Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prokuratura wnioskuje o przedłużenie aresztu prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza K

Maj 11, 2018 1:45 PM

21 maja br upływa termin aresztu tymczasowego prezydenta Tarnobrzega. Jak dowiedział się portal NadWisłą24.pl, prokuratura wnioskuje o przedłużenie aresztu Grzegorza K.

- W związku z postępowaniem prowadzonym przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prokuratura skierowała wniosek o przedłużenie stosowania tymczasowego aresztowania wobec Grzegorza K. na okres dalszych 3 miesięcy – informuje portal NadWisłą24.pl dział prasowy prokuratury.

W areszcie tymczasowym prezydent Grzegorz K przebywa od 23 lutego br. O zastosowaniu tego środka zapobiegawczego postanowił Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście.

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K podejrzany jest o to, że pełniąc funkcję publiczną oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 21 lutego 2018 roku przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego, za które grozi kara do 8 lat więzienia.

Prezydent Grzegorz K nie przyznaje się do winy.

25 Responses to Prokuratura wnioskuje o przedłużenie aresztu prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza K

  1. Goja Odpowiedz

    11 maja 2018 at 14:11

    To było do przewidzenia szczególnie że Kalina już się panoszy i wprowadza zmiany których miało nie być żałosne

  2. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    11 maja 2018 at 14:17

    Śmiech na sali przez 3 miesiące prokuratura nie potrafi postawić zarzutów hehehe wiadome do wyborów trzeba go przetrzymać , na szczęście p.o. KK nie ma szans na prezydenturę – po tym co wyprawia w urzędzie wstawiając swoich na stołki, oby tylko pojawił się jakiś sensowny kandydat/kandydatka.

  3. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    11 maja 2018 at 14:18

    To jest kpina, w ten sposób można de iure (a często także de facto) niewinnego człowieka przetrzymywać w nieskończoność. Czy przez te 3 miesiące od lutego nie można było przeprowadzić procesu karnego i wydać wyroku w I instancji? Jeśli ktoś nie potrafi prowadzić efektywnie postępowania, to powinno się zmienić środek zapobiegawczy na jakiś inny, gdyż tymczasowe aresztowanie jest najbardziej dolegliwym z możliwych. I nie bronię tu Pana Prezydenta, po prostu z teoretycznego punktu widzenia może się okazać, że jest niewinny, a wtedy żadne odszkodowanie nie wróci mu tych straconych dni. A przede wszystkim jego dzieciom. No ale jak widać mamy tutaj typowy przykład zastosowania zasady szybkości postępowania karnego (art. 2 § 1 pkt 4 k.p.k.)

  4. Mirek Odpowiedz

    11 maja 2018 at 14:52

    Ponoć mieli takie dowody,świadek, nagrania, proszek na banknotach, akcja z pomocą CBA i co dalej nie wiedzą jak to ugryźć? Powinien wyjść za kaucją i czekać do rozprawy na wolności.

  5. Prawnik Odpowiedz

    11 maja 2018 at 15:25

    Rok 2012 mala miejscowość na Śląsku zBobrowniki.Tajna akcja CBA
    ZARZUTY DLA WÓJTA 20 TYŚ ŁAPÓWKI Zabezpieczenie odsunięcie od razu na wojtowania Rok wyborczy Wojt z zarzutami startuje do wyborow .wygrywa w I turze z70 procent poparcia.zRok 2018 miejsce Tarnobrzeg Służby nauczyły się skuteczności. Prezydent nie wyjdzie z aresztu do dnia wyborów.

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      11 maja 2018 at 16:14

      Paradoksalnie Prezydent może kandydować nawet z aresztu :) Bierne prawo wyborcze traci w przypadku prawomocnego wyroku skazującego, a areszt to tylko środek zapobiegawczy (choć najcięższy z możliwych).

  6. davey Odpowiedz

    11 maja 2018 at 16:12

    Nie po to go zamykali żeby przed wyborami wypuścić.

  7. polityka Odpowiedz

    11 maja 2018 at 17:02

    Jak by to wyglądało jak zapuszkowali Szydło i pozostałych za obkradanie państwa robiąc sobie prezenty podpisując się swoim nazwiskiem (śmieszne i żynujące)

    • Mac Odpowiedz

      12 maja 2018 at 00:15

      Polityk- co znaczy słowo obkradać??- bo pierwszy raz takie słyszę, hahaha

  8. greg Odpowiedz

    11 maja 2018 at 17:06

    politykier
    weź ty sie puknij w to swe gupie czółko;
    obecni okradają?
    - to jak można nazwać to, co robili POprzedni POpaprańcy?!???!!

    • orest Odpowiedz

      13 maja 2018 at 09:37

      Nie dość,że jesteś półgłówkiem, to jeszcze analfabetą.

  9. wilk Odpowiedz

    11 maja 2018 at 17:46

    Nie zmieniajmy tematu i trzymajmy się wątku. Mamy tak – dwóch gości prezydent i Kołek + nagranie, które jest dowodem w sprawie + dokumentacja dotycząca planu Mokrzyszów. WSZYSTKO prokuratura MA W ŁAPACH. Świadkowie przesłuchani już dawno jak wieść gminna niesie gdzieś na początku maja, dokumenty zabrane. Środek zapobiegawczy w postaci aresztu stosuje się wobec podejrzanego, 1)żeby nie mataczył, czyli nie wpływał na świadków 2) nie zacierał śladów. Ad.1) Świadkowie – ZEZNALI! Ad.2) Dowody – ZABEZPIECZONE ! PYTANIE – NA CO TRZYMAĆ PODEJRZANEGO ???
    Odpowiedź – Bo PIS TAK CHCE,bo PIS myśli, że mu wolno, bo myśli, że wygra. Pokarzmy mu palec – wiecie który

    • Jegomość Odpowiedz

      11 maja 2018 at 18:19

      Ty Krzysiu to nawet możesz ubrać długi szary prochowiec i pokazywać swe mikroprzyrodzenie komu tylko chcesz.

      • Krzysztof Odpowiedz

        11 maja 2018 at 18:34

        Jegomość.czyżbyś miał myśli Krzysztofa Kalinke.

        • Jegomość Odpowiedz

          11 maja 2018 at 18:52

          Nie Krzysztofa Z., prowomocnie skazanego za sianie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego, gnając po pijanemu na niedzielne nabożeństwo. Z resztą szeroko komentujący takie arykuły i wątki jak ten.

          • A to ciekswe

            11 maja 2018 at 19:06

            Skąd ty wiedz kto pisze.na forum Chyba nie współpracujesz z redakcją nadwisls24.? Czy jux wszyscy mamy sie bac do cholera w tym mieście Jak nie podsluchuja to donoszą co to kurna jest

  10. Wolny Tarnobrzeg Odpowiedz

    11 maja 2018 at 19:24

    Jest takie powiedzenie od Ainasza do
    Kaifasza,sąd w Warszawie chyba
    chce umyc ręce od tej sprawy .Dlaczego ?Daje do myślenia dla czego zrzucili. To na barki sedziego z rodzinnego miasta ,wielka odpowiedzialnosc sędziego, który będzie w oczach mieszkańców sądził ich własnego prezydenta.

  11. Melek Odpowiedz

    11 maja 2018 at 19:36

    Miejsce łapówkarzy jest w pierdlu!!!

    • Aga Odpowiedz

      11 maja 2018 at 20:28

      Tak Ty jedyny sprawiedliwy Zabić bez sądu Co ten PiS zrobił ze społeczeństwem.

      • Melek Odpowiedz

        13 maja 2018 at 20:56

        Sprawiedliwych jest wielu, ale CI którzy biorą w łapę muszą odbyć karę. Proste.

  12. Gosc Odpowiedz

    11 maja 2018 at 20:57

    Krotka pila prokuratora ma dowody niech go 21 skaza i po zawodach a nie jakas sciema ze dalej szukaja a czego igly w stogu siana porazka nic nie maja wstyd i tyle

  13. ronin Odpowiedz

    11 maja 2018 at 21:15

    Nie masz pan p.o. mojego głosu zreszta z tego co słyszę na miescie to jesteś pan kameleonem tutaj uśmiech tutaj podpierducha tutaj awanse dla tych co będą na ciebie głosować ostatecznie decyduje centrala zarządu partii i znajomości partyjne wysoko postawionych członków parti oraz niektórych senatorów-wystarczy spojrzeć na pobliskie miasto gdzie związki partnersko polityczne są mocne a tutaj klania się prezydent i senator z SW dodał bym jeszcze żałosnego przedsiębiorcę z tego miasta wszystko to układa się w jedną całość

  14. jara750 Odpowiedz

    11 maja 2018 at 23:29

    p.o. usiadł na kołku. Kołek mnie wzruszył swoją postawą obywatelską, donosząc (uczciwe). Sumienie go ruszyło a kalinka wskoczył na p.o. krzesło niechcący. Nie chciał ale musiał. Piękny duet. KK zawsze wdzięczny. Zrobi Kołka vice kiedy wygra. Pekarową puści w przerębel.

  15. Mieszkaniec Odpowiedz

    11 maja 2018 at 23:37

    WYPUŚCIĆ GRZEGORZA KIEŁBA ! WYPUŚCIĆ GRZEGORZA KIEŁBA ! WYPUŚCIĆ GRZEGORZA KIEŁBA !

    • Weź węgiel Odpowiedz

      13 maja 2018 at 13:53

      … to ci przejdzie.