Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Sekretarz miasta zarabia więcej niż prezydent (video)

Marzec 29, 2018 5:25 PM

O skoku na kasę mówił radny Norbert Mastalerz, przywołując wysokość zarobków po podwyżce, sekretarza miasta Tarnobrzega. Przemysław Rękas jest obecnie najlepiej zarabiającym urzędnikiem w naszym magistracie, a jego pensja jest wyższa od tej, którą pobierał prezydent Grzegorz Kiełb i którą będzie otrzymywał p.o. prezydenta Kamil Kalinka.

Jak dowiedzieliśmy się od p.o. prezydenta Kamil Kalinka, w grudniu 2017 sekretarz otrzymał wynagrodzenie w kwocie 11 tysięcy 605 zł brutto, od stycznia bieżącego roku wynosi ono 13 tysięcy 285 zł brutto. Tymczasem wysokość wynagrodzenia prezydenta Grzegorza Kiełba, ustalona przez radnych w 2014 r wynosiła 11 tysięcy 844 złotych brutto, zaś K.Kalinka zarabiać będzie ok. 11 tysięcy 500 zł brutto (kwotę tę ustalił minister MSWiA z upoważnienia premiera RP).

Skąd więc wzięła się tak duża kwota poborów sekretarza miasta ? Mówił o tym podczas wczorajszej sesji radny Norbert Mastalerz.

- Rada Ministrów postanowiła przyjąć rozporządzenie, na mocy którego uregulowano kwestie związane z dodatkami dla pracowników samorządowych (…) Mniej więcej w połowie grudnia ubiegłego roku prezydent Kiełb podpisał zarządzenie na mocy którego przyjął tzw. kwestie dodatków w formie procentowej a nie kwotowej (…) Jeśli zrobilibyście państwo to kwotowo, to nie było by tzw. skoku na kasę

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

42 Responses to Tarnobrzeg: Sekretarz miasta zarabia więcej niż prezydent (video)

  1. podatnik Odpowiedz

    29 marca 2018 at 17:49

    Mówią, że w urzędzie się mało zarabia…

    • Franz Odpowiedz

      29 marca 2018 at 18:37

      Bo zwykli urzędnicy zarabiają po 3 tysiące brutto. Tylko ścisłe kierownictwo dobrze zarabia (prezydent, sekretarz i skarbnik).

      • Tetryk Odpowiedz

        29 marca 2018 at 18:42

        3 tys.? To ty chyba znasz najlepiej uposażonych szeregowców UM!

  2. Gowin Odpowiedz

    29 marca 2018 at 18:03

    Ciekawe czy jemu również nie starcza do pierwszego? Pensja niewiele niższa niż ministra(15tys) czy premiera(16,5 tys)

  3. Jasiek Odpowiedz

    29 marca 2018 at 18:08

    Chłop dobrze wie jak się ustawić. Przed wyborami pokazywał się z Gospodarczykiem a po klęsce Tadeusza od razu przykleił się do Grzegorza K. Widać, że prawdziwej roboty się nie boi.

  4. polityka to wielki dno Odpowiedz

    29 marca 2018 at 19:19

    jak ktoś da 2 miliony zł to całe miasto kupi z emerytami i rencistami oprócz tych tych co siedzą na wysokim stołku nie będę wymieniał nazwisk i platform miasto nie żyje wychodząc na miasto widać ludzi o 3 nogach i beznadziejnych kierowców i drug co w nich woda stoji

  5. Kocham Tarnobrzeg Odpowiedz

    29 marca 2018 at 21:25

    Jak już to trzeba zapytać ile zarabia skarbnik ulubieńca Mielna i o dziwo p.o To dopiero zagadka

    • Telefonistka Odpowiedz

      30 marca 2018 at 22:35

      Też jestem ciekawa kto ile zarabia w UM, ale co do tego ma Mielno?

  6. janis Odpowiedz

    29 marca 2018 at 22:13

    Zielone pająki : Tajemniczy Don Pedro- Mistrz zarobków, Tadek Sprzedawczyk i niżański desant – gość od spraw tajemniczych w um i magnificencja z prymasówki. tych dwóch ostatnich to wiadomo czyja rodzina … Może czas tą menażerię wysłać tam gdzie jej miejsce ?

  7. Luk Odpowiedz

    29 marca 2018 at 22:58

    Jeśli to co piszesz Mania jest prawdą, a wierzyć mi się nie chce, to urasta do rangi jakieś kwadratury nepotyzmu i kolesiostwa. Ja pierniczę, nikt wprawdzie nikomu nie broni wybierać rodziców chrzestnych, ale na litość boską, przecież to na odległość pachnie układziskiem kumotersko-towarzyskim. Kuźwa, chyba udało im się na nowo zdefiniować układ zamknięty!

    • z dystansem Odpowiedz

      31 marca 2018 at 00:44

      A pamiętacie za co wywalił Brzezowskiego??? – nepotyzm, kumoterstwo…

  8. tomi Odpowiedz

    30 marca 2018 at 06:51

    na pewno kadra urzednicza musi dobrze zarabiac , ale z wynagrodzeniem sekretarza to troche za duzo , to jak z tymi nagrodami od Szydlo, temat sie nie broni . I nie moze sekretarz zarabiac wiecej niz Prezydent . Za takie pieniadze to mozna bylo miec dobreco Wice prezydenta a najlepiej z koalicji rzadzącej zeby działał w rzeszowie i warszawie ; ale oczywiscie nie kalinke bo to nieskuteczny egocentryk jest ; słabe to wszystko a głównym krytykiem jest mastalerz , kolejny skompromitowany król jajecznica I … generalnie KOMPROMITACJA miasta !!! I nie dziwcie sie potem , że wasze dzieci stąd chcą jak najprędzej uciekać .

  9. Naiwny Odpowiedz

    30 marca 2018 at 07:38

    Jeżeli ktokolwiek w tym mieście marzy o tym że p.o. będzie zatrudniał ludzi kompetentnych to się grubo myli. Przecież już teraz tatus p.o wszystkie rządowe posady w mieście obsadzie tylko z PiS lub tych którzy zadeklarowali się być wiernym PiS.Ci ludzie są zlaknieni władzy.Czelamy na ruchy kadrowe Czy tagi się ktoś spoza PiS Zakład o jajeczko wielkanocne Ja obstawiam że NIE

  10. tomi Odpowiedz

    30 marca 2018 at 07:50

    stary klainka zwany kadrowym dziubinskiego zarządzał miastem ( z marnym skutkiem ) z tylnego siedzenia , teraz ambicje sa wieksze , a niestety swoimi decyzjami kiełb dał mu szanse na skok na stanowisko … ale sa to ludzie bez kompetencji , widac to zreszta w obsadzie stanowisk w krusie , machowie w strefie czy agencji rolnej …

  11. Sławko Odpowiedz

    30 marca 2018 at 08:01

    No cóż PO chyba nie widzi tego układu kolesiowi biznesowego. Mieliśmy nadzieję na zmiany i co nic z tego. Będziemy patrzeć jak biorą pieniadze, z naszych podatków w majestacie prawa. Za ciężka prace. I tak skarbówka obsada – Stalowa Wola, sanepid jak słyszymy Mielec, jego magnificencja na kilku posadach w kozerówce – Nisko. A można jeszcze parę przykładów podać. To tak jakby w TGB nie było ludzi, którzy by się nadawali na tę funkcję. Wcześniej kolesiostwo teraz partyjnie z deszczu pod rynnę.

    • edek Odpowiedz

      30 marca 2018 at 12:37

      Tak, tak, dyrektor z Kozerówki to prawdziwy skandal. Ze szkoły zrobił filię Ukraińskiej placówki, zawalił Tarnobrzeg Ukraińcami bytującymi tutaj na kosz Polskiego podatnika. Może lepiej jak ten tzw. dyrektor, jego szkoła i jego pomysły przeniosą się na Ukrainę… Ponadto ów człowiek jest mocno zaangażowany w uczelnię w Stalowej Woli (http://www.wse.stalowawola.pl/o-uczelni/senat-uczelni) a z etatu dyrektora tarnobrzeskiej szkoły to tylko sobie ZUS opłaca? No i chyba konflikt interesów bo jako członek Senatu uczelni prywatnej nie jest obiektywny we współpracy szkoły z innymi uczelniami.

  12. grela Odpowiedz

    30 marca 2018 at 08:58

    a kto jest szefem w firmie ASA w machowie ?? co to za nieudacznik zarzadza tym padajacym biznesem ??? czy jest tam jeszcze miszt Golik ktory woził sie przy mastalerzu i jakos dziwinie łatwo dogadal sie z Kiełbem ??

  13. AlkoHolik Odpowiedz

    30 marca 2018 at 09:00

    Oj tam oj tam…to wszystko dla nas ludzi- tarnobrzeżan aby żyło się lepiej.Zdrowia dla wszystkich w szczególności alkoholików.Chlup!!!
    -pod te piękne tanie Święta.

  14. Dworzanin Odpowiedz

    30 marca 2018 at 09:41

    Ale nikt nie wspomniał o radnych Pisu już obdarzonych To dwie radne Jedna ma posadę Krus a druga stanowisko dyrektora placówki od kształcenia oświata na całe podkarpacie Jakoś dziwne że Bozek nie składał gratulacji jak objęły stanowiska Aby tak dalej PiS czuje się jak mocarstwo ale nie takie podaja

  15. Terfan Odpowiedz

    30 marca 2018 at 10:49

    Proponuje aby na kolejnej sesji radny Mastalerz przekazał opinii publicznej ile za jego kadencji zarabiali i otrzymali premii Czaplińska, Malicki, Redżko i inna świta przyboczna PO.

  16. Rt Odpowiedz

    30 marca 2018 at 12:48

    A w Wydziale Obywatelskim jest zastępca naczelnika który zarabia więcej niż naczelnik. A w dodatku nie ma dokumentów na bycie nim pomijając brak kompetencji. Mówią że on też z polecenia głównego bohatera westernu.

    • Szczur Odpowiedz

      30 marca 2018 at 14:45

      może ma większą wysługę lat i mimo mniejszej bazowej stawki bierze więcej?

      • Staszek Odpowiedz

        30 marca 2018 at 14:59

        Albo ma wyższy dodatek funkcyjny ?

        • Znajomek Znajomka Odpowiedz

          30 marca 2018 at 17:01

          Zdecydowanie na większe uposażenie jak i wynagrodzenie! Pani Danuta to urzędnik z 40 letnim doświadczeniem w administracji i od dawna ma 20 lat wysługi. A Wiesiu? Szkoda słów!
          Poza tym Pani Danuta w czasach Mastalerza miał bez zastępcy pod sobą dwa obecne wydziały, oprócz Wydz. Spraw Obywatelskich, zajmowała się Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, i wydział ten nazywał się Wydziałem Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego. Można było? Można!
          A Wiesio nie dość, że nie kompetentny, nie ma bladego pojęcia co w tym Wydziale się robi, to się od miesięcy opierdala jak tylko może!
          Jednym słowem Kiełbik narobił nam wszystkim na wycieraczkę!

          • Paolo

            30 marca 2018 at 20:37

            Aaaaa to po to chodził od drzwi do drzwi , teraz rozumiem

          • Tr

            31 marca 2018 at 22:48

            Wystarczy to zglosić do organu nadzoru i PiP. Za to można beknac z kp i kk.Chociaż patrząc co się dzieje to to raczej organ nadzoru już raczej o tym wie i zbiera sie na don secretario.

  17. Kadrowiec Odpowiedz

    30 marca 2018 at 19:16

    Za Mielna najważniejsza osoba była Pani Skarbnik To ona akceptowana podwyżki które ja tez obejmowały.Dlaczego nikt nie pyta za jakie pieniądze pracowała Z pewnością nie mniejsze od sekretarza Ą tu się czepiają jakiegoś zastępcę naczelnika

    • Rt Odpowiedz

      1 kwietnia 2018 at 14:50

      Ten zastępca naczelnika nie mając żadnych obowiązków zarabia 3 razy więcej niż pracownicy tego wydziału. Szwagierka mi mówiła że jedyne co robi to śpiewa. Chyba że za to kasę bierze.

      • Doda Odpowiedz

        1 kwietnia 2018 at 17:25

        Jak ładnie śpiewa, to trzeba mu dopłacić!

  18. Gacek Odpowiedz

    30 marca 2018 at 22:19

    Do Znajomek Znajomka: To nieprawda że Pani Papiernik nie miała zastępcy. Po połączeniu wydziałów Obywatelskiego i Kryzysowego jej zastępcą był pan Przemysław Rawski.

    • Znajomek Odpowiedz

      30 marca 2018 at 22:42

      Tylko przez ostatnie 1,5 roku! A i jemu postępowania administracyjne prowadziła, bo sam by sobie nie poradził.

  19. tekla Odpowiedz

    31 marca 2018 at 07:55

    Każda osoba może zażądać udostępnienia danych z forów internetowych, jeśli wykaże, że jest to niezbędne dla ochrony dóbr osobistych i dobrego imienia. Do tej pory takie wnioski mogli kierować jedynie policja, prokuratura czy sąd.

  20. Gacek Odpowiedz

    31 marca 2018 at 08:39

    Hihi biedaczysko nierozgarnięte :-)

  21. Szczur Odpowiedz

    31 marca 2018 at 09:00

    Popieram. W momencie głosowania kandydat na radnego nie powinien mieć ukończonego 60 roku życia. Może to leśne dziadostwo by się wtedy skończyło.

  22. Wesołych swiat Odpowiedz

    1 kwietnia 2018 at 07:24

    Wesołych świąt dla pisowcow i p.o którzy tak błotem odrzucili ludzi którzy pracowali z Kielbem Ci z pisu którzy czekają za drzwiami to dopiero będą prawi uczciwi i pracować dla dobra wspólnego PiS w Polsce już to udowadniał Tarnobrzezaninom tylko trzeba czekać Czekamy

  23. Urzednik Odpowiedz

    2 kwietnia 2018 at 10:06

    Pi s sobie strzelił w kolana wyznaczając na p.o. osobę z pisu kandydata na prezydenta W urzędzie miasta nikogo nie zwolni Połowa to osoby zatrudnione przez prezydenta Mastalerz a druga połowa to zatrudnieni prze prezydenta Mielna.jak kogoś ruszy to pójdą do sądu i będą odszkodowania Każdy wygra bo p.o jest tylko administratorem i nie miał czasu stracić tzw. Zaufania.Skutek wszyscy podają informacje dla swoich. P.o.ma tylko swojego małego Piotrusia co zrobi? Sztab pracuje Zobaczymy.

    • Tekla Odpowiedz

      2 kwietnia 2018 at 14:27

      A co ty masz takie rozwolnienie?

  24. Urzednik Odpowiedz

    2 kwietnia 2018 at 10:08

    Mielno to przydomek prezydenta Kielba

  25. Yogi Odpowiedz

    2 kwietnia 2018 at 14:31

    A poprawiny gdy wywalą Rękasa lub na odwrót!

  26. urzędnik Odpowiedz

    2 kwietnia 2018 at 18:59

    A po tym co obcinał krawat Grzesiowi po ogłoszeniu wyników wyborów i był ordynansem w czasie urzędowania będzie ktoś płakał???Panie Kamilu czy Pan to widzi jak Panu robił i robi koło d-py.

  27. Kochający PIs Odpowiedz

    2 kwietnia 2018 at 20:09

    Z tego co na tym forum wynika od jutra konkursy na stanowiska w mieście. Padł zarzut że sekretarz nie został wyłoniony w drodze konkursu. Najpierw musi byc wolne stanowisko a póżniej konkurs . Najpierw trzeba wypowiedzieć a póżniej ogłaszać konkurs . A tu nawoływania do zwolnień konkretnych osób. A gdzie prawo O jej co ja pisze prawo. Upss.Prosze do pracy na tarnobrzeskiej Nowogrodzkiej tj siedziba pisu na Sandomierskiej. Czytać ustawy i myśleć jak zwalniać ludzi. Prawni doradcy juz pracują intensywnie Nawet się tym chwalą na sądowych korytarzach. Wszyscy zapomnieli ,ze p. o. nie został wybrany lecz wskazany a to róznica . Kampania dopiero rusza. Ja bym nie był taki pewny wygranej jak to wynika z przemówień P.o. Ci którzy przyjdą na miejsce zwolnionych bedą musieli odejść. Czy to wiedzą na Sandomierskiej ,Chyba nie