Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Transmisja LXIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video HD)

Wrzesień 11, 2018 6:33 PM

LXIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się w środę 12 września, w sali 201 UM Tarnobrzeg. Początek godz.10

Porządek obrad

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

3.1) w sprawie uchwalenia zmiany nr 1 miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Dzików w Tarnobrzegu,

3.2) w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy partnerskiej pomiędzy Gminami: Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski i Gorzyce w celu wspólnej realizacji projektu pn. „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc”,

3.3) w sprawie przyjęcia Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Tarnobrzeskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020,

3.4) w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Kolbuszowa,

3.5) zmian w budżecie na 2018 rok,

3.6) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega.

4. Sprawy bieżące.

5. Zamknięcie sesji.

LIVE:

29 Responses to Transmisja LXIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video HD)

  1. Anka Odpowiedz

    11 września 2018 at 18:50

    Co to za pomoc dla Kolbuszowej?

    • kaweczka Odpowiedz

      11 września 2018 at 20:00

      Pomoc finansowa , z kasy – nie doczytałaś?

      • konik Odpowiedz

        11 września 2018 at 22:24

        No to jest jasne, że nie w naturze. Nie wiemy jednak czy to pomoc zwrotna czy bezzwrotna, w jakiej wysokości i w jakim celu.

        • szparka-sekretarka Odpowiedz

          11 września 2018 at 22:44

          Zwrotna czy bezzwrotna to już decyzja i kompetencje po.Prezydenta w pierwszej lub drugiej osobie.

  2. drodzy kandydaci na urzędy Odpowiedz

    11 września 2018 at 19:42

    Kandydaci nie spać, do roboty! Gdzie są wasze pomysły? Na władze miasta już nie liczymy ale może w końcu usłyszymy od kandydatów na radnych i prezydenta jakieś propozycje rozładowania paraliżujących miasto korków. Tak dalej być nie może.

    • eden Odpowiedz

      11 września 2018 at 20:10

      Towarzyszu nie usłyszysz bo drodzy towarzysze dali po dysze i we łbach im się kołysze

  3. mieszaniec Odpowiedz

    11 września 2018 at 21:04

    Czy któryś z radnych korzystając z okazji moģłby zadać pytanie prezydentowi czy urząd czyni jakie kolwiek działania aby w Tarnobrzegu był realizowany przez ARP program Fabryka+. Myślę, że jest to bardzo duża szansa na rozwój strefy i miasta, a nie słyszałem aby miasto było tym zainteresowane.
    Przy okazji uchwalenia planu dla Dzikowa ciśnie się też pytanie co z planem Centrum? Bo miał być uchwalony w ciągu ok.3 miesięcy od konsultacji wg. wywiadu z Tygodnika z p.o.prezydenta, a mija pół roku i nawet nie został ponownie wyłożony.

    • szparka-sekretarka Odpowiedz

      11 września 2018 at 22:36

      Przypominam że miasto Tarnobrzeg(za przyczyną wymiaru sprawiedliwości) nie posiada Prezydenta.Pełniąca te obowiązki tymczasowo radna R.M pani A.Pekar i jej zastępca radny R.M, K.Kalinka mogą ten temat podjąć w punkcie 4 porządku obrad.

  4. do radnych Odpowiedz

    12 września 2018 at 10:01

    Czy rzutem na taśmę radni rozliczą Kalinkę za niezgodne zprawem sprawowanie władzy Wedle przepisów organem jest Pekar a nie Kalinka Tymczasem wszedzie jest prrzydent w osobie Kalinki Czuje soe juz prezydentem bez wyborów Czy Wojewoda i Marszalek to widzi to bezprawie

  5. pytanie Odpowiedz

    12 września 2018 at 11:04

    Mam pytanie czy kalinka jest po. prezydenta czy Pekar. Kalinka występuje jako prezydent i się lansuje przed wyborami .To powinno zostać zgłoszone do Komisarza bo prowadzi kapanie niezgodnie z prawem.Nawet dzisiaj nie ma Perkar a Kalinka występuje jako prezydent. Co się dziej w tej radzie? Nikt nie panuje bo pis już opanował sytuację.

    • Felix Odpowiedz

      13 września 2018 at 13:54

      Skoro pani Pekar ma zastępcę, a sama jest nieobecna na radzie, to pan zastępca występuje jako prezydent. Proste! Przed wyborami wszystko wam przeszkadza?!

  6. Staszek Odpowiedz

    12 września 2018 at 11:19

    Odpowiedź jest prosta ale nie dociera do opinie publicznej.

    Pani Anna Pekar została powołana na VICE by zająć się głównie sprawami edukacji. W momencie zwolnienia z więzienia Grzegorza Kiełba przejęła funkcję „pełniącego obowiązki”.

    Nie jest tajemnicą, że tak dużego tematu Pani Pekar się wystraszyła i nosiła się z zamiarem rezygnacji jeśli nie będzie miała na VICE Pana Kamila Kalinki.

    Niestety wg mnie ze szkodą dla samego Pana Kalinki musiał się zgodzić bo nie trzeba Wam chyba pisać jaki znowu byłby cyrk jakby zrezygnowała i trzeba by powtarzać procedurę mianowania kolejnego „namiestnika” przez Premiera na wniosek Marszałka Województwa.

  7. absurd Odpowiedz

    12 września 2018 at 12:14

    Tego co sie dzieje w mieście nikt nie zmieni ani nie będzie krytykować . To jest przykład jak pis przejmuje władzę . Nieważne ża Kalinka nie jest p.o. prezydenta a jedynie zastępcą PEKAR . Partia kazała wziąść władzę w swoje ręce to wziął .To z,e postępuje nie zgodnie z prawem i etyką to już nikogo nie interesuje. Dlaczego nikt nie krzyczy ,ze PEKAR nie ma na sesjach. Na Kiełba krzyczeli zawsze. ODPOWIEM BO WSZYSCY RADNI DALI SIE ZASTRASZYć. No może z wyjątkiem W.Zycha.

    Nie można juz patrzeć na takich radnych którzy wpatrzeni w Kalinkę zasługują się usłużnością po to aby znaleść sie na listach np. Stasiak ,Dziubiński, Nowak ,Kłeczek ,Pekar . Żałosne są to widoki. W mieście obok paraliżu miasta nastąpił też paraliż radnych.

    • Staszek Odpowiedz

      12 września 2018 at 12:26

      Oj do zmiany to jest więcej radnych w tej kadencji niż podałeś „absurdzie”.

      Nie do końca zgadzam się z Twoją listą bo akurat radnego Nowaka za tą kadencję doceniam i oceniam go pozytywnie.

      • uważny Odpowiedz

        12 września 2018 at 13:18

        A ja zgadzam się z absurdem Owszem może cos probował robić ale pozwolił sobie odebrać Kalince samodxielnośc i po paru dobrych pomysłow pozwolił postawić się do kąta.Tak więc dla mnie Nowak pass.

        • Staszek Odpowiedz

          12 września 2018 at 15:48

          A zgadzasz się z tym, że większość radnych jest do wymiany ?

          Dl mnie na tle innych np. Kapuściak, Ogorzałek, Mudrecka, Uziel, Myszkowski, Kołek, Kłeczek, Stasiak, Dziubiński i tak Nowak wygląda rewelacyjnie.

          Co nie zmienia faktu, że możesz go oceniać przez pryzmat „kagańca politycznego”.

          Pozdrawiam !!!!

  8. L74 Odpowiedz

    12 września 2018 at 13:10

    Czy wie ktoś, czy jest może gdzieś wgląd do projektów uchwał, które mają być poddane pod głosowanie RM?

  9. koniec Mastalerza Odpowiedz

    12 września 2018 at 13:24

    po dzisiejszej sesji nie mam złudzeń a wręcz pewność ze radny Mastalerz zawarł pakt z Kalinką Bedziesz atakowal wszystkich konkurentow , Pomozesz mi wygrac wybory to ciebie zatrudnie i bedziesz sobie fajnie zył.Mam tylko wątpliwość czy w układ wrszlo tez miejsce na liście pisu.Aktyw pisowski podobno jeszcze nie wyraził zgody.Tak wygłądaja gierki pod hasłem dobra mieszkańców

    • poinformowany Odpowiedz

      12 września 2018 at 15:14

      Nie masz racji,bo wieść gminna wiedzie ,ze Mastalerz juz pracuje w Rzeszowie na miejscu Maciusia który przyszedł do urzędu miasta . A Maciuś to dawny kolega Mastalerza był nawet podobno w jego sztabie wyborczym .Ale to było dawno. Teraz świat zwariował i żadne zasady nie obowiązują.
      Czy ktoś może potwierdzić tę wiadomość że Mastalerz pracuje w Rzeszowie .To bardzo interesujące.

    • Zenek Odpowiedz

      13 września 2018 at 14:06

      Kalinka z Mastalerzem? Hehehe, masz bujną wyobraźnię!

  10. wyborca Odpowiedz

    12 września 2018 at 13:36

    A teraz czekamy na listy.Zobaczymy gdzie ci obecni radni sie przytulili.Lesnym dziadkom mówi dosc

  11. Revo Odpowiedz

    12 września 2018 at 16:08

    Brawo Panie Kalinka.Wyjaśnił Pan wszystko rzeczowo,konkretnie,uczciwie,fachowo.Tylko mam obawy czy do tych niedorajdów życiowych coś dotrze.To że Pan Mastalerz ma podobne zdanie którego nie jestem zwolennikiem uważam za plus.

    • do Revo Odpowiedz

      12 września 2018 at 20:25

      Odezwał ię zwolennik Kalinki. To że wyjaśnił nie powoduje ,ze wytłumaczył i uzasadnił swoją nieudolność. Bo Ty chcesz powiedzieć ,ze nie było błędu ani nieudolności. W innych miastach sobie radzą ale u nas nic nie można . Popierasz dalej byle jakość ,bo podoba Ci się Pis i Kalinka . A mnie wcale i zostańmy przy swoich zdaniach .A Mastalerz ręka w rękę z Kalinką to dopiero polityczna egzotyka. Widzę ze Tobie też się to podoba. No cóż?

    • Capri Odpowiedz

      13 września 2018 at 14:15

      Ja też uważam, że pan Kalinka wszystko rzeczowo wyjaśnił. Tłumaczenia te dotrą do tych rozumniejszych, a malkotenci dalej będą narzekać i zachowywać się jakby pozjadali wszystkie rozumy.

  12. ręce opadły Odpowiedz

    13 września 2018 at 14:36

    Co z tego że rzeczowo tłumaczył . Był paraliż komunikacyjny czy nie ? Pisowcy to wszystko wyjaśnią po swojemu.

  13. Alf Odpowiedz

    13 września 2018 at 15:56

    Czy naprawdę jest żle , że będą nas wozić prawie 20 letnie graty.???

    • narcyz Odpowiedz

      13 września 2018 at 16:15

      Oczywiście że tak. Przecież władza nie jeździ miejskimi autobusami. Kalinka i Mastalerz oświadczyli mieszkańcom ,ze jest super w miejskiej komunikacji. . I mamy w to święcie wierzyć. To że autobus grat i śmierdzi to nic to. Emeryt i tak na nas zagłosuje bo ksiądz już o to zadba.

  14. Obserwator Odpowiedz

    13 września 2018 at 17:56

    Radny Partyka znów się pokazał :-) Coś trzeba powiedzieć żeby zaistnieć :-)

  15. Obserwator Odpowiedz

    13 września 2018 at 17:59

    Norbi, a ty co głosisz narcyzie? Co do długości umowy to masz rację ale samochody 20 letnie kopcące non stop? Z twojego volviaka tego nie widać.