Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim rozpoczęło się charytatywne bieganie dla Julii (fotoreportaż)

Czerwiec 11, 2018 9:41 PM

Mnóstwo osób pojawiło się dziś popołudniu nad Jeziorem Tarnobrzeskim by przebiec kilometry zdrowia dla Julii. 5-letnia tarnobrzeżanka potrzebuje stałej i intensywnej rehabilitacji, opieki lekarskiej i stałego leczenia.

Akcja charytatywnego biegania organizowana jest już po raz czwarty, przez Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

- W tym roku chcemy pomóc pięcioletniej Julii z Tarnobrzega. Dziewczynka urodziła się zdrowa, zachorowała mając pięć miesięcy. Stwierdzono u niej szerokozakrętowość mózgu, niedowład czterokończynowy, zaburzenia rozwoju psychomotorycznego, padaczkę lekooporną tzw. zespół Westa – informują organizatorzy.

Dziewczynka potrzebuje stałej i intensywnej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, stałego leczenia farmakologicznego oraz stałej opieki logopedy, psychologa i pedagoga. Koszty leczenia są bardzo wysokie, a refundacja tylko w nieznacznym stopniu je pokrywa.

- Rodzice z ogromną determinacją podjęli wieloletnią walkę o zdrowie Julii, dlatego też zdecydowaliśmy się im pomóc – tłumaczą przedstawiciele stowarzyszenia.

POBIEGNIJ DLA ZDROWIA SWOJEGO I JULII

Od dzisiaj do soboty 16 czerwca włącznie, w godzinach od 17.00 do 19.00, na wyznaczonej trasie nad Jeziorem Tarnobrzeskim, każda chętna osoba może przebiec zadeklarowaną ilość kilometrów. Każdy kilometr to konkretna kwota pieniędzy przekazana na konto Julki.

- Jak co roku tak i teraz w akcję czynnie włączają się dzieci z prowadzonego przez nas Domu Dziecka. Nasi podopieczni nie tylko biegają ale również pomagają w organizacji wydarzenia. W ten sposób chcemy uwrażliwić tych młodych ludzi na potrzeby innych, pokazać, że oni też mogą pomagać i tym samym podnosić poczucie własnej wartości – tłumaczą organizatorzy.

- Akcja jest finansowana przez pozyskanych przez nas sponsorów , jednak gdyby ktoś z osób prywatnych lub firma czy przedsiębiorstwo chciały włączyć się do akcji poprzez przekazanie środków finansowych istnieje również taka możliwość. Wpłaty można dokonać na konto Stowarzyszenia lub bezpośrednio w kasie z dopiskiem „Biegamy i pomagamy” – Julia – dodają.

Nr konta: 06 1240 2744 1111 0010 4464 0807

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>