Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

OKS Wielowieś wygrywa turniej drużyn osiedlowych (fotoreportaż oraz video HD)

Lipiec 23, 2018 4:38 PM

Niedzielny turniej rozgrywany na stadionie OKS Mokrzyszów stanowił równocześnie jeden z punktów miejskich obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W związku z tym sportową rywalizację poprzedziło nie tylko wciągniecie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu, ale również przybliżenie historycznych faktów na temat sportu w Legionach przez Janusza Kłosa, działacza klubu z Mokrzyszowa.

Pierwszy gwizdek arbitra poprzedziła również inna, bardzo miła uroczystość. Prezes OKS Mokrzyszów Tomasz Malicki odebrał okolicznościowy Puchar z okazji 70 – lecia klubu oraz grawerton. Wyróżnienia te wręczył Tomasz Wolan, który zrobił to w imieniu zarówno Prezesa Podokręgu Stalowa Wola, jak również Mieczysława Golby – Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Pamiątkowy puchar trafił nie tylko do Prezesa Klubu, ale również do jego zasłużonego działacza Tadeusza Bałaty.

Same zmagania piłkarskie toczyć się miały w dwóch trzyzespołowych grupach. Ostatecznie rywalizowało pięć drużyn, ponieważ zabrakło zawodników Iskry Sobów.

Emocji było wiele, zarówno w starciach grupowych, jak i półfinałowych. Ostatecznie w wielkim finale sporą gościnnością wykazali się gospodarze, piłkarze OKS Mokrzyszów, którzy ulegli OKS Wielowieś 2:7. Triumfator turnieju wystąpił w składzie: Korczyński Tomasz, Sitarski Tomasz, Micał Jakub, Jabłoński Igor, Ciosmak Kamil, Kutyła Sławomir, Gospodarczyk Grzegorz, Kuciński Daniel, Stachowicz Damian, Stachowicz Łukasz, Banasiak Andrzej, Żarów Michał, Jędrzejowski Grzegorz oraz Józef Banaś – trener drużyny i Tadeusz Czyżycki – kierownik drużyny. Trzecie miejsce przypadło Koniczynce Ocice, która pokonała Wspólnotę Serbinów 5:0.

Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na wręczenie pucharów, medali, dyplomów i nagród. Wręczali je Kamil Kalinka – zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega, Robert Popek – radny Rady Miasta Tarnobrzega oraz Janusz Kłos, przedstawiciel organizatora niedzielnych zmagań.

Przyznane zostały również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Stachowicz z OKS Wielowieś, autor 6 goli. Warto zaznaczyć, że aż 4 z tych trafień zanotował w meczu finałowym. Najlepszym bramkarzem wybrany został Piotr Szczytyński z OKS Mokrzyszów. Organizatorzy postanowili wyróżnić również jego kolegę z drużyny Kacpra Rzepielę, który był z kolei najmłodszym zawodnikiem niedzielnej rywalizacji.

Wyniki gier:

OKS WIELOWIEŚ – OKS MOKRZYSZÓW 1:2
OKS ISKRA Sobów – UKS WSPÓLNOTA Serbinów wo 0:3
UOKS JUNIOR Zakrzów - OKS WIELOWIEŚ 1:3
OKS KONICZYNKA Ocice – UKS WSPÓLNOTA Serbinów 2:3
OKS MOKRZYSZÓW – UOKS JUNIOR Zakrzów 2:1
OKS ISKRA Sobów – OKS KONICZYNKA Ocice wo 0:3

Mecze półfinałowe

OKS MOKRZYSZÓW – OKS KONICZYNKA Ocice 2:1
OKS WIELOWIEŚ – UKS WSPÓLNOTA Serbinów 3:1

Mecz o 3 miejsce

OKS KONICZYNKA Ocice – UKS WSPÓLNOTA Serbinów 5:0

Mecz finałowy

OKS MOKRZYSZÓW – OKS WIELOWIEŚ 2:7

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: OKS WIELOWIEŚ
II miejsce: OKS MOKRZYSZÓW
III miejsce: OKS KONICZYNKA Ocice
IV miejsce: UKS WSPÓLNOTA Serbinów
V miejsce: UOKS JUNIOR Zakrzów

info: Sylwester Szczepocki/UM Tarnobrzeg

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

One Response to OKS Wielowieś wygrywa turniej drużyn osiedlowych (fotoreportaż oraz video HD)

  1. Pan to nie ja Odpowiedz

    23 lipca 2018 at 17:14

    Kanciarze. Powinna być jakaś reorganizacja skoro sobow nie dojechał w drugiej grupie dwie drużyny i z automatu obie grają w półfinale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>