Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Poprawia się sytuacja w tarnobrzeskim szpitalu. Większość oddziałów już pracuje, choć do „normalności” jeszcze daleka droga

Lipiec 19, 2018 6:44 PM

Powoli poprawia się sytuacja w tarnobrzeskim Szpitalu Wojewódzkim. Oddziały zaczynają przyjmować pacjentów, częściowo również tych z zaplanowanymi zabiegami. Wyjątek stanowi ortopedia, która do dzisiaj nie została uruchomiona.

Jak dowiedzieliśmy się od Wiktora Stasiaka – dyrektora placówki, z zatrudnionych 406 pielęgniarek i położnych na zwolnieniach obowiązujących dzisiaj, było 64 pań. Dzięki zmniejszonej absencji chorobowej większość oddziałów już pracuje, choć jeszcze nie w takim trybie, jak przed strajkiem.

- Oddział laryngologii ma wydzielone łóżka na chirurgii ogólnej, podobna sytuacja jest na oddziale neurologii , gdzie mieliśmy do dzisiaj tylko dwóch pacjentów i oddział ten ma wydzielone łóżka jako odcinek w obszarze Kardiologii – tłumaczy W.Stasiak. – Natomiast pozostałe oddziały pracują w swoich wyznaczonych miejscach, przy czym oddział wewnętrzny jest ograniczony do dwóch pięter – dodaje.

Pełna obsada kadrowa jest na SOR-rze, oraz na bloku operacyjnym. – Dzisiaj wykonanych zostało 10 zabiegów usunięcia zaćmy. Część oddziałów zaczęła tzw. przyjęcia planowe, chociażby na chirurgii dzieci, gdzie wykonane zostały zabiegi planowe – wyjaśnia dyrektor szpitala.

W tzw. trybie ostrym wciąż pracują chirurgia ogólna i laryngologia, nadal zamknięta jest ortopedia.

- Być może uda się wznowić jej działalność od poniedziałku, ale w ograniczonym zakresie, przede wszystkim pod kątem zaopatrywania zabiegów urazowych – dodaje W.Stasiak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>