Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Jak wybrać dobrego dewelopera?

Lipiec 31, 2018 2:45 PM

Firm deweloperskich w dzisiejszych czasach nie brakuje, a co za tym idzie, można zgubić się w gąszczu ofert. Nie należy jednak podejmować pochopnych decyzji, lecz przed wyborem dewelopera i zakupem mieszkania warto sprawdzić dokładnie wszystkie formalności, zwłaszcza że obecnie w mediach często słyszy się o nieuczciwych deweloperach, którzy operują nieruchomości, które w rzeczywistości nie istnieją.

Świadomy wybór mieszkania

Zakup własnego mieszkania czy domu zawsze będzie związany z dużym nakładem finansowym, dlatego należy dokładnie przemyśleć tę decyzję i przeanalizować czy budżet domowy wytrzyma takie obciążenie. Oczywiście można sfinansować tę inwestycję za pomocą kredytu, na co chętnie godzą się deweloperzy. Wykładając kilkaset tysięcy złotych, trzeba mieć też pewność, że firma zajmująca się handlem nieruchomościami jest faktycznie rzetelna i godna zaufania, więc na pewno nie zaszkodzi sprawdzić, czy działa legalnie.

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera

Obdarzanie firmy deweloperskiej zbytnim zaufaniem może nie wyjść na dobre. Poszukiwania najlepszego sprzedawcy warto rozpocząć od sprawdzenia jego wiarygodności. Najlepszym źródłem do tego celu będzie Krajowy Rejestr Sądowy. Szczególną uwagę należy zwrócić na wpisy dotyczące upadłości czy postępowań komorniczych. Jeśli takie zapisy nie widnieją, będzie oznaczało to, że deweloper prowadzi uczciwą działalność. Można także skorzystać ze specjalnych ewidencji, w których także powinny być zawarte szczegółowe informacje o danym podmiocie gospodarczym. Warto zwrócić uwagę na ofertę dewelopera, jeśli:

  • będzie w stanie przedstawić aktualne zaświadczenia z urzędu skarbowego czy ZUS, które poświadczą o niezaleganiu z podatkami,
  • udostępni dokumentację odnośnie do wszystkich właścicieli spółki,
  • jego działalność jest poparta wieloletnim doświadczeniem, a osoby, które zainwestowały w mieszkanie, wyrażają pozytywną opinię.

Pomoc w poszukiwaniu dewelopera

Osoby, które szukają dewelopera godnego zaufania, mogą skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, wyszukać potrzebne informacje w Internecie bądź oprzeć się na opinii innych kupujących. Niestety fachowa pomoc nie będzie darmowa.

Prospekt informacyjny ma znaczenie

Tak i to bardzo duże, bo dzięki temu dokumentowi każdy zainteresowany zyska jasny obraz sytuacji. Rzetelnego dewelopera można znaleźć na http://www.profitdevelopment.com.pl/, jeśli jednak chce się znaleźć kilka firm i porównać je ze sobą, prospekt informacyjny powinien zawierać szczegółowe dane zarówno o samej budowie, jak i wykonawcy. Dzięki niemu można też sprawdzić stan prawny działki, na której budowana jest nieruchomość, to, z jakich źródeł inwestycja jest finansowana oraz czy zawiera hipoteczne obciążenia i w jakiej wysokości.

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>