Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Bezpieczne wakacje

Kwiecień 27, 2018 8:01 PM

Z każdym rokiem wzrasta liczba Polaków decydujących się na wakacyjną podróż własnym środkiem lokomocji. Osoby jeszcze nie przekonane do takiego rozwiązania tłumaczą się domniemanymi wysokimi kosztami takiej podróży, natomiast zwolennicy chwalą sobie niezależność i swobodę w spędzaniu aktywnego wypoczynku.

Serwisy informacyjne codziennie karmią nas informacjami o licznych zagrożeniach dla osób chętnie podróżujących – należą do nich niestabilność finansowa biur podróży lub przykre niespodzianki dotyczące standardu hoteli. Są to tylko przykłady czynników skłaniających coraz większą liczbę urlopowiczów do samodzielnego zaplanowania wakacji oraz podróży własnym samochodem. O ileż wakacje mogły by być przyjemniejsze, gdyby móc je połączyć z zachowaniem komfortu jakie daje nam przebywanie we własnym domu…

Samochodem przez Europę

Zamiast spędzać wakacje w ekskluzywnym kurorcie, będąc zdanym na standard oferowany przez organizatorów podróży, lepiej wsiąść w swój kamper i ruszyć w niezapomnianą podróż przez Europę. Przekonamy się przy okazji, jak bardzo popularny jest ten trend wśród Europejczyków – w raporcie „Za granicą, w Polsce, na działce, czyli wakacje Polaków w 2017 roku” przygotowanym przez HRS możemy znaleźć informację, że aż 71% Polaków preferuje wyjazd organizowany samodzielnie, natomiast na wykorzystanie ofert biura podróży decyduje się jedynie 18%. Objazdowe wakacje własnym samochodem, który coraz częściej wyposażony jest w pomieszczenia takie, jak w naszym mieszkaniu (kuchnię, sypialnię, a nawet łazienkę) pozwalają nie tylko uniknąć dodatkowych kosztów związanych z noclegiem, ale również przeżyć niezapomnianą wakacyjną przygodę z zachowaniem najwyższego komfortu.

Obowiązkowe bezpieczeństwo

Aby czuć się komfortowo w trakcie wypoczynku, musimy pamiętać o wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Decydując się na wakacyjną podróż kamperem pod drogach europejskich szlaków, warto poszukać ofert rozszerzonych o dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe. Są one często droższe niż obowiązkowe, jednak zapewniają nam ochronę w sytuacjach przykrych zdarzeń losowych, których skutki są często bardziej obciążające finansowo niż kilkadziesiąt złotych dopłaconych do polisy premium. Możemy zaoszczędzić, korzystając z krótkoterminowych polis, np. obowiązujących jedynie w okresie naszej podróży. Tego typu oferty są już od dawna popularne na brytyjskim rynku ubezpieczeniowym – przykładem jest Motorhome insurance firmy Motorhome Protect ze swoją ofertą https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/.

Firmy ubezpieczeniowe na terenie całej Europy oferują pakiety dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Pozwalają one zwiększyć bezpieczeństwo podróży, nie uszczuplając znacząco naszego budżetu. Rozszerzenie podstawowego pakietu OC przed wyjazdem kamperem na wakacje pozwoli zaoszczędzić wielu zmartwień oraz niezaplanowanych kosztów takiej wycieczki.

materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>