Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Będą strefy płatnego parkowania w centrum? Dyskusja po nowym roku

Grudzień 5, 2018 1:53 PM

Nowy prezydent Tarnobrzega nie wyklucza, że w centrum miasta pojawią się strefy płatnego parkowania. Jego poprzednik zdecydowanie wykluczył takie rozwiązanie tłumacząc, iż nie chce dodatkowo obciążać finansowo mieszkańców miasta.

Parkowanie wokół rynku w Tarnobrzegu jest bezpłatne, co wykorzystują niektórzy właściciele aut, którzy swoje samochody zostawiają w centrum nawet na kilka godzin, blokując tym samym możliwość zaparkowania przez potencjalnych klientów okolicznych sklepów i zakładów usługowych. O rozwiązaniu problemów z parkowaniem mówili radni już w poprzedniej kadencji, Leszek Ogorzałek optował za strefami płatnego parkowania, Witold Zych zaś proponował, aby część placu Bartosza Głowackiego (od strony kościoła) przeznaczyć na parking.

Ówczesny włodarz miasta Grzegorz Kiełb nie zgadzał się na te rozwiązania.

- Parkomatów nie ma i nie będzie, nie chcę dodatkowo obciążać opłatami mieszkańców Tarnobrzega. Szczerze mówiąc, jak wyjeżdżam gdzieś na miasto i chcę coś kupić czy skorzystać z jakiejś usługi, to nie mam problemu, żeby zaparkować pół kilometra dalej (…) Nie ma takiej możliwości, żeby na placu Bartosza Głowackiego był parking. W tym momencie staramy się ukwiecić plac, wprowadzić tam więcej zieleni a nie transport – tłumaczył Grzegorz Kiełb w maju ubiegłego roku.

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, nowy prezydent nie wyklucza wprowadzenia obu rozwiązań. Zaznacza jednak, że ze ze względu na pilne sprawy bieżące, dyskusja na te tematy pojawi się na sesji w przyszłym roku.

- Rozmawiałem z wieloma mieszkańcami i 50% jest za płatnymi strefami parkowania, 50 % zaś mówi absolutnie nie (…) Myślałem o tym, żeby wydzielić od strony Sienkiewicza i od strony kościoła O.O. Dominikanów takie właśnie miejsca do parkowania. Ważne, aby to nie zaburzało ruchu pieszych – wyjaśnia Dariusz Bożek. – Sprawa ta na pewno stanie na sesji, jednak już po nowym roku – dodaje.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

66 Responses to Tarnobrzeg: Będą strefy płatnego parkowania w centrum? Dyskusja po nowym roku

 1. Wallenrod Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 14:01

  Brawo! Jestem za realizacją jednego z 11 punktów z programu wyborczego kontrkandydatki z ostatnich wyborów. Oby tak dalej!

 2. kosma Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 14:47

  Tak w ogóle to wjazd do Tarnobrzega ,tego zapyzialego grajdola powinien byc platny.Przeciez tyle rzeczy mamy z ktorych musimy sie wstydzic wiec trzeba ograniczyc naplyw ciekawskich.Buuuuuuu

  • tadek Odpowiedz

   5 grudnia 2018 at 15:13

   To po cholerę przeprowadzałeś się z tego swojego Osieka, Świniar, Kaczaków czy innej Koziej Wólki? Skoro tak Ci źle i się wstydzisz to wracaj na tą swoją wiochę. Prawdziwi Tarnobrzeżanie kochają swoje miasto tak czy inaczej, czy jest wspaniale czy w kryzysie, ale co ci tłumaczyć jak się wyrosło w zapyziadowie i grajdole to kompleksy pozostają nawet gdy się do NY przeprowadzi ;) . Mówię ci, wracaj do swej wsi.

 3. Hubert Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 15:12

  kosma co za brednie piszesz !!!
  Strefa płatnego parkowania powinna być w mieście i to nie tylko w ścisłym centrum lecz np na ul. Targowej, Mickiewicza, Sandomierskiej, Dominikańskiej, Słowackiego, Szpitalnej, Sokolej, za Urzędem Miasta, przy Hali Targowej. Jeżeli instytucje użyteczności publicznej mają być przyjazne dla interesantów to wolne miejsca parkingowe są niezbędne. Ponadto miasto będzie miało dodatkowy i to niemały dochód ze strefy, który może przeznaczyć na budowę kolejnych parkingów miejskich. Więc Panie Prezydencie odwagi i do dzieła !!!
  Koniec z ciągłym poszukiwaniem wolnych miejsc parkingowych. Są już nowe technologie w formie aplikacji do smartfonów ułatwiające wyszukanie wolnych miejsc parkingowych. Możliwe jest również wprowadzenie np kwartalnej karty mieszkańca itd…
  To jest nieuniknione że strefa powstanie a im wcześniej to się stanie tym lepiej dla mieszkańców, kierowców i sklepikarzy handlujących w centrum miasta.

  • bursa Odpowiedz

   5 grudnia 2018 at 17:00

   Przyznałbym Ci rację ale tylko wtedy gdy takie rozwiązania wprowadzał by ktoś kto zrobi to dla miasta a nie dla prywaty z kolesiostwa , Ta ekipa pachnie takimi zapędami. Przyzna każdy że biznes może być całkiem dobry.Wprowadzimy ale w nowym roku(czytaj;dajemy czas na zorganizowanie się koleżkom)To są specjaliści od tego typu okazji tak robili i taką możliwość stworzyli w Tarnobrzegu , to jest pierwsza ich gwiazdka.

   • Hubert Odpowiedz

    6 grudnia 2018 at 09:29

    Ja osobiście nie widzę tu żadnego kolesiostwa. Sięgnij pamięcią w kierunku poprzedników a dostrzeżesz kolesiostwo i butę urzędniczą. Skoro w innych miastach doskonale funkcjonują strefy parkowania i sprawdzają się to dlaczego w Tarnobrzegu ma bć inaczej. Wszyscy się orientują w jakiej sytuacji finansowej jest obecnie miasto i kto się do tego przyczynił, więc pozwólmy wybranym przez mieszkańców Prezydentom pracować i uzdrowić sytuację w której się znajdujemy. Bezpowrotnie straciliśmy zbyt wiele czasu przez poprzedników którzy widzieli wyłącznie swój własny interes. Pozwólmy Im pracować i wykazać się nie osądzając na samym początku…

 4. Andrzej Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 16:02

  jedyne pomysły nowych władz to obciążanie finansowe mieszkańców? ciekawe jakie następne podatki wymyślą, żeby utrudnić życie normalnym ludziom w naszym mieście…

 5. obywatel Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 17:30

  Przepraszam was mieszkańcy miasta !!!!!!
  I ja głopsowałem na tą miernotę co jedynie umie spacerować po chodnikach , ulicach i promować swoją gębę w mediach, umie tylko jak widać nakładać nowe obciążenie (bo nie ma chyba wątpliwości iż mieszkańcy miasta też z takich pargingów korzystają) – ale sobie od ry… nie odbierze (patrz wynagrodzenia dla burmistrza Nowej Dęby).
  Oto cwaniak dorwał się do władzy i narazie jedynie co potrafi to zwiększać obciązenia dla biednych mieszkańców miasta – a wmawiał wszyskim że startuje dla dobra mieszkańców – kłamca??????

  • Zosia Odpowiedz

   5 grudnia 2018 at 19:23

   A to już skandal „obywatelu”, to co wypisujesz. Dziwię się, że prezydent jeszcze nie zrobił z tym porządku. Kompletny brak elementarnych zasad kultury i dyskusji. Piszesz wszędzie i krytykujesz wszystko. A kto Ci bronił startować na prezydenta. Każdy może. Tylko wiesz.. Trzeba mieć trochę kultury zamiast zazdrościć wszystkiego wszystkim, to trzeba zabrać się do roboty i jeszcze coś umieć.

   • Jan Odpowiedz

    5 grudnia 2018 at 20:20

    Miałaś na myśli bohaterstwo w startowaniu i umiejętność oszukiwania ludzi?

   • obywatel Odpowiedz

    5 grudnia 2018 at 21:17

    Rzecz w tym , że przed wyborami ani słowa w tym temacie a wręcz miało być zupełnie inaczej dla dobra mieszkańców – jak zwykła przedwyborcza propaganda
    ( propaganda zawsze jest fauszywa i kłamliwa – ma na celu ogłupienie).
    Narazie nie widzę żadnych zmian na korzyść – ba wręcz odwrotnie choćby np;
    wsadzenie starego (emeryta – po co ?) do rady nadzorczej w Machowie (chyba nie chcesz powidziedż, że w tarnobrzegu młodzi ludzie to barany niewykształcone)
    a tylu jest młodych, zdolnych i wykształconych ludzi w mieście i szkoda, że
    w większości szukają swojego miejsca (pracy) w innych ościennych miastach.

    Prezydento niech zacznie coś robić dla mieszkanców a nie jedynie ich obciążać
    dodatkowymi kosztami (już w ramach podatków zfinansowali budowę tych parkingów).

    • Zosia Odpowiedz

     5 grudnia 2018 at 21:40

     Doskonale wiesz, że piszesz bez przerwy zanim podjął jakąkolwiek decyzje. Masz prawo mieć swoje zdanie, ale ty obrażasz. Twoje komentarze nie świadczą o tym, że Ty z tych młodych i kreatywnych. Uważam, że można rozmawiać o wszystkim, ale z zachowaniem zasad dobrego wychowania. Tobie nie zależy na mieście i na tym, aby było ok. Tobie zależy na obrażaniu.. Przecież wiesz… Będzie parking będzie źle. Nie będzie parkingu też będzie źle. Na takiej zasadzie piszesz.. Niczyje dobro nie leży w twoim interesie… I ty i ja przecież o tym wiemy. To tyle…

     • amor

      6 grudnia 2018 at 07:57

      Czyjego dobra ty tak zaciekle bronisz przecież już wiadomo dla czyjego dobra prezydent działa. Nie jest to dobro mieszkańców tylko popierających go kolesi.

     • obywatel

      6 grudnia 2018 at 11:42

      Po pierwsze: krytyka boli jak widzę.Jeśli ktoś startuje na stanowisko publiczne musi się liczyć z krytyką – pewnie niektórzy chcieli by aby było inaczej.

      Po drugie : jeśli w prowadzą płatne parkingi to bez wątpienie wiele osób będzie je omojać a to przeniesie się na obniżenie dochodów – choćby okolicznych sklepów (wystarczająco dużo jest pustych lokali choćby w rynku).

      Po trzecie: niech miasto buduje parkingi gdzie tylko może, bo jest to
      z korzyścia dla mieszkańców oraz osób robiących zakupy w naszym mieście, zwiększą się dochody sklepów a ich właściciele będą bogatsi a i państwo na tym skorzysta oraz mieszkańcy miasta będą mieć zatrudnienie.

      Po czwarte; władza powinna wziąść pod uwagę czynniki niekorzystne tj;
      niewykluczone jest, że zmniejszą się dochody np.sklepów co może spowodować ich likwidację a co za tym idzie likwidację miejsc pracy.

     • obywatel

      6 grudnia 2018 at 12:20

      W wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 4 listopada 2014 r. (30162/10, Braun v. Polska, LEX nr 1532397) podkreślono, że wolność wypowiedzi, chroniona w art. 10 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, stanowi jeden z podstawowych fundamentów społeczeństwa demokratycznego i jeden z podstawowych warunków jego postępu i samorealizacji jednostki. Z zastrzeżeniem ustępu drugiego (art. 10 Konwencji) wolność wypowiedzi znajduje zastosowanie nie tylko do „informacji” i „poglądów”, które są dobrze przyjmowane lub postrzegane jako nieszkodliwe lub obojętne, lecz także do tych wypowiedzi, które są obraźliwe, szokują lub przeszkadzają. Takie są wymogi pluralizmu, tolerancji i otwartości, bez których nie ma „społeczeństwa demokratycznego”. Na podstawie art. 10 ust. 2 Konwencji istnieje niewiele miejsca na wprowadzanie ograniczeń wypowiedzi politycznych lub debaty dotyczącej kwestii zainteresowania publicznego.

      Orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – dla zapewnienia „pluralizmu, tolerancji i otwartości, bez których nie ma społeczeństwa demokratycznego”, dopuszcza więc nawet wypowiedzi obrażające (wyroki ETPCz z dnia 19 lipca 2011 r. w sprawie Péter Uj przeciwko Węgrom; z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie Braun przeciwko Polsce).

      Sni się Pani powrót do czasów totalitarnych z czsu okresu stalinowskiego oraz czasów stanu wojennego w Polsce – czyli jak się wydaje powrotu do czasów Pani młodości (chciałbym się mylić, że tak nie jest).

 6. Shrek Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 17:51

  Mlodzi rowerem, starsi piechota- zdrowo i bezplatnie….

 7. Gość Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 18:14

  Strefa jest potrzebna od zaraz .Parkowanie tragedia.

  • mors Odpowiedz

   5 grudnia 2018 at 19:05

   Tak bardzo ci potrzeba strefy, chyba najpewniej do „kręcenia lodów”

 8. Tropiciel Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 19:09

  Pomysł bardzo dobry.
  Proponowalbym w ramach uzupełnienia tego pomyslu pomyśleć o podziemnym parkingu w rejonie pomiedzy ulicami Wyszynskiego i Sikorskiego.Skąd pieniadze?
  Przestać dawac na tragifarsowych kopaczy piłki trawiastej i grubego prezesa koszykówki.

 9. Sławek Odpowiedz

  5 grudnia 2018 at 23:59

  Pomysł nie głupi a w każdym bądź razie warty roważenia. Jak jeżdże do centrum to nigdzie nie mogę zaparkować bo miejsca są zajęte…było tak wielokrotnie.. jedynie pod halą targową coś mi sie udaje znaleźć

  • memory Odpowiedz

   6 grudnia 2018 at 07:45

   Czy ktoś wie jakie wpływy ma miasto z płatnego parkingu przy szpitalu?Bo wprowadził go reprezentant tej samej bandy złodziejskiej,uważający się za dobroczyńcę miasta i mieszkańców, najsławniejszy pasażer helikoptera.

 10. tramp Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 08:30

  Ręce opadają, kiedy czyta się tego rodzaju opinie. Po pierwsze, żaden prezydent nie jest w stanie zrobić tego, co chce każdy mieszkaniec, bo to niemożliwe. Każdy prezydent ma krąg swoich znajomych, kolegów, przyjaciół, rodziny, więc cokolwiek zrobi może być oskarżony o kolesiostwo. Dodajmy, że z racji swojej osobowości i długich lat pracy w oświacie, na swoje nieszczęście – według takiego rozumowania – pan Bożek ma wyjątkowo wielu znajomych, więc każda jego decyzja personalna będzie „obsmarowana” podejrzeniami o najgorsze rzeczy.
  W kwestii opłat parkowania. Nie wiem czy ktokolwiek z krytykujących zwrócił uwagę na to, że mieszkańców Tarnobrzega regularnie ubywa, za to lawinowo wzrasta liczba samochodów, których będzie niebawem tyle ilu mamy tarnobrzeżan. Nowych dróg nie przybywa, komunikacja publiczna praktycznie nie istnieje, garaży nie buduje nikt od 30 lat, a budowane parkingi to kropla w morzu potrzeb. Kiedy wracam z pracy o normalnej porze mogę zaparkować przed blokiem bez trudu, po 18-tej jeszcze można czasem to zrobić, ale wieczorem jest to już niemożliwe. Kiedy nocą jedzie się przez Tarnobrzeg, można bardzo się zdziwić jak szeroka jest np. ulica Szeroka lub Sandomierska, ale w ciągu dnia trudno się przecisnąć przez gąszcz parkujących aut. Myślę więc, że pomysł wprowadzenia opłat parkingowych jest po prostu koniecznością, by dało się po mieście jako tako poruszać. A inną sprawą jest to, by miasto zaczęło budować parkingi podziemne w swoim centrum.

 11. TBG Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 09:20

  W praktyce jak to ma wyglądać ?!Mieszkam na Dekutowskiego,wracam późnym wieczorem .Nie ma miejsca pod blokiem bo już stoi np.dostawczak jaj ze szwagrowa.Muszę zaparkować na Targowej bo nie ma innej możliwości.I co za parkowanie do rana będę musiał zapłacić ?!

  • Hubert Odpowiedz

   6 grudnia 2018 at 09:35

   Po to są takie rozwiązania jak karta mieszkańca której wysokość jest umowna tzn. uchwalona przez Radę Miasta. Może być miesięczna, kwartalna albo roczna…

   • TBG Odpowiedz

    6 grudnia 2018 at 10:16

    Czyli miesięcznie albo kwartalnie dojdzie mi latanie do urzędu miasta? Może należałoby wyburzyć np.stary kaprys pod kościołem bo chluby miastu nie przynosi,lub w miejsce innego obiektu który zaraz sam się rozpadnie pod troskliwą opieką naszego konserwatora zabytków i tam zrobić płatny parking dla petentów urzędów lub osób chcących zrobić zakupy.

  • Flek Odpowiedz

   6 grudnia 2018 at 10:10

   Też obawiam się, że strefa płatnego parkowania przerzuci parkujących na okoliczne osiedla. Dekutowskiego jest już teraz „parkingiem przy centrum”, gdy centrum będzie obłożone parkomatami – ten stan tylko się pogorszy.

   • TBG Odpowiedz

    6 grudnia 2018 at 10:18

    Dokładnie tak. Nic tu karta mieszkańca nie pomoże niestety.

 12. D.L Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 10:35

  Jestem przeciwny parkowania na placu Bartosza Głowackiego.W innych miastach wyprowadza się samochody z centrum.U nas się chce wprowadzić,najlepiej żeby wjeżdżały wprost do sklepów i urzędów.

 13. Doda Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 11:16

  A po co burzyć albo wprowadzać strefy ? Wystarczy ucywilizować w końcu klepisko na krzyżówce i wszystko będzie ok.Będą parkingi ,nie będą się kobity z serbinowa bały chodzić do centrum przez chaszcze i w końcu cos rozświetli te krzaki bo wstyd !!!

 14. brzoza Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 11:27

  Jeszcze chyba ani raz w tej dyskusji nikt nie wspomniał o komunikacji zbiorowej. Ludzie! Zatkamy to miasto tymi rupieciami jak dalej tak pójdzie. Czy każdy musi wozić pojednycze 4 litery we własnym aucie?Ileż to samochodów jedzie w których siedzi pojedynczy kierowca- całe tabuny. Władze powinny od już zacząć pracować na polepszeniem transportu publicznego, nad zwiększeniem ilości kursów miejskich autobusów w tym z osiedli podmiejskich, gdzie każdy co się „pobudował” i wyprowadził z centrum wozi się do centrum po byle sprawę, automatach do zakupu biletów – to jest jedyna droga.
  I strefy parkowania tez jak najbardziej, a żeby nie zatykać osiedli i parkingów przyblokowych , to przecież w innych miastach są strefy o różnym poziomie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w Tbg. też tak zrobić – strefa I, strefa II itd.
  To jest najwyższa pora, żeby zmierzyć się z tym tematem, bo za chwilę miasto się zatka.Wszyscy są niby teraz tacy eko, to czemu każdy musi wozić tyłek w swoim rzęchu i zatruwać powietrze? Zero refleksji.
  No ale transport zbiorowy powinien być na takim poziomie, który zagwarantuje komfortowy dojazd o każdej porze dnia,mks-y np. co 20 minut odjeżdżające a nie kilka kursów na krzyż.
  Kiedyś dawno temu autobusami jeździło wiele osób,a teraz z tzw. dobrobytu wszystkim się poprzewracało. Bo jak to? autobusem?W każdej chałupie po kilka rzęchów i nikt nad tym się nie zastanawia. I wciąż mało parkingów i mało…Przecież to bez sensu.

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   6 grudnia 2018 at 12:20

   Przede wszystkim to jest skandalem, że nie posiadamy własnej spółki komunikacji miejskiej, a płacimy prywatnemu przewoźnikowi. No ale to jeszcze prezydent Dziubiński był na tyle rozważny żeby tak sprzedawać, podobnie zresztą jak teren budynku dworca PKS (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić).
   Niemniej jednak powołanie takiej spółki, zakup taboru itd. to ogromne koszty i miasta na to nie stać, chyba, że wyemitowalibyśmy obligacje przychodowe, a następnie dzielili się zyskiem z podmiotem, który te obligacje wykupił (to jest właściwie bardzo rozsądne rozwiązanie).
   Ludzie nie jeżdżą autobusami, gdyż ich standard jest gorszy niż u wschodnich sąsiadów Polski, proszę mi powiedzieć, gdzie w naszym kraju jeżdżą autobusy z rocznika 2001. Poza tym częstotliwość na danych liniach jest niska i każdy i tak wybiera prywatne busy w ostateczności. A trzecia kwestia to mentalność – jak mam samochód to po co mam czekać na autobus…i koło się zamyka.

 15. Gorzyczanka Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 11:59

  Czesto jestem w Tarnobrzegu w roznych porach dnia >i w tych tz.szczytu i nigdy nie mialam problemu z zaparkowaniem w centrum .Naprawde …nie robcie z tego grajdola metropoli bo miasteczko zwyczajne,takie samo jak wiele innychmalych miasteczek.Ani korkow ,ani problemow z parkowaniem.Chyba ze dla kogos korek to poczekanie 10 min.na przejazd.

  • radca Odpowiedz

   6 grudnia 2018 at 17:05

   Niegrzecznością a raczej tupetem jest wypowiadanie obrażliwej opinii w nie swojej sprawie ,tarnobrzeżanie nie wypowiadają się ile kramów ma stać na osiedlu gorzyckim ani o wysokości płotów jakie sobie budują.

  • Icek Odpowiedz

   8 grudnia 2018 at 00:04

   Toś ty chyba w Tarnobrzegu nie była skoro tak twierdzisz.

 16. Zosia Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 15:32

  Widzę, że niczego nie rozumiesz. Nie przejmuj się. To nie twoja wina… Ja nie jestem przeciw krytyce, ale jej formie

  • obywatel Odpowiedz

   8 grudnia 2018 at 19:02

   „Czym się różni Rottweiler od Polki – Rottweiler czasami popuści a Polka nigdy”
   Ten twój wódz miasta – prezydento w echu dnia twierdzi, że żadnych zmian kadrowych niebędzie ale jednocześnie wsadza W.Stępnia na stołeczek do rady nadzorczej w kopalni machów – ot taki mały kłamczuszek.
   Kogo ty bronisz???

 17. Zosia Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 15:33

  Ten tekst był do obywatela

 18. Gorzyczanka Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 19:31

  radca ,,,ty to masz tupet zwracac mi uwage.Buraku z wielowsi.

  • rada Odpowiedz

   6 grudnia 2018 at 20:51

   Mam nawet coś więcej powiem ci prawdę prezentujesz postawę prostackiego chamidła i nie okrzesanego sztacheta gorzyckiego.

 19. Www Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 20:27

  Jakiś koleżka ma chrapkę na administrowanie parkingami tak jak placem targowym i zarabianie kokosów. Ani mi się śni płacić za kartę mieszkańca. W takie ch….to może sobie pan Bożek z Ogorzałkiem lecieć w rodzinie a nie mieście. Cymbały z pipidówki chcą zrobić metropolię. Kompleksy będą leczyć naszym kosztem. Niedoczekanie. Już zapowiedzieli procent więcej za śmieci, za chwilę będzie woda, centralne a teraz jeszcze płatne parkingi. Gnojki dorwały się do władzy.

 20. bal-cerowich Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 22:07

  Zamiest nakładać na mieszkańców kolejne parapodatki wystarczy wziąć Straż Miejską do galopu i karać mandatami za parkowanie na zakazach, chodnikach bez pozostawiania dostatecznego dostepu, trawnikach, za jazdę rowerzystów po chodnikach, za biegające bez smyczy psy, nie sprzątanie po nich, za brud na posesjach, palenie śmieciami, za wyjące nocami bandy pijanych gówniarzy. Będzie bezpiecznie i czysto a i trochę pieniędzy wpłynie do miejskiej kasy.

 21. Gorzyczanka Odpowiedz

  6 grudnia 2018 at 22:30

  Kto sie ze mna zgadza ze Tarnobrzeg to grajdol,zapyziala miescina?Kolejny raz wybrali buca na prezydenta.Dyletanta i …brak slow.

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   7 grudnia 2018 at 01:47

   A kto lepszy był do wyboru, Szanowna Mieszkanko Gorzyckiej Aglomeracji?
   A. K. Kalinka
   B. B. Kapuściak
   C. E. Miernik-Krukurka
   czy może
   D. W. Zych?
   Czekam na odpowiedź ekspertki.

  • Zosia Odpowiedz

   7 grudnia 2018 at 07:13

   A na podstawie czego uważasz, że dyletanta? To nieprawdopodobne ile w waszych komentarzach jest jadu. Dyskusja niemerytoryczna. Bo wiadomo, że nie chodzi o niczyje dobro…, ani o parkingi… Zabawa NT. Jak osmieszyc Bożka.. Szczerze, to nie uważam, że należy płacić za to co jest, a wydzielić cześć tego bezuzyteczbego placu czerwonego i tam robić płatny parking..

   • bil Odpowiedz

    7 grudnia 2018 at 09:14

    Udajesz taką „rozwiniętą” czy to fakt?Pan prezydent poszedł otworzyć (po co?) spartoloną drogę i mówi od rzeczy (dyletant to mało precyzyjne określenie)aby tylko wystawić się do kamer. Takich merytorycznych i pracowitych to już mieliśmy, miał teraz być czas pracy dla rozwoju i dobrobytu mieszkańców a jest blamaż i podwyżki.

 22. tramp Odpowiedz

  7 grudnia 2018 at 08:17

  Nikt normalny nie mówi że Tarnobrzeg to metropolia, ale jeśli określa go jako małe miasto czy dosadnie grajdoł, to i tak nie zmienia to faktu, że problem parkowania aut gdzie popadnie istnieje i coś z tym trzeba zrobić.
  Żaden prezydent nie jest idiotą ani złośliwcem, a tym bardziej samobójcą by podnosić mieszkańcom opłaty i podatki. Ale wszystko kosztuje ! A skąd miasto ma na to brać ? Nie jestem za podnoszeniem jakichkolwiek opłat, ale rozumiem, że czasem jest to konieczne. Zamiast obrzucać tu niektórych błotem, może lepiej poddawać tu różne pomysły na rozwiązanie problemów naszego miasta ?

  • bil Odpowiedz

   7 grudnia 2018 at 09:23

   Obudziłeś się i wylazłeś z gawry czy co?Była kampania wyborcza ,programy tworzone przez speców mniej lub bardziej umocowanych w realnym świecie i mieszkańcy wybrali już wykonawców.A ten teraz u mieszkańców szuka pomysłodawców na problemy przecież

  • ludu Odpowiedz

   7 grudnia 2018 at 09:26

   Obudziłeś się i wylazłeś z gawry czy co?Była kampania wyborcza ,programy tworzone przez speców mniej lub bardziej umocowanych w realnym świecie i mieszkańcy wybrali już wykonawców.A ten teraz u mieszkańców szuka pomysłodawców na problemy miasta , przecież ONI już biorą za to pensje z kasy miasta!!!!

 23. Gorzyczanka Odpowiedz

  7 grudnia 2018 at 09:48

  Co prawda wali mnie to czy w tarnobrzegu zyje sie dobrze czy zle bo wiekszosc ktorzy chcieli zyc lepiej wyjechali ale jesli jak ktos wczesniej twierdzi ze prezydent niewiele moze to wlasciwie nie ma roznicy kogo sie wybiera wedlug niektorych.Ja jednak uwazam ze prezydent to ogromna sila i ma najwazniejszy glos a jego pomysly odnosnie rzadzenia miastem(wlasciwie gdyby nie debilne zawirowania administracyjne to w Tarnobrzegu powinien byc Burmistrz)tak jak jest w Rzeszowie czy Stalowej Woli.Tam widac pomysl prezydentow.Tam widac wizje miasta.Gdyby Tarnobrzeg rozwijal sie w takim tempie jak np.Stalowa Wola ktora ma przeciez zaledwie 80 lat to powinien byc wielkosci Poznania.Wlasciwie Tarnobrzeg to skrzyzowanie kolo banku PKOBP i troche dookola.Pozostala czesc to oddzielne wsie nazwane przekornie dzielnicami.Buuuuuu

  • sko Odpowiedz

   7 grudnia 2018 at 12:00

   Z poziomu wsi widać nie wiele a jeszcze jak się ma ograniczenia edukacyjne to nawet nie ma co komentować.

 24. Icek Odpowiedz

  7 grudnia 2018 at 10:26

  Niech powstaną te parkomaty bo niektórzy cały dzień blokują wejścia do interesów swoimi samochodami.

  • kor Odpowiedz

   7 grudnia 2018 at 12:05

   Nie ludzie będą mądrzy bo to miasto dryfuje

 25. biedota piszy Odpowiedz

  7 grudnia 2018 at 13:30

  Według mnie paliwo drożeje więc będzie mniej ludzi samochodów korzystać zarobki stoją w miejscu a ty wchodzisz do sklepu i się po głowie drapiesz, kościół nie pozwoli na płatne parkingi bo jak to będzie wyglądać jak ktoś przyjedzie na pogrzeb lub komunie i musi zapłacić za parking najlepszym rozwiązaniem jest zrobić parking wielu piętrowy tylko gdzie? a teraz niech ludzie sobie w brodę plują jak była możliwość zrobienia spalarni śmieci w machowie to się nie zgodzili bo by śmierdziało teraz mają efekt a nic nie tanieje tylko drożeje

 26. p.p Odpowiedz

  7 grudnia 2018 at 16:49

  Pani Gorzyczanko w Stalowej Woli mądrzy ludzie wybrali mądrze,a w Tarnobrzegu buractwo i buce wybrało buca.

 27. jowita Odpowiedz

  7 grudnia 2018 at 20:55

  Parkingi są ważne ale proszę was zabierzcie tego jelenia spod urzędu miasta !!! Dawniej wszystkie urzędniki mówiły że ten największy rogacz w mieście to chłop Jolki który smętnie spogląda w okno gdzie ktoś z ikrą wypełnia za niego pewien obowiązek. Ale teraz ???? może lepiej przenieść rogacza na dzików pod okna żeby przypominał lepsze czasy.

 28. Janusz Odpowiedz

  8 grudnia 2018 at 13:33

  To nie jeleń tylko renifer baranie.

 29. grażyna Odpowiedz

  8 grudnia 2018 at 23:12

  To nie jest renifer. Renifery nie piszą grafomańskich wierszyków, to na pewno jest jeleń.

 30. Antek Odpowiedz

  9 grudnia 2018 at 03:26

  Platne parkingi,to kolejny gwozdz do trumny.Najpierw zbudujmy te parkingi.Jedna strona ul Wyszynskiego to powinien byc parking(trawnik i zwezic chodnik),.Nastepny parking na placu czerwonym.Zaczynamy od ul.Sienkiewicza do klasztoru . I cieszmy sie,ze ktos zagladnie do tego skansenu .

 31. AA Odpowiedz

  9 grudnia 2018 at 07:53

  strefa powinna być kosztem podwyżki opłat za śmieci, Straż Miejska w końcu była by wykorzystana, natomiast ci którzy nie lubią chłodzić płacili by za to, same korzyści. Niektórzy już są już tak leniwi, że jeżdżą wszędzie, nawet do sklepu, który jest oddalony 200 m – litości.

 32. Ja Odpowiedz

  9 grudnia 2018 at 12:45

  Pierwszym krokiem przed wprowadzenie płatnych stref parkowania, powinno być ograniczenie jego czasu w dni robocze np. w godzinach o8.00 do 16.00 do pół godziny lub godziny.
  Do pilnowania godzin zobligować straż miejską.
  Przykład parkingu w Kudowej Zdroju:
  https://www.google.com/maps/@50.4423588,16.2443398,3a,29.5y,332.93h,94.17t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0f6aT1PFZYGjrijPYdxMqQ!2e0!7i13312!8i6656

  W wielu miastach tak funkcjonują parkingi i nikt nie narzeka.
  Nie będzie problemów z „reklamami” na kołkach, tak jak straży Żuk przy ul. Mickiewicza.
  https://www.google.com/maps/@50.5720541,21.6711865,3a,75y,87.43h,85.81t/data=!3m6!1e1!3m4!1sCwo8NGttCwTJa9n0FFB3mQ!2e0!7i13312!8i6656

 33. Icek Odpowiedz

  9 grudnia 2018 at 13:46

  Od północnej pierzei spokojnie można zrobić parking.

 34. polonista Odpowiedz

  9 grudnia 2018 at 18:31

  a ja uważam że płatne parkingi są tak samo ważne i potrzebne jak wiersze wybitnego tarnobrzeskiego poety Grzegorza – z powodu RODO ale nie tylko, nazwę go Kuciapą. Taki parkometr powinien recytować wiersze Kuciapy po wrzuceniu monety a przy płatności kartą może dodatkowo pokazywać te największe w historii miasta rogi. Projekt ten zgłaszaam do budżetu obywatelskiego.

  • gik Odpowiedz

   9 grudnia 2018 at 22:25

   Obsesje leczą psychiatrzy a forum je pogłębia więc spiepszaj dziadu i monetę zatrzymaj na bułkę.

 35. uczeń Odpowiedz

  10 grudnia 2018 at 12:38

  Trochę przypał panie psorze „spiepszaj” pisze się przez „rz” !!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>