Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Przedwiośnie” w Baranowie Sandomierskim

Wrzesień 4, 2018 11:30 AM

Cała Polska czyta „Przedwiośnie”. Baranów Sandomierski także, jak co roku włącza się w akcję Narodowego Czytania. Wydarzenie odbędzie się na rynku, w poniedziałek 10 września od godz. 12.00, ale można włączyć się w dowolnym momencie.

W tym roku baranowscy czytelnicy zbiorą się na rynku w samo południe w poniedziałek 10 września. Tutaj stanie „szklany dom”, który będzie głównym miejscem poznawania na nowo słynnej powieści Stefana Żeromskiego. Nie trzeba wcześniej się zgłaszać, wystarczy przyjść na miejsce wydarzenia. Organizatorzy zapraszają do wspólnego czytania wszystkich mieszkańców: uczniów, nauczycieli, urzędników, przedsiębiorców, juniorów, rodziców i seniorów… słowem: każdego chętnego!

- Baranów Sandomierski po raz kolejny włącza się w akcję Narodowego Czytania i bardzo cieszę się, że wielu naszych mieszkańców bierze w niej udział – mówi burmistrz Marek Mazur. – W tym roku mamy wyjątkowo trudną książkę, ale taka narodowa akcja jest dobrą okazją, by poznać ją na nowo, zastanowić się nad jej sensem. Jest też bardzo dobrym kontekstem dla obchodzonej w tym roku rocznicy odzyskania niepodległości i jednocześnie doskonałą formą uświetnienia tego jubileuszu – dodaje.

MGOK przygotował także coś słodkiego. Każdy, kto weźmie udział we wspólnym czytaniu, będzie mógł skosztować przepysznej szarlotki.

Baranowska biblioteka wykorzystuje akcję do szerszej promocji czytelnictwa i organizuje kiermasz książek. Można tu będzie kupić za symboliczną złotówkę bardzo ciekawe pozycje: powieści, lektury, podręczniki, leksykony, literaturę piękną, czy poradniki. Wybór będzie bardzo duży.

Narodowe Czytanie jest akcją ogólnopolską i odbywa się od 2012 r. Pierwszą wspólnie czytaną lekturą był „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, później dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogia” H. Sienkiewicza, „Lalka” B. Prusa, „Quo vadis” H. Sienkiewicza, i w zeszłym roku „Wesele” S. Wyspiańskiego.
Patronat honorowy nad akcją objęła Para Prezydencka, która z okazji narodowego jubileuszu proponuje także do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości. Można je znaleźć na stronie Kancelarii Prezydenta tutaj.

rd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>