Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: „Wrzutnia książek”. Nowa oferta dla czytelników Biblioteki Głównej

Grudzień 2, 2018 9:36 PM

Z myślą o czytelnikach Biblioteka Główna w Tarnobrzegu uruchomiła nowy sposób zwracania wypożyczonych zbiorów. Przed wejściem do Biblioteki Głównej /ul. Szeroka 13/ ustawiona została wrzutnia książek, czyli urządzenie do samodzielnego zwrotu książek. Do wrzutni można oddawać książki pożyczone tylko w Bibliotece Głównej.

Wrzutnia umożliwia wygodny sposób oddania książek o każdej porze, również podczas świąt i dni wolnych od pracy. Stanowisko wrzutni podlega monitoringowi. Zabrania się wkładania do wrzutni wszelkich przedmiotów poza materiałami bibliotecznymi. Korzystanie z wrzutni jest równoznaczne z akceptacją poniższych zasad.

Zasady korzystania z wrzutni książek Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu

  • Do wrzutni zwracać można wyłącznie książki wypożyczone w Bibliotece Głównej.
  • Wrzutnia jest dostępna przez cała dobę.
  • Książki z wrzutni wyjmowane są 2 razy dziennie w czasie pracy Biblioteki, o godz.10.00 i 15.00.
  • Rejestracja w systemie bibliotecznym książek zwróconych do wrzutni poza godzinami pracy Biblioteki następuje w ciągu pierwszej godziny pracy najbliższego dnia roboczego a w godzinach pracy Biblioteki w ciągu godziny po wyjęciu książek z wrzutni.
  • Dokonując zwrotu książek z wykorzystaniem wrzutni w przypadku nieterminowego zwrotu naliczenie opłat następuje z chwilą rejestracji zwrotu w systemie bibliotecznym, a nie w momencie włożenia książki do wrzutni.
  • Okresowe zmiany czasu pracy Biblioteki (skrócenie godzin, dni wolne) przekładają się odpowiednio na terminy wyjmowania książek z wrzutni i rejestracji zwrotu w systemie bibliotecznym, określone w pkt. 3 i 4.
  • Książki należy wkładać pojedynczo, grzbietem do środka.
  • W przypadku stwierdzenia nieodnotowanych wcześniej zniszczeń lub zabrudzeń zwracanych książek Biblioteka może żądać od Użytkownika wyjaśnień.
  • Po dokonaniu zwrotu z wykorzystaniem wrzutni Użytkownik jest obowiązany do weryfikacji stanu swojego konta. Wątpliwości i reklamacje powinny być niezwłocznie zgłaszane w Wypożyczalni Głównej osobiście lub telefonicznie (tel.15 822-47-45 wew.11)
  • Zabrania się wkładania do wrzutni wszelkich przedmiotów poza książkami. Stanowisko wrzutni jest monitorowane.

info: MBP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>