Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Problem śmieci nadal nierozwiązany

Marzec 11, 2018 8:33 PM

W Tarnobrzegu nadal nie rozwiązany został problem z wywozem śmieci, mimo iż w mieście od czwartku obecny jest komisarz wyznaczony przez premiera RP, w osobie Kamila Kalinki. Od początku bieżącego miesiąca na opróżnienie kubłów czy wywóz worków z odpadkami, czekają mieszkańcy domów jednorodzinnych.

Problem z odbiorem śmieci od mieszkańców pojawił się końcem lutego br. Poinformowano nas wówczas, iż śmiecie nie są wywożone, ponieważ po aresztowaniu prezydenta, w magistracie nie ma osoby, która mogłaby podpisać stosowną umowę. Od minionego czwartku w Tarnobrzegu rządzi komisarz, jednak problem śmieci nie został rozwiązany.

W miniony piątek na stronie UM pojawił się w tej sprawie komunikat, wystosowany przez Piotra Pawlika, naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM. W piśmie tym czytamy, iż firma, która wygrała przetarg na wywóz śmieci z terenu miasta, odstąpiła od podpisania umowy. – W tej sytuacji gmina pracuje nad zawarciem umowy w trybie z wolnej ręki – informuje naczelnik Pawlik.

Zanim jednak tak się stanie, altany i wiaty z których korzystają mieszkańcy bloków będą doraźnie opróżniane, na postawie zleceń wydanych przez tarnobrzeskie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Śmieciarki nie dotrą jednak do domków jednorodzinnych, chyba że, właściciel danej posesji zleci wywóz odpadów na własną rękę.

- Każdy mieszkaniec od którego odpady nie są odbierane, może korzystać z art. 6s ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zlecić wywóz odpadów i uzyskać zwrot kosztów od Gminy – tłumaczy naczelnik Pawlik.

Przypomnijmy, w 2018 roku w Tarnobrzegu obowiązują nowe, wyższe o 3 zł stawki za wywóz śmieci. W przypadku śmieci segregowanych płacimy 9 zł od osoby, niesegregowanych zaś – 13 zł od osoby.

PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU WYSTOSOWANEGO PRZEZ PIOTRA PAWLIKA, NACZELNIKA WYDZIAŁU GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W UM TARNOBRZEG:

Szanowni Państwo

W imieniu Gminy Tarnobrzeg bardzo przepraszam za sytuację związaną z odbiorem odpadów. Niestety nadal nie jest realizowany odbiór odpadów, ponieważ wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym odstąpił od podpisania umowy.

Dzięki współpracy ze Spółdzielniami Mieszkaniowymi, TTBS i wspólnotami mieszkaniowymi udało się doraźnie rozwiązać problem odbioru odpadów z budynków wielolokalowych. Do czasu podpisania umowy odbywał on się będzie na zlecenie tych podmiotów a następnie Gmina zwróci poniesione koszty.

Niestety działania te nie rozwiązują problemu z odbiorem odpadów z domów jednorodzinnych.

Bardzo proszę o cierpliwość mieszkańców, w szczególności mieszkańców domów jednorodzinnych.

Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia uda się uregulować kwestie formalne związane z odbiorem odpadów.

Gmina pracuje nad zawarciem umowy w trybie z wolnej ręki, tak by jak najszybciej umożliwić odbiór odpadów od wszystkich mieszkańców. Po podpisaniu umowy, Gmina za pomocą środków masowego przekazu poinformuje mieszkańców o terminach odbioru.

Jednocześnie informuje, iż każdy mieszkaniec od którego odpady nie są odbierane, może korzystać z art. 6s ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zlecić wywóz odpadów i uzyskać zwrot kosztów od Gminy.

Wszelkie informacje dotyczące zwrotu kosztów przekazania odpadów w powyższym trybie można uzyskać w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg w Wydziale Gospodarki Komunalnej
i Mieszkaniowej pod nr 158181225”.

6 Responses to Tarnobrzeg: Problem śmieci nadal nierozwiązany

 1. wow Odpowiedz

  11 marca 2018 at 21:06

  Misiewicz komisarz – pięknie rozwiązała sprawę w domkach jednorodzinnych. Widać że szpec z niego niesamowity. Powinni ludzie o odszkodowania wystepować.Śmieci nei odbierają a podnosza stawki ŻENADA I WSTYD PANIE KOMISARZU PIS-owiski najemniku

  • Baca Odpowiedz

   11 marca 2018 at 21:17

   Nie umiesz Debilu skończony czytać ze zrozumieniem?

   • wow Odpowiedz

    11 marca 2018 at 21:38

    Knocie naucz sie kultury i co według Ciebie nie rozumie ?

    • Baca Odpowiedz

     11 marca 2018 at 23:20

     Jaki brak kultury? Przecież Debil napisałem przez duże D!

  • Bratek Odpowiedz

   11 marca 2018 at 22:42

   Nie do Kaliński te pretensje tylko do Kiełba ! Ciekawe ile ty byś zdziałał za te parę godzin urzędowania !!

 2. AlkoHolik Odpowiedz

  12 marca 2018 at 05:08

  Przynajmniej można poszperać i coś znaleźć i na flaszkę jest…oby tak dalej!Zdrowie bezdomnych alkoholików!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>