Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nocna prohibicja w Sandomierzu

Czerwiec 6, 2018 5:15 PM

Decyzją Rady Miasta w Sandomierzu będzie obowiązywała nocna prohibicja. Alkoholu nie będzie można kupić w sklepach i na stacjach benzynowych, w godzinach od 22 do 6 rano. Projekt uchwały zgłosił burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski.

Za przyjęciem uchwały głosowało dziesięciu radnych, przeciw było czterech, trzech wstrzymało się od głosu, zaś dwóch radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

W kwietniu br. mieście odbyły się konsultacje społeczne, w formie ankiety elektronicznej dostępnej na urzędowej stronie miasta oraz ankiety tradycyjnej, którą można było wypełnić w Biurze Obsługi Interesanta. Dodatkowo w tej sprawie odbyło się otwarte spotkanie w Ratuszu.

W konsultacjach społecznych, w których łącznie wypełniono 718 ankiet, na pytanie „Czy jesteś za wprowadzeniem zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie Gminy Sandomierz?”

a/ odpowiedzi na TAK udzieliło 419 osób
b/ odpowiedzi na NIE udzieliło 299 osób

Na pytanie „Czy jesteś za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godz. od 22.00 do 6.00?”

a/ odpowiedzi na TAK udzieliło 383 osób
b/ odpowiedzi na NIE udzieliło 333 osób

Na pytanie „Czy jesteś za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godz. od 24.00 do 6.00?”

a/ odpowiedzi na TAK udzieliło 222 osób
b/ odpowiedzi na NIE udzieliło 493 osób

Na pytanie „Czy jesteś za ograniczeniem liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych?”

a/ odpowiedzi na TAK udzieliło 369 osób
b/ odpowiedzi na NIE udzieliło 336 osób

W związku z powyższym wprowadzenie ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jest zasadne. Projekt przedmiotowej uchwały został przedstawiony do zaopiniowania dowódcy garnizonu znajdującego się na terenie Sandomierza – stosownie do wymogów art. 12 ust. 6 ww. ustawy i został pozytywnie zaopiniowany – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Podczas sesji radni przyjęli także uchwałę ograniczającą maksymalną liczbę miejsc sprzedaży alkoholu w Sandomierzu, ze 150 do 140. Obecnie funkcjonuje ich 136.

Sesja odbyła się tydzień temu, uchwała zaś wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>