błędów dwóch poprzedników to może tu rządzić nawet do śmierci.swojego lub miasta.

  48. jasnowidz Odpowiedz

    6 marca 2018 at 16:28

    W odpowiedzi do Kogito ergo sum!!!

    Twój styl jest obraźliwy jeśli piszesz o domorosłych „erudytach”. Narcyzm przez ciebie przemawia i werbalny bełkot. Każdy pisze to co myśli w oparciu o własne przemyślenia i doświadczenie. Kolego masz jakąś fobie sądząc że ktoś przezywa bo straci ciepłą posadkę albo ma jakiś interes. Jesteś przepełniony uprzedzeniami. Nie krytykuj nigdy nikogo bo to jest bardzo brzydka cecha charakteru. Zapamiętaj sobie że nikt nie ma patentu na mądrość no może „oprócz Ciebie”. Jeśli chcesz jakieś cytaty to wiedz o tym że cyt” tylko puste garnki głośno słychać”.

  49. Nierozumiem... Odpowiedz

    6 marca 2018 at 16:46

    Dlaczego jakieś wygłodniałe wilcze stado rzuciło się tu tak wściekle na Kalinkę?
    A waszym samcem alfa nie jest czasem Krzyś „mszalny mistrz kierownicy”?

  50. z dystansem Odpowiedz

    6 marca 2018 at 18:13

    Do Jasnowidza. A wiesz, ze trafnie zauważyłeś ten narcyzm u Kogito ero sum?
    Skąd my to w Tarnobrzegu znamy?….był ktoś taki, kto słynął z narcyzmu…
    Kartezjusz powiedziałby chyba o nim, że owszem: jest, ale czy naprawdę myśli
    wypowiadając się z taką arogancją? Acha, z arogancji też słynął.
    A tak nawiasem mówiąc to panie Kogito ergo sum, jeśli już pan przytacza łacińskie sentencje to pisze się Cogito.

    • Kogito ergo sum Odpowiedz

      6 marca 2018 at 21:00

      A tak dalej nawiasem mówiąc Panie poprawiaczu łaciny to akurat zamierzenie celowe, dla bardziej wtajemniczonych – licencja poetica ale nie raczył Pan bardziej pogłówkować.

  51. owen Odpowiedz

    6 marca 2018 at 19:06

    Oj ….bercik, bercik, wyklepałeś parę cytatów na różne okazje i rżniesz eksperta. Tylko zapomniałeś, że właśnie pycha cię zgubiła a teraz przemawia przez ciebie gorycz utraconej władzy.

    • Kogito ergo sum Odpowiedz

      6 marca 2018 at 21:06

      Kiepski z Ciebie detektyw owen, skoro pomyliłeś mnie z Mastalerzem. No ale główkuj dalej, może w przyszłym stuleciu uda Ci się zaspokoić swoją ciekawość.

  52. Adaś Odpowiedz

    6 marca 2018 at 19:22

    Czy tutaj wszyscy jakiegoś napadu dostali albo wścieklizny? Zastanawiającym jest, że jakoś przy innych tematach pojawiających się na ND24 nie ma takiej wrzawy. Jedynie przy tych przy których pojawia się nazwisko Kalinka. Niestety z dystansu wygląda to jak wygląda. Chyba ktoś tego Pana nie lubi. A ja napiszę tak, poczekajmy, dajmy facetowi szansę. Każdemu się ona należy. Poprzedni się nie sprawdzili, więc może ten.

  53. Wojtek Odpowiedz

    6 marca 2018 at 19:43

    PANIE KAMILU PROSZĘ O PRZEPROWADZENIE AUDYTU PO 3,5 ROKU RZĄDÓW GRZEGORZA KIEŁBA I JEGO EKIPY. PRZEANALIZOWAĆ W SZCZEGÓLNOŚCI NALEŻY: WYCIECZKI, PREMIE, PODWYŻKI DLA SWOICH NACZELNIKÓW I SYGNALISTÓW, LICZBĘ ZATRUDNIONYCH OSÓB. JEST SPORA GRUPA URZĘDNIKÓW KTÓRA NIGDY NIE POGODZI SIĘ, ŻE ICH PARASOL OCHRONNY PRZEBYWA W ARESZCIE. GDY OBEJMIE PAN RZĄDY BEDĄ SZUKALI KAŻDEJ MOŻLIWEJ OKAZJI ABY ZDRADZIĆ, OSZKALOWAĆ BĄDŹ SKOMPROMITOWAĆ. PROSZĘ SIĘ ICH WYSTRZEGAĆ! PRZEZ NICH MASTALERZ PRZEGRAŁ, BO IM ZAUFAŁ, KIEŁB SIEDZI W KICIU BO IM ZAUFAŁ.

  54. Stach Odpowiedz

    6 marca 2018 at 20:25

    Nawet w mokrzyszowie go nie lubią, więc czemu się dziwicie?

  55. sąsiad Odpowiedz

    6 marca 2018 at 20:25

    Biorąc pod uwagę fakt, iż niektórzy „urzędnicy” za Norberta wynosili informacje z urzędu miasta i dzięki nim Grzesiek mógł pisać swoje „rewelacje” należy być szczególnie ostrożnym. Głęboka ostrożność jest wskazana.

    • Stach Odpowiedz

      6 marca 2018 at 22:23

      Ja tam się nie boję :-)

  56. owen Odpowiedz

    6 marca 2018 at 23:28

    Oj bercik, Bercik i zwroty ciągle te same klepiesz co w wystąpieniach publicznych. A wymundrzaj się dalej przemądrzały arogancie.

  57. Kogito ergo sum Odpowiedz

    7 marca 2018 at 09:40

    Zaiste, Wasza hipokryzja jest wręcz niebotyczna. Prawda, którą napisałem tak Was zabolała, że obszczekaliście mnie zgodnym chórem. Twierdzicie, że Was obrażam a Wy co robicie… hmm???
    Żałujecie i wybielacie „biednego” Grzegorza K., którego CBA ośmieliło się zamknąć (skoro tak się stało to widocznie były ku temu ważne podstawy i dowody, zresztą poczekamy-zobaczymy). Natomiast wszystko jest OK, kiedy Wy wylewacie tu całe wiadra pomyj na człowieka, który nawet jeszcze nie objął wyznaczonej mu funkcji. Na człowieka, który ani niczego nie ukradł, nie brał od nikogo łapówek, nie podkładał świń itd., itd. … Pan Kalinka Wam nie pasuje bo jest zbyt uczciwy a Wy chcielibyście żeby było tak jak było (podobnie jak totalna opozycja PO/PSL i Nowośmieszna). Oczywiście PiS też bardzo Wam się nie podoba bo wreszcie po latach hiper-korupcji, zdrady i totalnego ignorowania narodu doszło do władzy ugrupowanie, które zaczęło robić porządek z całą tą niegodziwością. Ugrupowanie, którego nadrzędnym celem jest odbudowanie pozycji Polski w świecie, Polski sprzedanej za gigantyczne łapówy wraz z całym narodem w łapy obcych interesów. Owszem, nie ma w całym świecie idealnych w 100 procentach partii politycznych, każdemu mogą zdarzyć się czasami potknięcia i błędne decyzje, to normalne. Sztuka jednak polega na tym by wyciągać z tego właściwe wnioski. Są jednak takie partie, które gromadzą w swoich szeregach prawie samych korupcjogennych osobników a głos tych nielicznych uczciwych ginie w morzu nieuczciwości. Tacy jeszcze dwa lata temu „rządzili” tym krajem. Jak czytam te Wasze jadowite komentarze to odnoszę wrażenie, że wręcz pragniecie powrotu tego co było, a raczej tego, czego nie było, bo nie było niczego. Trudno to po prostu zrozumieć… czy chcecie nadal takiego bagna…? Chcecie nadal nędznej egzystencji w umierającym mieście? Pasuje Wam to, że nawet małe gminy zaczynają nas wyprzedzać w budżecie?, że poprzednik nie robił absolutnie nic poza słodkimi oczkami i głupkowatymi minami, że nie dotrzymał nigdy żadnego danego słowa, że nie zrobił w tym mieści absolutnie niczego poza kosmetycznymi populistycznymi zabiegami…? Jeżeli dalej tak żyć w tym nieszczęsnym mieście to pogratulować bezmyślności i ignorancji.

    • Rzeczywistość Odpowiedz

      7 marca 2018 at 11:54

      Ale jesteś żałosny. Śmieszny, żałosny. Obrażasz innych myslisz że jesteś taki mądry, światły. Większość mieszkańców ocenia władzę bo mają do tego prawo. Ich ocena jest miernikiem tego jak osoby przy władzy się zachowują, rządzą. Co zrobiły itd. Ludzie mają prawo do oceny osób które rządzą ich miastem. A twoje żałosne komantarze…No cóz, swiadcza o Tobie.

      • Kogito ergo sum Odpowiedz

        7 marca 2018 at 13:50

        Ooo… widzę, że argumentów zabrakło – śmieszne, smutne i żałosne:) A na dodatek „Rzeczywistość” cokolwiek zakłamana i jednobiegunowa. A czemuż to szanowny obywatel nie krytykował wcześniej niejakiego Grzegorza K. Kiedy bawił się w ciuciubabkę z inwestorami, Radą Miasta itd. i podkładał świnie wiceprezydentom i przewodniczącemu RM bo przeszkadzali jemu i jego mętnemu towarzystwu w kręceniu lodzików. hmm…?

  58. Pan Kogito Odpowiedz

    7 marca 2018 at 11:36

    Pan Kalinka dostał już szansę był przew. RM i pokazał się z jak najgorszej strony jako arogant obrażający radnych skrajny partyjniak i kłótliwiec któremu pycha przesłania zdrowy rozum do tego dochodzi brak doświadczenia, zresztą wszystko jest nagrane zachęcam mieszkańców do obejrzenia sobie sesji z jego udziałem. Dlatego też został odwołany większością głosów radnych. Przez dwa lata współrządził miastem razem z Kiełbem i wszystko było git co gorsza dla miasta nie zrobił nic poza obsadzeniem rodziny na stołkach tak wygląda uczciwość w jego wydaniu. Gdyby radni mieli odrobinę charakteru to powinni wysłać protest do Morawieckiego w tej sprawie……………

  59. Kogito ergo sum Odpowiedz

    7 marca 2018 at 14:57

    Cechy charakteru w większości trafne, tylko adresat nie ten, bo arogant, kłamczuszek i pyszałek bez doświadczenia w zarządzaniu (ale za to w czym innym) to przebywa aktualnie z tego co wiem w areszcie śledczym w Warszawie. Tematu nagrań zaś lepiej nie poruszać bo w tych z sesji nie ma niczego kompromitującego Pana Kalinkę, wręcz przeciwnie. Natomiast krążą słuchy o innym baaardzo ciekawym nagraniu dźwiękowym z pewnym podejrzanym osobnikiem z Tarnobrzega w roli głównej. Mówią, że to jakiś facet, który nagle musiał wyjechać, ponoć do Warszawy czy coś…?:) Podobno byłoby czego posłuchać jak to kiedyś upublicznią:) I jeszcze takie małe pytanko – czy zadałeś sobie może trud aby policzyć ile to duszyczek nagle przybyło w UM i innych miejscach za panowania G.K.? Oooohoho….. i jeszcze trochę. Na koniec pozwolę sobie nieco skorygować i dokończyć twoją ostatnią myśl: cyt.: „Gdyby radni mieli odrobinę charakteru…” (a teraz moja poprawka) i honoru to niektórzy z nich, po głosowaniu za odwołaniem poprzedniego Przewodniczącego RM, powinni odejść z funkcji ze wstydem.
    Nie chce mi się więcej z wami gadać na tym forum bo jak ktoś mądry kiedyś powiedział: „nie dyskutuj z głupcem bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem”. Bawcie się nadal w swoim miłym gronie plując jadem na jedynego słusznego wroga i na jedyną słuszną partię. Darz bór!
    Stare arabskie przysłowie mówi: „Psy szczekają, karawana jedzie dalej”.

  60. Misiu Yogi Odpowiedz

    8 marca 2018 at 18:20

    No to widac już dlaczego prezydenta Kielba usunieto ze stanowiska w tak ohydny sposób. Po to aby pan Kalinka mogl się upajac wladza. Nie udalo się chlopisku dostac do Sejmu to dlaczego by nie miał zostac moznowladca w Tbg? A ze w taki paskudny sposób. No coz. W milosci i na wojnie nie ma sentymentow i kazde chwyty dozwolone by przejac wladze. Ludzie musieli by być slepi, glusi i glupi żeby uwierzyc w to ze P. Kalinka nie wiedzial ze zostanie komisarzem. Skoro już wczesniej zlozyl mandat radnego i zrezygnowal ze stanowiska w WORD-zie. Nikt przy zdrowych zmyslach nie odchodzi z dobrego stolka jak nie ma 1000% pewnosci ze ma inna posadke.
    Czekam teraz kto z urzedu poleci pierwszy. Moje typy to:
    - „tajemniczy Don Pedro” czyli sekretarz
    - skarbnik miasta
    - naczelniczka wydzialu edukacji, promocji itd…
    - naczelnik wydzialu bezpieczenstwa i zarzadzania od kryzysu
    - naczelniczka wydzialu techniczno-inwestycyjnego
    Nastepnie p. „komisarz” przyjrzy się szefom poszczegolnych spolek zaleznych od prezydenta (MOSiR, MOPR, wodociagi, TDK, TARR, itp). Tam tez trzeba będzie zrobic „dobra zmiane”
    Mysle ze jeszcze kilka osob będzie musialo odejsc aby zrobic miejsce swoim a „mlodym i gniewnym”. Czyz nie tak Panie Kamilu?