Podwójne złoto Janusza Malarza z IKS Jezioro Tarnobrzeg

Pan Janusz Malarz, tenisista stołowy IKS Jezioro Tarnobrzeg zanotował na swoim koncie kolejne sukcesy. W przeciągu kilkunastu dni nasz zawodnik wywalczył tytuł Mistrza Polski Weteranów oraz Mistrza Podkarpacia Weteranów.

Tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym odbyły się w Iławie. W zawodach tych w kategorii 75 + pan Janusz Malarz zdobył Mistrzostwo Polski w deblu z Ryszardem Banaszkiewiczem z Brzegu Dolnego oraz brązowy medal indywidualnie.

W turnieju deblowym para Malarz/Banaszkiewicz w ćwierćfinale miała los wolny a w półfinale pokonała 3:0 (8,6,8) parę Antoni Szwab Wodzisław Śląski/Marek Sajdak Gliwice.

W finale natomiast wygrali 3:1 (9,6,-6,4) z parą deblową Henryk Glura Bydgoszcz/Mariusz Piński Gdańsk.

W turnieju indywidualnym w fazie grupowej pan Janusz pokonał 3:0 (4,6,6) Edwarda Dąbrowskiego z Warszawy i 3:1 (7,-4,9,11) Jana Hreczucha z Wrocławia.
Następnie przegrał 0:3 (-6,-9,-4) z Antonim Szwabem z Wodzisławia Śląskiego i pokonał 3:1 (-7,10,8,3,) Marka Sajdaka z Gliwice oraz 3:1 (2,8,-8,12,) Mariana Gęsickiego z Działdowa.

To jeszcze nie koniec sukcesów zawodnika IKS-u na zawodach w Iławie, gdyż w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski Weteranów w sezonie 2017/2018 Janusz Malarz w kategorii weteran 75+ lat zajął 2 miejsce i po raz trzeci stanął na podium.

– W dziewięciu turniejach Grand Prix Polski rozegranych w sezonie 77 letni tarnobrzeżanin stawał siedem razy na podium – komentuje Rajmund Zięba, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg. – Gratulujemy Januszowi zdobyczy medalowej i kolejnego świetnego sezonu w jego karierze zawodniczej – dodaje.