Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zastępca prezydenta K.Kalinka: „Na wszelkie kłamstwa i pomówienia trzeba reagować bardzo szybko” (video HD)

Lipiec 25, 2018 7:46 PM

W odpowiedzi na dzisiejszy wywiad prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba w Radiu Leliwa, konferencję prasową zwołał zastępca prezydenta Kamil Kalinka. Według K.Kalinki zawieszony w prawach sprawowania funkcji włodarza miasta G.Kiełb, po opuszczeniu aresztu rozpoczął kampanię wyborczą, przy okazji „kłamiąc i pomawiając”.

Zastępca prezydenta Kamil Kalinka odniósł się m.in. do stwierdzenia prezydenta G. Kiełba, iż po jego aresztowaniu prokuratura oraz służby wojewody przedłużały wybór osoby pełniącej obowiązki prezydenta. Przypomnijmy, sytuacja ta wynikła z powodu braku wyznaczonego przez prezydenta zastępcy.

W dzisiejszej rozmowie emitowanej przez Radio Leliwa G.Kiełb twierdził, iż sytuację tę szybko rozwiązałoby upoważnienie sekretarza Przemysława Rękasa, podpisane przez przebywającego w areszcie prezydenta, jednak prokuratura nie zgodziła się na to. Tymczasem K.Kalinka powołując się na ustawę o samorządzie gminnym dowodził, iż takiego upoważnienia Przemysław Rękas nie mógłby dostać, ponieważ zgodnie z przepisami, w momencie aresztowania prezydenta, z automatu jego obowiązki przejmuje zastępca. Dodatkowo K.Kalinka przedstawił projekt zarządzenia prezydenta z dnia 27 lutego (wtedy już G.Kiełb przebywał w areszcie) w myśl którego to właśnie P.Rękas miał objąć funkcję zastępcy włodarza Tarnobrzega.

Kamil Kalinka poinformował również, iż jutro wystąpi z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, w sprawie możliwości przedstawienia uzasadnienia decyzji sądu, o zastosowaniu wobec prezydenta Kiełba środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, polegających na wykonywaniu obowiązków Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

- W momencie kiedy otrzymaliśmy postanowienie sądu o zmianie środka zapobiegawczego przez sąd w stosunku do pana prezydenta, otrzymaliśmy również uzasadnienie tej decyzji (…) Na pewno dużo wiedzy w tym temacie ten dokument wnosi (…) Jest wymieniony po kolei charakter dowodów jakie są w tej sprawie (…) Mieszkańcy powinni poznać prawdę – tłumaczy zastępca prezydenta K.Kalinka

Więcej szczegółów w materiale video. Zapraszamy

99 Responses to Zastępca prezydenta K.Kalinka: „Na wszelkie kłamstwa i pomówienia trzeba reagować bardzo szybko” (video HD)

  1. Stach Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 20:06

    Kamil idź Ty już za tory. Tam Twoje miejsce. Nie pomawia tylko mówi prawdę.

    Od kiedy Rekas jest skarbnikiem to tak btw? :-)

    • Janusz z Przywiśla Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 21:08

      O tym zadecyduje sąd. Na razie nic, kompletnie nic nie przemawia na korzyść byłego prezydenta Kiełba. Człowiek jest żałosny.

  2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 20:52

    Brawo brawo Panie Kamilu! Czekamy na uzasadnienie z prokuratury, a Kiełb ze swoją świtą niech trzęsą porami. Nie mam wątpliwości, że po tych materiałach bardzo wielu ludzi przejrzy na oczy!!!

    • Markiz Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 21:12

      Oby, ponieważ poziom „zaćmienia” jest bardzo duży.

  3. Yogi Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 20:56

    Powiem tyle: CZAS ŁAPÓWKARZY KOŃCZY SIĘ. Już może Kiełb pakować walizki. Cela w Chmielowie już czeka

  4. Śędzia sprawiedliwy Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 20:59

    Jezeli to co mowi Pan Kamil okaze sie prawda to Kiełb jest skonczony

  5. Janusz z Przywiśla Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:06

    Dla normalnych mieszkańców (niezaangażowanych politycznie) Kiełb już dawno stracił wszelką wiarygodność

  6. Pan to nie ja Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:09

    A ja myślę że kalince się grunt pali pod nogami i boi się o własną dupe.

    • Markiz Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 21:18

      Jak dla mnie grunt to się pali, a może nawet już się spalił, komuś innemu.
      Robienie dobrej miny do złej gry nic tutaj nie pomoże.

  7. Krętacz jakich mało Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:18

    Uczciwy człowiek nie musi się niczego obawiać. A tak pan rezydent Kiełb dwa dni z rzędu idzie na zwolenieniu chorobowym do urzędu, później odwołuje konferencję niby z racji zwolniania chorobowego, by dwa dni później będąc wciąż na zwolnieniu chorobowym udzielać wywiadów. Jakaś pokrętna logika.

    • Janusz z Przywiśla Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 21:20

      Dokładnie. A zaraz jeszcze wyjdzie że zwolnienie wypisała mu Mudrecka. I dopiero będzie kabaret!

    • Markiz Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 21:30

      Działania pana Grzegorza to z logiką mają raczej mało wspólnego.

  8. Patryk Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:34

    Tłumaczenie, że to pożyczka pod wybory byłoby bardziej wiarygodniejsze zaraz po zatrzymaniu a nie po kilku miesiącach (rozumiem, że prezydent Kiełb siedząc w areszcie miał utrudniony kontakt ale pani Kociuba jakoś o tej pożyczce się dowiedziała i poinformowała media) – teraz to dziwnie wygląda. Rozumiem, że taka pożyczka pod kampanię wyborczą była tylko na ,,gębę” z oczywistych powodów, ale kiedy prezydent został aresztowany te powody straciły chyba na znaczeniu a mówienie o pożyczce dopiero po paru miesiącach może być niewiarygodne (co nie musi wcale oznaczać, że tak nie było – polityka przecież jest bardzo brutalnym sportem).

    Ciężko też uwierzyć w tak misternie (chociaż właściwie to tak spartoloną robotę) zaplanowaną akcję CBA + PiS + radny – po to tylko żeby wysadzić Kiełba z polityki. Czy odwrotnych, od zamierzonych, skutków wówczas nie przewidziano: prezydent Kiełb w wielu oczach staje się ofiarą brudnej polityki (nie ma znaczenia wzięcie pożyczki), Kalinka – coś mi się wydaje – nie wejdzie nawet do II tury. I po co to wszystko?

    Po takiej akcji prezes Kaczyński powinien zastanowić się nad tym czy po takim samobójstwie tarnobrzeskiego PiSu odpowiednio dobiera kadry.

    Oczywiście jeżeli to jest ustawka a prezydent Kiełb jest niewinny.

  9. antoś Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:45

    Wiem jedno w przyszłym sztabie wyborczym już praktycznie gotowym jest jedna akcja upodlić GK i DB i dobić kontrkandydatow jeszcze przed ogłoszeniem wyborów czuję na mojej podkoszulce pis brnie do zagłady i dobrze! ,,liga radzi liga nigdy cię nie zdradzi”swoją drogą gówniarz jedzie za daleko może spotkać na swej drodze roboty drogowe i będzie odjazd z polityki!

  10. misia Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:47

    ale się boją tego Kiełba masakra

    • Markiz Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 23:01

      Hahahahaha :D
      Serio ?

  11. osa Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:48

    już Kalinka trzęsie portkami, grunt się pali pod nogami

    • Markiz Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 23:00

      Przygnębiające

  12. Gregor Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:50

    Sąd powinien udostępnić te materiały i mam nadzieję, że to uczyni aby zakończyło się wreszcie rozsiewanie bzdur przez byłą Kiełbową ekipę o jego rzekomej niewinności. Może wreszcie przejrzą na oczy ci, którzy do tej pory wierzyli taniej propagandzie w wykonaniu przydupasów tego kłamliwego osobnika. Ta klika czyniła i nadal czyni to głównie dlatego aby bronić swoich koryt i apanaży przyznanych przez ich byłego pryncypała. Bardzo dobrze się działo temu szemranemu towarzystwu pod skrzydłami tego hochsztaplera G.K., a tu nagle zdechło i stąd taki kwik. Kwiczycie na próżno. Wasz były dobrodziej za klika miesięcy pójdzie do pudła, tym razem na ładnych kilka latek i nic tego nie zmieni. Już najwyższy czas skończyć z korupcją w tym nieszczęsnym mieście aby wreszcie przestało być prywatnym folwarkiem cwaniaków i złodziei. Aby mogło się wreszcie podźwignąć z tego niebytu i rozwijać, tak jak chociażby ościenne miasta, gdzie obywatele potrafią mądrze wybrać.

  13. konflikt Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:51

    ale polityka dla ludzi co mieszkaja w tbg to nie interesuje tylko co powstanie lub sie zmieni

  14. Kukułka Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:54

    O ile dobrze pamiętam ( ciekawe czy kociuba też to pamięta) to chwilę po zatrzymaniu Kiełba tłumaczyła, że drzwi do gabinetu Kiełba były otwarte i ktoś pieniądze mógł podrzucić .
    Po czym po kilku miesiącach nagle sobie przypomniała ,że jednak Kiełb wziął pieniądze !
    To co oni myślą oboje – ze ludzie nie umieją myśleć (chociaż czytając niektóre komentarze to raczej nie wszyscy !)

  15. Gregor Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 21:57

    Portkami to trzęsie cała ta kiełbowa hołota wraz z tym oszustem na czele i nie próbujcie zaklinać rzeczywistości klakierzy przegranej sprawy. Jak wam tak żal tego kombinatora to możecie do niego dołączyć w pudle, żeby mu się klkuletnia odsiadka jaką dostanie nie dłużyła.

  16. Mandragora Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 22:01

    Portkami to trzęsie cała ta kiełbowa hołota wraz z tym oszustem na czele i nie próbujcie zaklinać rzeczywistości klakierzy przegranej sprawy. Jak wam tak żal tego kombinatora to możecie do niego dołączyć w pudle, żeby mu się klkuletnia odsiadka jaką dostanie nie dłużyła.

  17. Mandragora Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 22:02

    Sąd powinien udostępnić te materiały i mam nadzieję, że to uczyni aby zakończyło się wreszcie rozsiewanie bzdur przez byłą Kiełbową ekipę o jego rzekomej niewinności. Może wreszcie przejrzą na oczy ci, którzy do tej pory wierzyli taniej propagandzie w wykonaniu przydupasów tego kłamliwego osobnika. Ta klika czyniła i nadal czyni to głównie dlatego aby bronić swoich koryt i apanaży przyznanych przez ich byłego pryncypała. Bardzo dobrze się działo temu szemranemu towarzystwu pod skrzydłami tego hochsztaplera G.K., a tu nagle zdechło i stąd taki kwik. Kwiczycie na próżno. Wasz były dobrodziej za klika miesięcy pójdzie do pudła, tym razem na ładnych kilka latek i nic tego nie zmieni. Już najwyższy czas skończyć z korupcją w tym nieszczęsnym mieście aby wreszcie przestało być prywatnym folwarkiem cwaniaków i złodziei. Aby mogło się wreszcie podźwignąć z tego niebytu i rozwijać, tak jak chociażby ościenne miasta, gdzie obywatele potrafią mądrze wybrać.

    • osa Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 22:05

      a jak teraz się dobrze dzieje Kalinkowemu towarzystwu to jest dobrze?

      • Mandragora Odpowiedz

        25 lipca 2018 at 22:47

        Kalinkowe (jak to ujęłaś/łeś) towarzystwo myśli o tym jak podźwignąć miasto z dziadoswta po latach rządów kombinatorów, w tym i Twojego guru i rzeczywiście chce aby się dobrze działo ale wszystkim mieszkańcom Tarnobrzega. Kiełbowe natomiast działało na zasadzie:”po nas choćby i potop”. Byle się nachapać póki nie odetną ryja od koryta. No i wreszcie cierpliwość się wyczerpała i odcięli. A to peszek!:) Żebyście nie wiem jak niebotyczne peany wypisywali na cześć tego mętnego indywiduum to i tak nikt w tym mieście kto używa mózgu Wam nie uwierzy. Próżne wysiłki.

        • ciekawe Odpowiedz

          26 lipca 2018 at 10:44

          Ciekawe .Kiełbowe przyszły aby sie nachapać a Kalinkowe za darmo w Imię BOże . Wylicz sobie Misiewiczów ,przygotuj sie , jak ich będą wymieniać kandydaci na prezydenta.

    • misia Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 22:07

      siedzisz w głowie sędziego, że wiesz jaki wyrok będzie?

  18. pedro Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 22:12

    Kamil szanowni państwo, proszę państwa,….

  19. racjonalista Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 22:24

    nie bierze się kasy w urzędzie w godzinach urzędowania. – jak to normalnym ludziom wytłumaczyć ??? pożyczka? gdzie jest umowa pożyczki na kampanie wyborczą??? proszę pokazać jeśli jest , za co była ta kasa tak naprawdę, pytam ??? bez odsetek ?? bez podatku?? , bez umowy pisemnej ??? na gębę??? …w Prowidencie trzeba było brać Prezydencie!!!! ale tam na gębę nie dadzą.. z mieszkańców wariatów robisz…pokaż umowę, proszę!!!!

    • Staszek Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 11:20

      Sam fakt, że Pan Prezydent przyznał, że wziął pieniądze jest powodem do skreślenia go z listy potencjalnych kandydatów.

  20. Mandragora Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 22:34

    Oooo… osa i misia! Uderz w stół a nożyce się odezwą :) )) Nie trudno się domyślić kim jesteście. Radzę już pisać prośbę do prokuratury o przyznanie większej celi dla waszego guru, żebyście się razem z nim mogli pomieścić:). Gdyby wasz idol miał chociaż tyle honoru ile zmieści się na łebku szpilki to wstydziłby się wystawić gęby z domu i pokazywać na oczy ludziom w mieście, których regularnie robił w bambuko. Trzeba być kompletnym i bezczelnym gnojkiem, żeby po tym co nawywijał mieć jeszcze czelność rżnąć celebrytę i łgać jak z nut na każdym kroku. Pan G.K. ma zresztą w tym wielką wprawę. No cóż, jak to mówią: trening czyni mistrza.

    • Markiz Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 23:16

      Dla mnie to wygląda tak jakby za te dwie postacie odpowiadała jedna osoba :D .

      „…nikt w tym mieście kto używa mózgu Wam nie uwierzy…” – w punkt ;) .

  21. Prawnik Odpowiedz

    25 lipca 2018 at 22:58

    po wysluchaniu dxisiejszej konferencji nie rozumiem co Kalinka chciał powiedziec Prxeciez sam przecztal przepis ktory mówi p przedzkodxie z powodu aresztowania.Ale to nie jest zakax wykonyeania funkcji.Sekrtsrz Rekas slusznie wystąpił o zgode na podjecie devyzji skoro nie bylo zakazu
    O lie dobrxe pamietamy aresxtowany prezydrnt Olsxtyna z arrsxtu podpisywal różne decyzje.Sytuacja była wyjatkowa i zarzut ze sekretarz podejmowal próby rozwiazania paralizu? To juz było i jak sam Kalinka mówi wyciagnal wnioski.A xarzucanie Kielbowi ze zaczyna kampanie wyborczą w sutacji naszego.miasta to naprawde budzi zdziwienie.Najlepuej by bylo aby prexydent juz byl.skazany na wieloletnie wiezienie to Kalnka z urzedu by wygral wybory.Dajcie sokój z tymi atakami
    Dlaczego Kalinka nie moze spokojnie wysłuchac Kielba tylko daje mu rady co on by zrobił na jego miejscu.Jakoś nikt tego nie widzi A szkoda.

    • Prawnik Odpowiedz

      25 lipca 2018 at 23:12

      Panie Mecenasie,

      Jednak między zatrzymaniem, a postanowieniem o tymczasowym aresztowaniu było trochę czasu, poza tym sam Pan wie, że Prezydent Kiełb uchybił przepisom u.s.g. nie wyznaczając zastępcy jeszcze przed wybuchem tej afery. Prezydent popełnił błąd, który został wykorzystany. Zaś o jego winie lub niewinności będzie decydował sąd i dopiero po wyroku będziemy mogli coś więcej powiedzieć.

      • tarnobrzeżanin też prawnik Odpowiedz

        26 lipca 2018 at 09:56

        Prosze o precyzję skoro juz mianujecie się prawnikami. Kiełb nie miał obowiązku powołania zastępcy i to nie jest naruszenie prawa. Prezydent Stalowej Woli już po aferze tarnobrzeskiej nie powołał zastępcy.
        Jeżeji mówimy o błędzie to brak zastępcy spowodował ,ze premier powołał Kalinkę z pisu. I to jest błąd polityczny. Gdyby Kiełb miał zastępcę Kalinka nadal byłby radnym do wyborów. A tak kampania jest prowadzona z gabinetu . A to czy Kiełb mógł w okresie od aresztowania do czasu powołania p.o. podjąć decyzje wymagające ustania paraliżu w mieście nie budzi wątpliowści u prawników w całej Polsce. Prawda ,ze prezydent z Olsztyna rządził miastem z aresztu bo nie miał zakazu sprawowania funkcji. Ale tak się nie stało w naszym mieście. I tyle w temacie. Po co Kalinka jeszcze w tej sprawie nadal walczy z Kiełbem który sytuację ma jaką ma. No cóż może to ocenią wyborcy.

        • Prawnik Odpowiedz

          26 lipca 2018 at 10:56

          Naprawdę jest Pan Prawnikiem? Rozumiem, że można się specjalizować w innej gałęzi, ale na pewno Pan ma kolegów zajmujących się prawem samorządu terytorialnego, to Panu wytłumaczą. Prezydent Stalowej Woli też ma obowiązek powołać zastępcę. To, że go nie ma, nie oznacza, że w Tarnobrzegu też nie musiało go być.

          Ustawa o samorządzie gminnym
          Art. 26a. 1. Wójt, w drodze zarządzenia, powołuje oraz odwołuje swojego zastępcę lub zastępców i określa ich liczbę.
          2. Liczba zastępców wójta nie może być większa niż:
          1) jeden w gminach do 20 000 mieszkańców;
          2) dwóch w gminach do 100 000 mieszkańców;
          3) trzech w gminach do 200 000 mieszkańców;
          4) czterech w gminach powyżej 200 000 mieszkańców.
          3. W przypadku gdy określona przez wójta liczba jego zastępców jest większa niż jeden, w zarządzeniu, o którym mowa w ust. 1, wójt wskazuje imiennie pierwszego i kolejnych zastępców.

          I.
          „Dolnicki Bogdan
          artykuł
          ST.2003.1-2.53
          Monokratyczne organy samorządu terytorialnego Teza nr 9
          36245/9

          Stanowisko zastępcy [wójta, burmistrza, prezydenta miasta] jest obligatoryjne i rada gminy nie może zrezygnować z niego w statucie gminy.”

          II.
          „Wierzbica Anna
          artykuł
          ST.2014.5.11
          Status prawny zastępcy wójta (burmistrza, prezydenta miasta) Teza nr 1
          196055/1

          Obowiązek powołania zastępcy wójta wynika również z tego, że ma on – jak sama nazwa stanowiska wskazuje – zastępować wójta, będącego organem wykonawczym gminy. Biorąc pod uwagę monokratyczny charakter tego organu jak również wielość jego kompetencji, konieczne jest zapewnienie ciągłości w ich realizacji, w sytuacji gdy z jakichkolwiek przyczyn organ ten nie realizuje ich osobiście.”

          III.
          „Autor: Czesław Martysz
          Tytuł: Komentarz do art.26(a) ustawy o samorządzie gminnym
          Stan prawny: 2018.02.15

          2. Brzmienie art. 26a ust. 1 wskazuje, że utworzenie stanowiska zastępcy wójta jest obligatoryjne1184. Z tego powodu ani wójt, ani rada gminy w drodze regulacji statutowej nie mogą z tego stanowiska zrezygnować1185. Pewne wątpliwości w tym zakresie pojawiają się jedynie na tle analizy art. 28g ust. 2 in principio u.s.g., gdzie wyraźnie ustawodawca zakłada możliwość niepowołania zastępcy wójta, chyba że ustawodawcy chodziło w tym przypadku o początkowy okres kadencji wójta, kiedy nie zdążył tego jeszcze uczynić. Ustawa także nie wskazuje jakiejkolwiek sankcji w przypadku niepowołania zastępcy wójta, choć w takiej sytuacji można by zastosować w stosunku do wójta przepisy o nadzorze (art. 96 ust. 2 u.s.g.), wzywając uprzednio wójta do powołania zastępcy. To samo można zrobić w przypadku, gdy nowo wybrany wójt odwołał dotychczasowego zastępcę lub zastępców i zwleka z powołaniem nowych. Czytając zatem łącznie treść art. 26a oraz 28g u.s.g., należy stwierdzić, że intencją ustawodawcy było stworzenie stanowiska zastępcy wójta, zatem i jego powołanie w trybie art. 26a powinno być jednak traktowane jako obowiązek wójta1186, także ze względów pragmatycznych. Należy zauważyć, że brak zastępcy wójta może okazać się także zagrożeniem dla idei samorządności, bowiem w sytuacji określonej w art. 28g ust. 2 u.s.g. obowiązki wójta przejmuje osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów.”

          IV.
          Zob. także Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 12 listopada 2014 r., II PK 24/14.

          Myślę, że podałem aż nadto przykładów.

          • Staszek

            26 lipca 2018 at 11:04

            Czyli w zasadzie Prezydent Stalowej Woli powinien się liczyć z możliwością zarzutów i mógłby mieć sprawę w sądzie ?

          • prawnik

            26 lipca 2018 at 12:12

            Jak widzisz można interpretować to na dwa sposoby. Nie powólanie zastęcy nie jest łamaniem prawa. Powołane przez Pana stanowiska w tym piśmienictwo to nie zasada prawna a jedynie pogląd na temat obowiązku umieszczenia stanowiska w statucie co należy uznanć za słuszne.Rada wykreślając zapis w statucie pozbawiłby prezydenta prawo do jego powołania. Jeszcze raz podkreślam Nie ma obowiązku ,bo nie ma sankcji prawnej. Brak zastępcy to naruszenie demokracji bo istnieje możliwość powołania przez premiera co nie jest demokratyczne tylko zastępcze. Jak widzisz po to jest wiedza prawnicza aby bronić swojego stanowiska. Jeżeli organy inaczej to interpretuja to na tym polega stosowanie prawa a dla jednolitej wykladni służą uchwały sądu w postaci zasad prawnych . Interpetacje polityków nie mają jeszcze mocy zasad prawnych. Dodatkowo dodam ,z ew Polsce funkcjonuje wiele gmin bez zastępców . Wiem to bo specjalizuje sie w prawie samorządowym z tytułami włącznie.Warto o tym pamietać a nie zarzucać braku wiedzy.

          • Staszek

            26 lipca 2018 at 12:29

            Ok. W Stalowej Woli czy też w innych gminach być może włodarze miast mają stałe upoważnienia wyznaczające osoby ich zastępujące w momencie gdyby sami nie mogli sprawować funkcji. I to powoduje brak „paraliżu”.

            Co nie zmienia faktu, że gdyby np. Prezydent Stalowej Woli został aresztowany to tam też była by uruchomiona procedura wyznaczania osoby pełniącej obowiązki. Bo nie ma vice.

          • Prawnik

            26 lipca 2018 at 12:29

            Panie Mecenasie,
            W doktrynie przeważa w sposób zdecydowany pogląd, że powołanie zastępcy jest obligatoryjne. Nie zgadzam się, że brak jest w tym przypadku sankcji – sankcja może polegać na wezwaniu w trybie art. 96 ust. 2 u.s.g., co może skutkować nawet odwołaniem wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Zresztą, nawet jeśli nie byłoby w tym przypadku sankcji, to przecież nie uchyla to obowiązku, który wynika z literalnego brzmienia przepisu, a w dalszej kolejności – wykładni celowościowej (chodzi przecież o zabezpieczenie ciągłości władzy). Istnieją przecież obowiązki, za które ustawodawca nie przewiduje obecnie sankcji (np. obowiązek meldunkowy). To, że w wielu gminach w Polsce zastępcy nie są powoływani, nie może być argumentem w twierdzeniu, że jest to legalne. Taka konkluzja byłaby w mojej ocenie absurdalna, gdyż jeśli wójt, burmistrz czy prezydent miasta nie powołuje zastępcy, to ryzykuje właśnie paraliżem swojej gminy, a także zastosowaniem procedury z art. 96 ust. 2 u.s.g., która może doprowadzić do jego odwołanie. Dlatego moim zdaniem taka praktyka to pewna krótkowzroczność.
            Z poważaniem

            @Staszek:
            Zarzutów to może nie – chyba, że ktoś by to podciągnął pod art. 231 § 1 k.k. (Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.). Szczerze jednak wątpię, by prokuratura aż w taki sposób to interpretowała. Na pewno natomiast powinien się liczyć z możliwością wezwania przez wojewodę do wyznaczenia następcy, a w przypadku zignorowania takiego wezwanie – nawet do odwołania z funkcji.

          • prawniczy la(jkon)ik

            26 lipca 2018 at 13:28

            Panowie prawnicy. Skupiliście się na obowiązku (lub jego braku) powołania zastępcy, a umknął Wam drugi wątek o tym, że art 28g ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym wymienia przemijające przeszkody w wykonywaniu zadań i kompetencji wójta (taka przeszkoda jest chyba równoważna co do skutków z zakazem pełnienia obowiązków). Pierwszą z wymienionych jest tymczasowe aresztowanie.
            Potwierdźcie lub zaprzeczcie, ale na moją nieprawniczą głowę, to oznacza, że GK mógł wyznaczyć zastępcę tylko w okresie pomiędzy zatrzymaniem a aresztowaniem przez sąd. Po wydaniu decyzji sądu o tymczasowym aresztowaniu, taka decyzja o wyznaczeniu zastępcy podjęta przez GK (nawet, gdyby dopuszczono do jej wydania) byłaby nieważna z mocy prawa (w związku z zaistnieniem przemijającej przeszkody…).
            Myślę, że to właśnie chciał przekazać mieszkańcom TBG pan KK podczas konferencji. Tymczasem projekt takiej decyzji o wyznaczeniu zastępcy powstał już po aresztowaniu. Jeszcze jeden kamyczek do ogródka poprzedniego sekretarza, który powinien z pomocą prawników z UM ogarnąć temat wcześniej (miał chyba 3 dni). Wszystko było w jego rękach.

          • Prawnik

            26 lipca 2018 at 14:13

            @prawniczy la(jkon)ik:
            Ma Pan rację, po wydaniu postanowienia o tymczasowym aresztowaniu powołanie zastępcy było już nie możliwe. Natomiast pomiędzy zatrzymaniem w dniu 21 lutego 2018 r., a zastosowaniem przez sąd tego środka zapobiegawczego prezydent mógł de lege lata wydać zarządzenie o powołaniu zastępcy (a w praktyce podpisać przygotowany wcześniej projekt). Jako potwierdzenie mojej opinii przytaczam fragment jednego z komentarzy do ustawy o samorządzie gminnym:

            „Autor: Czesław Martysz
            Tytuł: Komentarz do art.28(g) ustawy o samorządzie gminnym
            Stan prawny: 2018.02.15

            4. Inne wątpliwości mogą pojawić się na tle praktycznego stosowania przepisu art. 28a ust. 2 u.s.g., w związku z powołaniem zastępców i wyznaczeniem jednego z nich do wykonywania funkcji pierwszego zastępcy. Stosownie do uwag podniesionych wcześniej (zob. komentarz do art. 26a u.s.g.) należy powtórzyć, że wójt w granicach tego przepisu może swobodnie określać w drodze zarządzenia liczbę swoich zastępców, zmieniać zakres ich zadań i kompetencji, a także odwoływać ich i powoływać w to miejsce innych. Powstaje jednak wątpliwość, czy może to robić w każdym momencie, a więc nawet wtedy, gdy znajdzie się w okolicznościach wskazanych w art. 28g ust. 1 u.s.g. Nie ulega wątpliwości, że ograniczając się do wykładni językowej, należy uznać przepisy art. 26a i art. 28g u.s.g. za jednoznacznie przesądzające, iż wójt może to zrobić w każdym momencie z wyjątkiem okresu, w którym zaistniały przemijające przeszkody w wykonywaniu funkcji przez wójta, wymienione wyczerpująco w art. 28g u.s.g. Przy tej wykładni należy uznać, że wójt traci wszystkie swoje dotychczasowe uprawnienia, w tym także uprawnienie do uzupełnienia lub zmiany omawianego zarządzenia.
            Gdyby jednak zastosować wykładnię celowościową, sprawa nie wydaje się już tak oczywista. Zważyć zatem trzeba na cel, jaki przyświecał ustawodawcy wprowadzającemu takie unormowanie. Jego zasadniczym dążeniem było przede wszystkim uniknięcie gorszących sytuacji, w których osoby pełniące funkcję organu wykonawczego gminy niejednokrotnie sprawowały swój urząd „zza krat”. Aby zapobiec takim zdarzeniom, wprowadzono rozwiązanie awaryjne w postaci umożliwienia przejęcia tych obowiązków przez zastępcę lub pierwszego zastępcę wójta. Jak z powyższego widać, rzeczywistym zamiarem ustawodawcy było zapewnienie ciągłości sprawowania władzy wykonawczej przez pracowników samorządowych. Wprawdzie nie pochodzą oni z wyborów powszechnych, niemniej zostali powołani przez osobę legitymującą się społeczną akceptacją i posiadającą mandat przedstawicielski tej społeczności lokalnej. Jest to jedna z istotnych cech samorządności terytorialnej i jej ograniczenie powinno następować tylko w wyjątkowych okolicznościach, gdy idea samorządności byłaby poważnie zagrożona. Dopiero w takim przypadku dopuszczalna byłaby ingerencja organów nadzoru, która powinna charakteryzować się stosowaniem środków nadzorczych mających na celu strzeżenie prawa w celu ochrony interesów ogólnopaństwowych, a i to niekoniecznie przy zastosowaniu jedynie środków represyjnych1240, poprzez wprowadzenie na ten urząd pracownika rządowego. Sytuacja taka z pewnością będzie miała miejsce w przypadku, gdy wójt nie powoła swojego zastępcy, bowiem, jak zaznaczono wyżej, powołanie tej osoby jest obowiązkowe i – jak widać – racjonalne. Słusznie zatem ustawodawca przestrzega przed takim nieracjonalnym zachowaniem.”

            Z poważaniem

  22. Owen Odpowiedz

    26 lipca 2018 at 01:47

    Czy naprawdę wszyscy już zapomnieli za co Kiełb został skazany prawomocnym wyrokiem??? I za co całkiem niedawno publicznie przepraszał? Najprościej rzecz ujmując: za kłamstwa na temat swojego zastępcy Brzozowskiego. Czy ktoś z takim wyrokiem (świeżutkim!) może być wiarygodny? To były kłamstwa udowodnione w sądzie, a ile było takich z którymi ludzie do sądu nie poszli? Przypomnijcie sobie ile razy Kiełb zmieniał publicznie zdanie, ile razy coś odwoływał, ilu ludzi w konia robił? Czy naprawdę ludzi nagle ogarnęła zbiorowa amnezja?Słusznie ktoś wyżej przypomniał o tłumaczeniu zaraz po zatrzymaniu Kiełba, że żadnych pieniędzy nie było. Tyle czasu miał w areszcie na wymyślenie jakiejś wersji i wymyślił coś tak głupiego, ze rzeczywiście mieszkańców Tbg musi chyba za idiotów mieć.”…pomoc finansowa” ? W urzędzie, w godzinach pracy? To, że ktoś nie lubi Kalinki czy nawet całego PiS-u to jeszcze nie powód żeby
    wynosić na ołtarze kłamcę i cwaniaka, który gra na emocjach bardziej naiwnych mieszkańców. mam nadzieje, że sprawdzi się zasada: „Gdzie dwóch się bije…” Oby wygrał Zych albo Bożek!

    • Stach Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 07:36

      Jasne. Też idź za tory.

  23. Dziwny jest ten świat Odpowiedz

    26 lipca 2018 at 04:19

    Kalinka jako bibliotekarz za dużo bajek się oczytal

    • Józek Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 23:25

      Przynajmniej coś przeczytał, w przeciwieństwie do ciebie

  24. jola Odpowiedz

    26 lipca 2018 at 09:28

    popatrzcie na to co kalinki wyprawiaja … chec i żadza władzy zaćmiewa umysły , a załatwic miastu nic nie załatwi tak jak i stary kadrowiec ..
    niewiarygodny … co zrobił przez te 3 miesiace ?? nawet przetargu na smieci nie ustawił tylko kolesi na stołki powsadzali … wole juz Kiełba ale na pewno najlepiej zeby był ktos niezalezny od tego towarzycha … na Kalinke nie głosujemy za próbe skoku na stanowisko , stań do uczciwych wyborów ))

    • Markiz Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 09:44

      „…nie głosujemy…”- przepraszam, a kim pani jest, że mówi w imieniu grupy ???

      „…stań do uczciwych wyborów” – bez komentarza.

      No i HIT – co zrobił przez te 3 miesiące ? – to jest tak suche, że musiałem popić :D

      • tarnobrzeżanin Odpowiedz

        26 lipca 2018 at 09:58

        Po wpisie wynika że Markiz często to robisz,bo na trzeżwo nikt tak by nie napisał.

        • Markiz Odpowiedz

          26 lipca 2018 at 17:22

          Nie wiem jakie masz hobby, a szczerze nawet mnie to nie interesuje.
          Twój wpis sugeruje mi, że pewne sprawy/rzeczy/aspekty odleciały Ci bezpowrotnie.

          • artysta-pływak

            27 lipca 2018 at 17:53

            Markiz – głosuj na kogo chcesz.

            Są ludzie, którzy się okaleczają, piją co popadnie, wdychają spaliny…
            Nie jest to normalne i oprócz leczenia psychiatrycznego stosuje się również farmakologię.

            W przypadku spiskowców należałoby zastosować ubezwłasnowolnienie, odizolowanie i nakaz pracy na rzecz społeczeństwa.

            dziękuję.

    • Maniek Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 11:00

      Wypowiadaj się kobieto za siebie ! I jakoś źle mi się kojarzy ta jola…Bo i wiadomo czemu by była za Kiełbem !
      Piszesz, że kalinka zrobił skok na stanowisko, a ja się pytam w takim razie na co zrobił skok Kiełb ???

    • Do joli Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 13:35

      Droga jolu, przetargu na śmieci nie ustawił? – uczciwi ludzie nie ustawiają przetargów. Czasy „ustawiania” już minęły…

    • jola kłamie! Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 13:49

      Samo użycie słowa „ustawić” w odniesieniu do przetargu świadczy o Tobie i Twojej wątpliwej uczciwości. To mniej więcej to samo, co „GK wziął tylko 20tys. – przecież to za mało, żeby pójść siedzieć”.
      Jeśli coś komuś zarzucasz, to przynajmniej rób to w zgodzie z faktami.
      Przetarg na odbiór śmieci był ogłoszony jeszcze w maju. Problem w tym, że żadna z firm, które złożyły oferty, nie zmieściła się w zakładanym budżecie i przetarg został niedawno unieważniony. Zapewne niedługo zostanie ogłoszony kolejny (może na innych warunkach) i trzymajmy kciuki, żeby został zakończony podpisaniem umowy.
      A co do wyborów, to Pan Kalinka zapewne do nich stanie. Przecież zarówno on jak i Pani Pekar pozostaną na swych stanowiskach tylko do wyborów, a to już niedługo.
      Pozostałe Twoje epitety pasują jednak bardziej do GK i jego ekipy niż do obecnie sprawujących władzę.

  25. Stach Odpowiedz

    26 lipca 2018 at 10:55

    Won za tory.

    • Arti Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 11:03

      Ta, a kiełb jeszcze dalej- byle jak najdalej od miasta!

      • Kazek Odpowiedz

        26 lipca 2018 at 12:01

        Ty też won za tory. Razem z towarzyszem K.

        • Arti Odpowiedz

          26 lipca 2018 at 13:38

          Mnie nie musisz wyganiać , no już dawno w tej mieścinie nie mieszkam !

        • Do Kazka Odpowiedz

          26 lipca 2018 at 13:39

          Idź zapytaj Grześka czy mu czegoś nie trzeba… pożyczyć

  26. KSS Odpowiedz

    26 lipca 2018 at 14:00

    Kiełb kłamczuszek – jak zawsze… Dobrze, że już nie rządzi z carycą.

    • Stach Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 14:04

      Won za tory! Kamil to dopiero kłamca.

      • Arti Odpowiedz

        26 lipca 2018 at 15:58

        A Ty nic innego nie umiesz napisać tylko won za tory !
        Coś chyba cienko z inteligencją u Ciebie skoro tylko na tyle Cię stać !
        Prawda boli, czyże nie ????- A prawda jest taka ,że Kiełb jest sam sobie winien takiej sytuacji !

        • Stach Odpowiedz

          26 lipca 2018 at 16:01

          Za tory dziadostwo!

      • Stachu, uspokój się Odpowiedz

        26 lipca 2018 at 16:38

        Wymień choć trzy kłamstwa Kamila, ale taka rada, zastanów się dobrze zanim coś napiszesz

    • zuczek Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 19:54

      Klamczuszek to ulubione wyrażeniena sesjach Mastalerza.Odezwal sie A z jakiego to komiteciku bedzie szanowny Pan startował.

  27. Arti Odpowiedz

    26 lipca 2018 at 16:05

    Ja pierniczę, aż mi cię żal człowieku !

  28. Wyrocznia Odpowiedz

    26 lipca 2018 at 18:11

    Mam nadzieję że kiełb dostanie 8 do odsiadki i tyle w tym temacie

    • Zosienka Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 19:57

      A Ty to podobno jesteś katolik
      Kielb na 8 lat a Kolek.na salony z Tobą wódeczkę popijać

      • jan Odpowiedz

        26 lipca 2018 at 20:49

        A ty znów będziesz kelnerką na tym samczym balu życia?

  29. nie wierze Odpowiedz

    26 lipca 2018 at 20:01

    Nie wierzę że możma zdobyć władzę na krzywdzie bezkarnie
    Już byli tacy vo przejęli władzę nieuczciwie.Wszysvy zaplacili dużą cenę
    Jeszcze jeden z puczystów próbuje aktywnosci ale z mizernym skutkiem.

  30. Stach Odpowiedz

    26 lipca 2018 at 21:11

    Won za tory parweniuszu. Grzech 1. K położył 3 wnioski. 2. Kłamie w sprawie obwodnicy jak pies. 3. Nepotyzm – spojrzeć tylko na stanowiska i rady nadzorcze.

    • Arti Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 21:20

      Jesteś po prostu żałosny ! Tylko takich słów się w szkole nauczyłeś???

      • Stasiu Odpowiedz

        26 lipca 2018 at 22:21

        Ty też za tory.

    • Stachu uspokój się Odpowiedz

      26 lipca 2018 at 23:38

      W takim razie odpowiedz mi jeszcze na takie pytania: 1. Jakie 3 wnioski według ciebie położył? 2. Co według ciebie jest kłamstwem w sprawie obwodnicy?
      A co do nepotyzmu, to wskaż mi kogo ze swojej rodziny zatrudnił Kalinka i gdzie.

      • Stach Odpowiedz

        27 lipca 2018 at 00:00

        Oj pokaże pokaże. I w ogóle paszoł za tory.

        • Stachu uspokój się Odpowiedz

          27 lipca 2018 at 07:55

          No widzisz, nie potrafisz wskazać, bo nikogo z rodziny nie zatrudnił!!! a ty siejesz tylko propagandę i próbujesz podburzać ludzi, ale ludzie głupi nie są i nie wierzą w to twoje ujadanie bidoka odsuniętego od źrodełka! Na dwa pierwsze pytania też nie odpowiesz, bo twoje zarzuty to puste slogany.
          Poza tym, kim ty jesteś, żeby ludziom mówić co mają robić… swoją drogą, Sobów, Mokrzyszów czy Ocice (osiedla „za torami”), to piękne i rozwijające się osiedla

      • mieszkaniec Odpowiedz

        27 lipca 2018 at 07:48

        Kto to mówi że nie ma nepotyzmu.? Mówimy o nepotyżmie politycznym który został skonsumowany po spotkaniach np. lokale restauracyjne .A rady nadzorcze To jeden wielki nepotyzm polityczny i koleżeński.Nikt kto jest lub sympatyzuje z pis nie znalazl sie w zatrudnionych i w składzie rad nadzorczych. Nie należy zakłamywać rzeczywistości tyko jeszcze dodać .Jak wygramy wybory to więcej nas będzie na stołkach.I to jest uczciwe drogi Panie.

        • Gość Odpowiedz

          27 lipca 2018 at 08:13

          Każdy poprzedni prezydent obstawiał się swoimi ludźmi, Kiełb też! Ale mnie to nie dziwi, gdyż każdy kto bierze odpowiedzialność za miasto powinien mieć zaufanych współpracowników, a nie kretów, którzy działają na niekorzyść miasta. Poza tym, jak już ktoś pisał na którymś forum, kadencje w spółkach się skończyły więc powołano nowe rady nadzorcze. Tak trudno to zrozumieć? Oczywiście, że nie! Ale dla was najważniejsze jest oczernianie i bicie piany za wszelką cenę! Nie należy zakłamywać rzeczywistości!!!

        • pomieszało się mieszkańcowi Odpowiedz

          27 lipca 2018 at 11:38

          Napisałeś, że nikt z PiS nie znalazł się w spółkach i radach. To zarzut? Do kogo? Do Kalinki z PiS? (to chyba pochwała).
          Poza tym – wymień jeden konkretny przypadek gdzie w RN osoba kompetentna została wymieniona na mniej kompetentną. Nie znajdziesz.
          Nie przeszkadzało Ci, że wcześniej w RN siedzieli ludzie zupełnie to tego nieprzygotowani? W jednej z nich sekretarz spisywał protokoły długopisem, a ktoś inny musiał je później przepisywać na komputerze. W innej, RN w ramach radosnej twórczości dała prezesowi nagrodę roczną niezgodnie z przepisami. Za wcześnie (jeszcze nie było rozpatrzone sprawozdanie roczne) i w za dużej wysokości (prezes nie pracował pełny rok).
          Takie rady chyba warto wymieniać. Zgodzisz się?

          • mieszkaniec

            27 lipca 2018 at 13:21

            Proszę wymień kto z powołanych przez Kiełba do rad nadzorczych był kompletnie nieprzygotowany do pełnienia funkcji.?Kto nie miał uprawnień.? Wasza pisowska zasada opluć ,zniszczyć i powtarzać wszystkim ,ze tylko my jesteśmy mądrzy i przygotowani na skok na kasę. Pomówieni członkowie rady nadzorczej a odwołani przez Kalinkę powinni iść do sądu o pomówienie,ze byli kompletnie nieprzygotowani. .Jak poleci sie po kasie to i rozum się znajdzie.
            A co do członków rad nadzorczych powołanych przez Kalinkę to oprócz kwalifikcji to reprezentuja jeszcze inne cechy ,które niekoniecznie mogą się podobać mieszkańcom .To już nie można nic krytycznego powiedzieć tej tymczasowej ekipie.?

            A jeszcze jedno odwołani zostali członkowie Kopalni czy nie? .Piszesz na okrągło to może chociaż raz opiszesz fakty.

    • tarnobrzeżanin Odpowiedz

      27 lipca 2018 at 07:42

      Oczywiście. Na wczorajszej sesji mieszkańcy zobaczyli kto to jest Kalinka. Narcyzm .Upajacz władzy Nepotyzm i ta radość ze sprawowania władzy widoczna przez te uśmiechy i miny kiedy udało mu sie dolozyć adwersarzowi. Ta systematycznie zachowuje sie do radnych którzy chociaż troszeczkę go krytykują.

      • Gość Odpowiedz

        27 lipca 2018 at 08:22

        To twoje odczucie, moje jest zupełnie inne! A przypomnij sobie, w jaki sposób zachowywał się Kiełb w stosunku do Kalinki na sesjach… to było według ciebie ok, bo atakowany był Kalinka? Żałosny jesteś…

        • mieszkaniec Odpowiedz

          27 lipca 2018 at 10:15

          Przeglądnij nagrania wszystkich sesji i wskaż na której Kiełb atakował Kalinkę .Natomiast na każdej ataki dopuszczał Kalinka I Pekar. Dlatego też zasłużyli na obecne stanowiska jak mało kto.
          A co do rad nadzorczych to można wymienić każdego i o dziw każdy z otoczenia Kalinki i Pisu.I proszę nie kłamać ,ze nie było odwołań w radach nadzorczych przed upływem kadencji . A ODWOŁANIE RADY NADZORCZEJ W KOPALNI MACHÓW to co to było.? Do RADY NADZORCZEJ KOPALNI POWOŁANI ŻOŁNIERZE PISU ( mecenasi związani z jedynym słusznym ugrupowaniem)przed upływem kadencji .Odpowiedz tak było czy nie? To Ty jesteś BARDZO ŻAŁOSNY. Zamiast wprost powiedzieć . Drodzy wyborcy jak przejmiemy władzę to rządzić będą tylko nasi i tylko nasi mogą liczyć na synekury, Po co politycy okłamują wyborców.? Prezes PIS mówi do polityki nie idzie się dla kasy ?A do czego pytam ?

          • Gość

            27 lipca 2018 at 12:05

            Nie rozsmieszaj mnie! Masz krótką pamięć skoro nie pamiętasz jak Kołek, Mastalerz i inni układali się z Kiełbem przeciwko Kalince! Ale szkoda mi czasu na konwersację z tobą, a już tym bardziej na tematy, o których nie masz pojęcia. Żegnam

  31. Stach Odpowiedz

    27 lipca 2018 at 10:37

    A spierd…za tory ty mokrzyszowski dziadu a Ty za mężem na Słowację.

    • Arti Odpowiedz

      27 lipca 2018 at 11:23

      Jak Ci coś tu nie pasuje to sam jedź na tą Słowację…..zresztą nie, tam byś miał za dobrze- z twoim pokrojem to na pustynię, albo na Sybir proponuję !

    • Stachu uspokój się Odpowiedz

      27 lipca 2018 at 12:09

      No Stachu pokazał poziom swojej inteligencji i kultury. Tacy są właśnie poplecznicy łapówkarza

      • Stasiu Odpowiedz

        27 lipca 2018 at 14:25

        Za tory na pastwisko!

        • Stachu uspokój się Odpowiedz

          27 lipca 2018 at 14:37

          Żałosny jesteś, ale i zabawny… Swego czasu, na pewnej „imprezie” miejskiej zwanej dożynkami, które to odbywały się w Mokrzyszowie, ówczesny prezydent Kiełb przemawiał do zgromadzonych, mówiąc: „Mokrzyszów jest piękny, dlatego postanowiłem wybudować tutaj swój dom, tutaj wychować swoje dzieci, tutaj się zestarzeć i tutaj umrzeć”. Mniej więcej tak to brzmiało, a śmiało się z tego całe miasto.

          • mokrzyszowianin

            27 lipca 2018 at 16:16

            a dlaczego całe miasto się śmiało.Czy Ty rozumiesz co piszesz i co czytasz?

  32. Stary grzyb z Tarnobrzega Odpowiedz

    27 lipca 2018 at 14:16

    Zachęcam do wymeldowywania się z Tarnobrzega i płacenia podatków w normalnym mieście !!!

  33. antoś Odpowiedz

    27 lipca 2018 at 16:17

    Tak się zastanawiam czy p.KK jest sygnalistą czy pomocnikiem sygnalisty?

    • krzysiek Odpowiedz

      27 lipca 2018 at 16:50

      największą wiedzę ma on sam. Już nie długo mieszkańcy będą wszystko wiedzieć i na pewno nie będzie to wiedza z uzasadnienia sądu o zmianie środka zapobiegawczego co wymyślił przy pomocy prawników urzędu miasta p.o. Kalinka .

  34. cleo Odpowiedz

    27 lipca 2018 at 21:29

    Jak widać parcie na urząd jest dość mocne a wyniki poznamy jesienią watpię aby p.KK dostał jakieś poparcie no chyba ze p.Koł…. może tez kolegi p.Lukasza ze Stalowej ale to wszystko jest obłudne!

  35. ręce opadają Odpowiedz

    28 lipca 2018 at 06:44

    Właśnie wróciłem z urlopu.Po zapozananiu się z konferencją i wpisów prawników na tym forum w sprawie tzw. kłamstw i pomówienia przez pana Kiełba postanowiłem zaragować. W takim mieście jak Tarnobrzeg doszło do manipulacji publicznej prawem ,aby pogrążyć przeciwnika politycznego. Zaznaczam ,ze jestem praktytującym prawnikiem z wieloletnim stażem w zakresie stosowania prawa konstytucyjnego.
    Uważam ,ze mogą na forum pojawić się różne interpetacje prawne dotyczące prawnych zdarzeń które wystąpiły w mieście.Ale nadużyciem jest to ,ze wnioski z inerepertacji służą nieuprawnionego ataku na osobe której stawia się zarzuty kłamsta i pomówienia. .Sposób w jaki zrobił to pan p.o. Kalinka pozostawiam OCENIE SPOŁECZNEJ A PAN KIEŁB PRZY POMOCY SWIOICH OBROŃCÓW I IINNCH PRWAWNIKÓW WINIEN TO WYKORZYSTAĆ.
    RZEDSTWAIAM FAKTY I STAN PRAWNY:
    1 URZĘDUJĄCY PREZYDENT ARESZTOWANY -BEZ ŚRODKA W POSTACI ZAKAZU PEŁNIENIA FUNKCI
    2 BRAK ZASTĘPCY CO OZNACZA ,ZE Z DNIEM ARESZTOWANIA NIE MA PRZEJĘCIAZ MOCY PRAWA OBOWIĄZKÓW PRZEZYDENTA PRZEZ INNĄ OSOBĘ.
    3.PO ARESZTOWANIU OSOBA WYZNACZONA ZOSTAJE 8 MARCA I TO JEST DZIEŃ PZREJĘCIA OBOWIĄZKÓW PRZEZ INNA OSOBE WYZNACZONA
    4 ZASTĘPCZE PRZEJĘCIE OBOWIĄZKÓW TO NIE TP SAMO ŻE OSOBA BĘDĄCA PREZYDENTM NIE ISTNIEJE W SENSIE PRAWNYM
    5 OKRES OD ARESZTOWANIA DO DNIA WYZNACZENIA W NASZYM PRZYPADKU JEST OKRESEM KTÓEY ZOSTAŁ PODDANY ANALIZIE PRAWNEJ PRZEZ KLINKE I PRAWNIKÓW NA TYM FORUM.
    6 TEN OKRES NIE ZOSTAŁ WŁAŚNIE UREGOLOWANY PRZEZ USTAWODAWCĘ .jest TO TZW, LUKA PRAWNA.
    6 Ustawodawca z uwagi na występujące przypadki aresztowania osoby wykonującej obowiązki prezydenta zmienił w tym zakresie przepis dopuszczając niedemokratyczne wyznaczenie osoby do zastępowania prezydenta.aLE JAK WIDAĆ NIE UNIKNĄŁ LUKI PRAWNEJ,bo OKRES POMIĘDZY ARESZTOWANIEM A WYZNACZENEIM POZOSTAŁ BEZ MOŻLIWOŚCI WYKONYWANIA OBOWIĄZKÓW. a TAKA SYTUACJA JEST NIEDOPUSZCZALNA Z UWAGĘ NA SZCZEGÓŁOWĄ REGULACJI PRAWNEJ KTÓRA ZOSTAŁA WPROWADZONA DO USTAWY.
    7 W TEJ SYTUACJI JEDYM WYJŚCIEM JEST DOKONAIE WŁAŚCIWEJ WYKŁADNI PRAWNEJ.
    8 OTÓŻ pAN KALINKA DOKONUJĄC TAK POWAŻNEJ WYKŁADNI POWINIEN POSŁUŻYĆ SIĘ OPINIĄ PRAWNĄ .NIE WIEM CZY TAKĄ POSIADA. SPRAWA JEST JAK WIDAĆ SKOMPLIKOWANA I NIE WOLNO WĄTPLIWOŚCI WYKORZYSTYWAĆ DLA CELÓW POLITYCZNYCH
    9 SKORO NIEW/W OKRESIE W PRZSTRZENI PRAWNEJ ISTNAŁA OSOBA PREZYDENTA WYBRANEGO DEMOKRATYCZNIE TO NIE W OKRSIE OD ARESZTOWANIA DO WYZNACZENIA MIAŁA PRAWO DO SPRAWOWANIA SWOICH OBOWIĄŻÓW BO PRAWNIE NIE ZOSTAŁA ICH POZBAWIONA A ZAISTNIAŁA FIZYCZNA PZRESZKODA . jeszcze RAZ PODKREŚLAM FIZYCZNA PRZESZKODA A NIEE PRAWNA.
    10.JAK WIDAĆ Z KONFERENCJI SEKRETARZ WNOSIŁ O ZGODĘ NA WYKONANIE PRZEZ PREZYDENTA CZYNNOŚCI ALE JE NIE OTRZYMAŁ
    11 DO PRAWNIKÓW:: OKRES OD ZATRZYMANIA I ARESZTU DO DNIA WYZNACZENIA TO TAKI SAM OKRES W KTÓRYM OSOBĄ Z MOCY PRAWA DO WYKONYWANIA OBOWIĄZKÓW BYŁ ARESZTOWANY PREZYDENT Z UWAGI NA brak innej osoby wykonującej te obowiązki w sposób zastępczy ale z mocy prawa INNA WYKŁADNIA WSKAZUJE TYLKO NA LUKE PRAWNĄ KTÓRĄ NALEŻY USUNĄĆ .ALE TO JUŻ INNA HISTORIA .
    12 SKORO PAN KALINKA DOPUŚCIL SIĘ WŁASNEJ INTERPRETACJI TO PRAWO TAKIE MIAŁ RÓWNIEŻ PAN KIEŁB

    a na koniec .Nie zrozumiałem o co chodzi z ujawnieniem treści uzasadnienia o zmianie środka. uzasadnienie do nie dowody. Z tym ostrożnie bo sprawa się toczy przed sądem i nie została zakończona
    Drodzy mieszkańcy i tak prawo wkroczyło szerokim kręgiem do lokalnej polityki. Osąd do was należy.

  36. Stach Odpowiedz

    28 lipca 2018 at 11:18

    K do wora a wór do jeziora :-)

    • Stachu uspokój się Odpowiedz

      28 lipca 2018 at 11:34

      Bardzo się dziwię, że pan Kalinka nie reaguje na takie groźby, jak i pomówienia w stosunku do jego osoby… Panie Kalinka, namawiam pana, proszę złożyć zawiadomienie do prokuratury! Jest pan osobą publiczną i nie powinien się Pan godzić na takie groźby!
      Swoją drogą, ma pan cierpliwość…

      • Kazek Odpowiedz

        28 lipca 2018 at 12:07

        a niby gdzie jest wymienione czyjes imie lub nazwisko? nie ma. Poznaj prawo bucu.