Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Żyją na tykającej bombie. Niosą pomoc niepełnosprawnym – teraz same potrzebują ratunku!

Wrzesień 14, 2018 9:18 AM

” Mieszkamy razem z naszymi 67 podopiecznymi w domu z tykającą w piwnicy bombą. To przestarzała kotłownia, która jest we fatalnym stanie technicznym i w każdej chwili grozi tragedią. W ostatnich miesiącach jej i tak kiepski stan, jeszcze się pogorszył. “W dniu 8.08.2018r. nastąpiło zablokowanie zaworu elektrozaworu kotła c.w.u., które spowodowało niekontrolowany wyciek gazu w pomieszczeniu kotłowni. Taka sytuacja stanowiła ogromne zagrożenie wybuchem gazu. (…) Zaleca się jak najszybszą modernizację kotłowni!!!” – to najbardziej dramatyczny fragment opinii dozoru technicznego. Jeśli natychmiast nie wymienimy kotłów na nowe, bezpieczne, wkrótce może usłyszeć o nas cała Polska. Ale wtedy nie będzie już czego zbierać…”

- to fragment apelu, wystosowanego przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z Tarnobrzega, prowadzące Dom Pomocy Społecznej, w którym opiekują się chłopcami i mężczyznami z różnym stopniem niepełnosprawności. Podopieczni mają od 6 do 70 lat, i jak tłumaczą siostry:

Opiekujemy się nimi, bo nikt inny nie chciał ich przygarnąć. Pochodzą z różnych rodzin, często trudnych, patologicznych, dysfunkcyjnych, lub takich zwyczajnych, które po prostu sobie nie radzą.. Za każdym z nich stoi inna historia, inny dramat. W większości niechciani, nierozumiani, niekochani, opuszczeni… Łączy ich jedno – w naszym Domu Pomocy Społecznej odnaleźli bezpieczną przystań, schronienie przed światem, który ich nie przyjął. Bo są inni… Zwykle słabsi, wyglądający albo zachowujący się inaczej niż “normalni ludzie.

Na remont kotłowni siostry starają się zebrać potrzebne środki za pomocą Fundacji Siepomaga.pl – link do zbiórki tutaj

5 Responses to Żyją na tykającej bombie. Niosą pomoc niepełnosprawnym – teraz same potrzebują ratunku!

 1. Novak Odpowiedz

  14 września 2018 at 09:56

  Warto pomóc – dobro powraca.

 2. trupek Odpowiedz

  14 września 2018 at 10:38

  mało rydzykowym jeszcze?

 3. Kate Odpowiedz

  14 września 2018 at 11:17

  Wszystko dobrze,sama też pomagam potrzebującym, ale remont kotłowni za 190 tysięcy złotych?! Strasznie drogo!

 4. wert Odpowiedz

  15 września 2018 at 09:02

  Grosz do grosza, i zbierze się – może Marszałek Województwa pomoże

 5. jola Odpowiedz

  16 września 2018 at 21:56

  Z tego co wiem ,DPS prowadzi Caritas , ministrowie i pani Szydło oddali nagrody do Caritasu to powinny być pieniądze na remonty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>