Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zarząd Województwa Podkarpackiego obradował w Tarnobrzegu. Dużo obietnic, bez konkretów (video HD)

Czerwiec 30, 2018 1:08 PM

Wczoraj Zarząd Województwa Podkarpackiego obradował w Tarnobrzegu, w marinie nad jeziorem. Wśród punktów, nad którymi dyskutowano znalazły się sprawy z zakresu infrastruktury turystycznej wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, budowy obwodnicy oraz inwestycji przeciwpowodziowych.

W dyskusji udział wzięli m.in. przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś, Kamil Kalinka – pełniący obowiązki prezydenta Tarnobrzega oraz Rafał Weber – poseł na Sejm RP, a także lokalni przedsiębiorcy.

Marszałek rozpoczynając zarząd zwrócił uwagę, że odbywa się on po to, by wspólnie rozwiązywać problemy mieszkańców Tarnobrzega:

- Spotykamy się dziś w Tarnobrzegu by dyskutować o problemach Ziemi Tarnobrzeskiej i jej mieszkańców. Obradujemy w miejscu, gdzie istnieje jeden z największych zbiorników wodnych w naszym regionie i w związku z tym przyjrzymy się możliwości rewitalizacji tego terenu z pożytkiem dla miasta, tak by było ono atrakcyjne dla przyjeżdżających tu turystów – powiedział Władysław Ortyl.

Marszałek przedstawił informację na temat wysokości środków finansowych kierowanych do Tarnobrzega oraz powiatu tarnobrzeskiego z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz źródeł zewnętrznych.

Do miasta i powiatu tarnobrzeskiego trafiło łącznie ponad 188 mln złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. Wartość całkowita unijnych projektów przekroczyła kwotę 331 mln złotych. Wśród nich znalazły się projekty z zakresu ochrony zdrowia na ponad 41 mln złotych.

Kamil Kalinka – p.o. prezydenta Tarnobrzega zaprezentował stan realizacji długo oczekiwanej przez Tarnobrzeżan obwodnicy miejskiej.

- To inwestycja prorozwojowa dla naszego miasta, która wymaga sporych nakładów finansowych, jednak warto inwestować w Tarnobrzeg, bo potencjał tego miasta jest ogromny – przekonywał Kamil Kalinka.

Droga obwodowa, która ma powstać w 2020 roku uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość inwestycji wybranej w ramach przetargu na wykonanie prac projektowych oraz budowlanych wynosi ponad 56 mln złotych, przy czym dofinansowanie z RPO 42 mln złotych.

Ważnym punktem było zaprezentowanie przez Kamila Kalinkę – p.o. prezydenta możliwości rozbudowy infrastruktury nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na obszarze dziesięciu stref zagospodarowania, miałaby powstać infrastruktura turystyczna i rekreacyjna ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dla rodzin z dziećmi.

Witold Bielecki – dyrektor zarządu Zlewni w Stalowej Woli przekazał na spotkaniu informację na temat pierwszej inwestycji przeciwpowodziowej zrealizowanej w ramach Projektu ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły oraz o inwestycjach planowanych do realizacji przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Tarnobrzeg był jednym z bardziej poszkodowanych miast wskutek powodzi, która nawiedziła nasz kraj w 2010 roku.

info: Podkarpackie.pl

Po obradach odbył się briefing prasowy z udziałem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Kamila Kalinki, p.o. prezydenta Tarnobrzega. Politycy przedstawili propozycje rozwoju m.in. infrastruktury wokół Jeziora Tarnobrzega. Do realizacji ambitnych planów potrzeba jednak ogromnych pieniędzy, którymi na chwilę obecną i w najbliższej przyszłości Tarnobrzeg nie dysponuje.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

foto&video: Piotr Morawski

12 Responses to Zarząd Województwa Podkarpackiego obradował w Tarnobrzegu. Dużo obietnic, bez konkretów (video HD)

 1. Bartłomiej Odpowiedz

  30 czerwca 2018 at 14:14

  Żałosne zwykła tuba propagandowa i robienie kiełbasy wyborczej a na temat pana p.o. nie będę się wypowiadał bo to poniżej mojej godności szczęka się zamyka kiedy coś jest nie tak i otwiera kiedy pojawiają się nowe możliwości i apanaże łącznie ze stołkiem!

 2. Mieszkaniec Odpowiedz

  30 czerwca 2018 at 18:07

  wlasnie p.o.Kalinka wybral rade nadzorcza TARR Ocxywiscie sami swoi na czele z mecenaska znana juz .I co nie jest skok.na kase przed wyborami.Kalinka juz tego nie upublicznia.A na poczatku odnosnie rady nadzorczej Kopalni Machow to oglosil nawet w prasie

 3. paranoja Odpowiedz

  30 czerwca 2018 at 19:12

  Ciekawi mnie kiedy unia zamknie dopływ gotówki dla polski.Wielka brytana wyjdzie będzie mniej kasy a czy Francja czy Niemcy sobie poradza nikt na tym z naszych polityków się ne zastanawiał tylko płacza ze pomoc będzie mniejsza o kilkanascie mil…. i nie będzie za bardzo co kras a kampanie wyborcze to za czyja kase sa robione?

 4. Stach Odpowiedz

  1 lipca 2018 at 11:16

  O czym była ta dyskusja? Wskazali cokolwiek konkretnego? Brawo kotlet za tytuł, bo dużo obietnic a zero konkretów.

  • mieszkaniec Odpowiedz

   1 lipca 2018 at 12:49

   Dyskusja miała na celu pokazać siłę polityczną Kalinki .Ot co.

 5. ania Odpowiedz

  1 lipca 2018 at 13:54

  Ortyla tylko przyciąga do TBG na siłę bo sam nie potrafi kampanii wyborczej prowadzić.

 6. edzia5 Odpowiedz

  2 lipca 2018 at 08:26

  bełkotliwy kalinka i beznadziejny ortyl, a w tle czystki w TARR i innych miejskich firmach , i upadek ASY /FCC za ktory odpowiada Kalinka , a tam są miejskie pieniadze i to duże !!! A skąd podwyżki smieci i wody ??? Dojna zmiana niekompetentnych partaczy

  • zniesmaczony Odpowiedz

   3 lipca 2018 at 11:42

   Marszałek to jeszcze przywiózł swojego pracownika Maciusia do pracy u Kalinki w urzędzie miasta. Karuzela stołków dla pisowców trwa w najlepsze.

 7. edzia5 Odpowiedz

  5 lipca 2018 at 14:09

  I SYF W SZPITALU ZA KTORY ODPOWIADA ORTYL, LEPIEJ ZEBY GO NIE BYŁO !!

 8. halinka Odpowiedz

  5 lipca 2018 at 14:10

  a maciej to co zostanie u nas ???

  • zniesmaczony Odpowiedz

   5 lipca 2018 at 14:15

   oczywiscie ze zostaje w urzedzie miasta na kierowniczym stanowisku xastepca Chabla a stoleczek utworzony pod Maciusia.I co rzygac sie chce.

 9. Adam Odpowiedz

  5 lipca 2018 at 16:46

  Skoro dwa miliony Ukraińców pracuje w Polsce, to może już czas zacząć płacić Polakom tak, aby jak to określił Leszek B. nie żyli tylko z pracy najemnej lecz by również zaczęli żyć ze zgromadzonego kapitały czyli żeby w końcu było ich stać na ODKŁADANIE KAPITAŁU.

  Pielęgniarki również.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>