Ruszył maturalny maraton. W Tarnobrzegu do egzaminu dojrzałości zgłoszonych zostało 683 uczniów

W Tarnobrzegu do egzaminu dojrzałości zgłoszonych zostało 532 uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto i 151 absolwentów szkół średnich, które nie są prowadzone przez Jednostkę Samorządu Terytorialnego.

Sesja główna tegorocznego egzaminu maturalnego będzie przeprowadzona od 7 do 24 maja, w tym: część pisemna – od 7 do 24 maja oraz część ustna – od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja.

Najwięcej uczniów zmierzy się w Tarnobrzegu z egzaminami dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika – 186, w Zespole Szkół nr 1 – 75, Zespole Szkół nr 2 – 47, liceum Zespołu Szkół nr 3 – 24, technikum ZS nr 3 – 40, liceum Zespołu Szkół „Górnik” – 55 i technikum w ZS „Górnik” – 105.

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II do matury zgłoszonych zostało 7 uczniów, w Euro-Szkole BIS Niepublicznym Zespole Szkół dla dorosłych – 30 w Policyjnym LO i 26 w Branżowej Szkole II Stopnia.

W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia – 25 i w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana h. Tarnowskiego – 73.

Zdający, którzy ukończą szkołę ponadpodstawową w roku szkolnym 2023/2024, przystąpią do egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów obowiązkowych: w części ustnej z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. W części pisemnej na poziomie podstawowym z: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

W 2024 r. każdy absolwent ma obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języka obcego nowożytnego – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym. Absolwent może również przystąpić do egzaminu dodatkowego z maksymalnie pięciu kolejnych przedmiotów dodatkowych. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez uczelnie.

Za wszystkich tegorocznych Maturzystów trzymamy mocno kciuki

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content