Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Gorzycach – uczeń najważniejszy

Grudzień 2, 2018 6:32 PM

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach docenia się najlepszych uczniów. Każdy uczeń, który posiada świadectwo z paskiem otrzyma tu stypendium (co najmniej 250 zł), a dla dwudziestu kilku najlepszych szkoła od 8 lat organizuje 2 – dniową, bezpłatną wycieczkę, w tym roku do Zakopanego.

- Wycieczka dla najlepszych uczniów oraz stypendia, to koszt ponad 12 tysięcy złotych, które pochodzą ze źródeł pozabudżetowych (od sponsorów) – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz. Na pewno w kolejnych latach będziemy kontynuowali te przedsięwzięcia, bo w naszej szkole uczeń jest najważniejszy – dodaje dyrektor.

Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł podczas rozdawania stypendiów uczniom gorzyckiej szkoły

Stypendium Dyrektora Szkoły otrzymał każdy uczeń, który na zakończenie poprzedniego roku szkolnego dostał świadectwo „z paskiem”. Również uczniowie klas pierwszych. A więc były też brane pod uwagę wyniki na świadectwie gimnazjalnym.

W tym roku szkolnym aż 26 uczniów otrzymało stypendia Dyrektora Szkoły. Z pomocą już po raz drugi przyszedł Prezes Zakładu Federal Mogul w Gorzycach Pan Adam Krępa, który ufundował stypendia dla 10 uczniów z najwyższymi średnimi ocen. Pomogli również gorzyccy przedsiębiorcy Eugeniusz Pikus i Leszek Andura.

- W marcu 2017r. podpisaliśmy z Zespołem Szkół w Gorzycach umowę o współpracy – mówi Adam Krępa – Prezes Zarządu Zakładu Federal Mogul. Zgodnie z umową Zakład Federal Mogul wspiera szkołę w różnych działaniach, z kolei szkoła dopasowuje programy nauczania i kierunki kształcenia, tak aby jej absolwenci mogli stać się wartościowymi pracownikami naszego zakładu. Absolwenci Zespołu Szkół w Gorzycach to dobrzy pracownicy – dodaje Prezes Adam Krepa.

Karol, jako jeden z dziesięciu uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach otrzymał stypendium od Prezesa Zakładu Federal Mogul

Stypendium dla najlepszych uczniów jest przyznawane w gorzyckiej szkole od pięciu lat.

- Z perspektywy czasu wydaje się, iż wszystkie założone przez szkołę cele związane z wypłatą stypendiów, spełniły się w 100% – mówi Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł. Świadczy o tym wzrastająca corocznie liczba stypendystów oraz coraz większy nabór do klas pierwszych – dodaje Starosta.
Warto wspomnieć, że 26 uczniów nagrodzonych przez dyrektora to nie jedyni stypendyści gorzyckiej szkoły. Trzech uczniów zostało nagrodzonych przez Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego, a uczeń klasy III technikum informatycznego Kacper Ewiak , otrzymał stypendium od Prezesa Rady Ministrów.

Najlepszą szkołę na Podkarpaciu również wspierają gorzyccy przedsiębiorcy. Stypendium wręczają: Eugeniusz Pikus i Leszek Andura

- Już po raz drugi otrzymałam stypendium od dyrektora szkoły za dobre wyniki w nauce – mówi Klaudia, uczennica klasy trzeciej technikum. Na wycieczce dla najlepszych uczniów byłam po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. W tym roku zrobię wszystko, aby moje oceny były jak najlepsze – dodaje.

materiał partnera

2 Responses to W Gorzycach – uczeń najważniejszy

  1. Jach Odpowiedz

    2 grudnia 2018 at 19:28

    Co znaczy ” materiał partnera”? Czy to jest na zasadzie zapłać A my napiszemy co chcesz?

  2. Tłok Odpowiedz

    3 grudnia 2018 at 13:22

    A co z maturą? No ale to nie jest ważne no bo niby wszystko dla dobra ucznia a tak naprawdę chodzi o tanią siłę roboczą dla FM. No bo taki mlotek matury nie zda i jedyna droga to do maszyny i to tej jednej konkretnej bo tak szkoła wąsko go wykształciła. No bo zakład płaci i chce mieć ręce do roboty. Nie daj Boże uczeń pójdzie na studia to raczej na wieś nie wróci i strata dla zakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>