Rafał Czarnecki bezkonurencyjny na trasie niedzielnego maratonu wokół Jeziora Tarnobrzeskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Rafał Czarnecki z STS Skarżysko – Kamienna wygrał VII Maraton wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Zwycięzca jako jedyny w stawce ukończył królewski dystans z czasem poniżej 3 godzin (2:45:14).

Drugi na mecie maratonu – Mariusz Turczyn z Majdanu Królewskiego, tym razem ponad 42 km dystans pokonał w 3 godziny, 12 minut i 15 sekund. Trzeci był Adrian Kijowski z Żabna (3:13:07).

Łącznie maraton ukończyło 24 biegaczy i jedna biegaczka – Anna Kapica z Rzeszowskich Gazel i Gepard, której uzyskany na mecie czas – 3:41:45 dał ostatecznie ósme miejsce w stawce wszystkich zawodników.

Jak zapowiedzieli organizatorzy ze względu na trudną nawierzchnię płytową na części trasy, tegoroczna edycja maratonu była ostatnią. Od przyszłego roku biegacze będą mogli rywalizować na bardziej popularnych dystansach, czyli w półmaratonie i ćwierćmaratonie.

W tym roku ćweirćmaraton ukończyło aż 129 biegaczy i biegaczek, wśród pań najszybsza była Małgorzata Siembida ze Stalowolskiego Klubu Biegacza, wśród panów zaś triumfował Michał Wojciechowski z Klubu Biegacza Witar Tarnobrzeg.

Najszybszą na dwukrotnie dłuższym dystansie w tym roku okazała się być Lidia Czarnecka, żona zwycięzcy maratonu. Wśród panów triumfował zaś Dawid Kubiec. Łącznie półmaraton ukończyło 93 zawodniczek i zawodników.