Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Dużo drożej za odbiór śmieci. Konferencja prasowa prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka (video)

Grudzień 10, 2018 10:21 AM

10 grudnia w urzędzie miasta, odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji systemu odbioru odpadów komunalnych w mieście. Podczas spotkania prezydent miasta Dariusz Bożek oraz naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Piotr Pawlik, wyjaśnili kwestie związane ze stawkami za odbiór śmieci, wynikającymi z przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich 14 miesięcy postępowań.

19 października 2017 r. został unieważniony przetarg na odbiór śmieci (4-letni) – startowały firmy FCC, MZK Stalowa Wola, Remondis. Najniższa stawka (MZK) wynosiła 11,20 zł od mieszkańca. 22 grudnia 2017 r. podpisana została umowa z wolnej ręki na czas od 1 stycznia do końca lutego 2018 r. – koszt 8,80 zł od mieszkańca. 14 listopada 2017 r. ogłoszono kolejny przetarg (na rok), wybór oferenta 31 stycznia 2018 r. – wystąpiły dwie firmy – FCC 8,80 zł, MZK 13 zł.

Z końcem lutego dobiegła końca umowa z wolnej ręki, nowej nie podpisano. 9 marca 2018 r. FCC odstąpiła od podpisania umowy. 14 marca 2018 r. podpisano kolejną umowę z wolnej ręki z MZK Stalowa Wola na czas do 31 sierpnia 2018 r. – koszt odbioru wynosił 11 złotych. 26 maja 2018 r. ogłoszono kolejny przetarg (na 4 lata), 4 lipca otwarto oferty – FCC – 19,20 zł, MZK 17,30 zł. 10 lipca przetarg unieważniono. Zawarto kolejną umowę z wolnej ręki z MZK Stalowa Wola, na okres od 1 września do końca 2018 r. – koszt odbioru śmieci to ponad 14 złotych od mieszkańca. 27 września ogłoszono kolejny przetarg (2 lata) – otwarcie ofert nastąpiło 6 listopada (najniższa oferta MZK 18,20 zł).

Po przeanalizowaniu sytuacji prezydent miasta zaznaczył, że unieważnienie kolejnego przetargu jest bezcelowe, gdyż spodziewane ceny będą jeszcze wyższe niż zaoferowane obecnie. Dlatego Dariusz Bożek zamierza przedstawić radzie miasta, projekt uchwały wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty, w oparciu o ofertę zakładającą 18 zł za odbiór odpadów segregowanych i 26 zł za odbiór odpadów niesegregowanych.

Nadzwyczajna sesja rady miasta w tej sprawie, odbędzie w piątek 14 grudnia. Jednocześnie prezydent zapowiedział podjęcie intensywnych działań zmierzających do obniżenia stawek w kolejnych latach.

info: UM Tarnobrzeg

video: Piotr Morawski

 

56 Responses to Dużo drożej za odbiór śmieci. Konferencja prasowa prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka (video)

  1. Ania Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 10:48

    Dlaczego oferta MZK na odbiór odpadów w Tarnobrzegu jest ponad dwukrotnie większa niż chociażby w sąsiedniej gminie Grębów? Czy nie jest to cena nadmiernie wygórowana na skutek monopolistycznej pozycji MZK Stalowa Wola i czy w związku z tym Prezydent rozważał zgłoszenie sprawy do UOKiK?

  2. Ania Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 11:00

    Czy przetarg na wywóz śmieci poprzedziła analiza okolicznego rynku, tzn. gdzie sąsiednie gminy: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Sandomierz, Stalowa Wola oddają odpady komunalne i za jakie pieniądze?

  3. aga Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 13:37

    Brawo, zamiast szukać tańszych rozwiązań, to pogadam że „ja się nie uchylam” itp itd i walne w mieszkańców super stawką. Brawo. Prezydent jest od myślenia i działania na rzecz DOBRA mieszkańców, a nie pójścia na łatwiznę.

    • Shrek Odpowiedz

      14 grudnia 2018 at 18:24

      zgadzam sie

  4. obserwator Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 13:53

    Uwaga, Uwaga – mędrcy z magistratu chcą tak zmienić zasady aby wywóz z donów odbywał się JEDEN RAZ W MIESIĄCU. Uwaga, chcą nas oszukać. Wywóz z domów raz w miesiącu to będą śmieci podrzucane do bloków.

    • Damian Odpowiedz

      10 grudnia 2018 at 16:04

      40, 15 proszę słuchać ze zrozumieniem

  5. biedota piszy Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 16:04

    No tak tylko każdy chcę zapchać swoje kieszenie papierkami z nominałem a czemu nie mogą śmieciami i czemu nie można pomyśleć aby w tarnobrzegu powstała spalarnia śmieci bo jest miejsce takie która nie będzie przeszkadzać mieszkancom i powstanie miejsce zatrudniej a nie komentowac że cena idzie w górę

    • tina Odpowiedz

      10 grudnia 2018 at 20:50

      Tyle,że zrobienie spalarni wymaga czasu , a problem jest do rozwiązania już. I gdzie ona miałaby być? Zaraz będą protesty, bo nikt nie chce mieszkać nawet w sporej odległości od takiego czegoś.

  6. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 16:37

    Panie Darku,
    Wystarczyłoby powołać Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania jako spółkę komunalną odpowiedzialną za m.in. odbiór odpadów w Tarnobrzegu.
    Pewnie wiele osób zapyta skąd wziąć pieniądze? Odpowiedź jest prosta – wyemitować OBLIGACJE PRZYCHODOWE, o których mówił jeszcze dr Witold Zych.
    Ta stawka za segregowanie śmieci to kpina, jeszcze może Pan bardzo żałować tej decyzji, zwłaszcza, że jako jednostka samorządu terytorialnego mamy ogromne możliwości pozyskiwania funduszy na powołanie spółek miejskich czy wszelkie inwestycje użytku publicznego.
    Na koniec, Panie Prezydencie, proszę pojeździć po innych miastach, dużo lepiej zarządzanych, i zobaczyć jak to wygląda. Ma Pan bardzo złych doradców w urzędzie, a poziomu wiedzy niektórych urzędników nawet nie będę oceniał, bo w niektórych przypadkach dolna granica zmierzałaby do minus nieskończoności.
    Proszę, Panie Prezydencie o zapoznanie się z tematem obligacji przychodowych – na najbliższej sesji, zamiast podnosić opłaty za śmieci, Rada Miasta powinna podjąć uchwałę dotyczącą emisji takich obligacji.

    • robert Odpowiedz

      10 grudnia 2018 at 18:34

      Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie to pieniądze poza tym gdyby nawet to za ile kasy odbiorą te smieći od nas sortownie ,same obligacje nie wystarczą powiem więcej nikt poważny nie da grosza na taki cel a z miasta pójdzie kasa to 1/3 budżetu-pomijając odbiór śmieci gdzie ludzie gdzie transport gdzie paliwo gdzie zaplecze warsztatowo magazynowe tutaj nie wystarczy dwa trzy wozy to jednak w tej kwestii duża aglomeracja śmieci rosną na potęgę podejrzewam że po pół roku by to wszystko padło i na koniec nie mamy tylu środków aby ubiegać się o fundusze unijne czy strukturalne nie wiem czy wiesz ale część musi zabezpieczyć wnioskodawca czyli miasto skąd wziąść te miliony bo z tego co się orientuje to obligacje nie wchodzą do budzetu miasta na ten cel!

      • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

        10 grudnia 2018 at 19:09

        Muszę Kolegę wyprowadzić z kilku błędów:
        1. Skąd wiesz, że nikt nie da pieniędzy? Mówimy o wykupie obligacji, które są zwracane z zyskiem. Z moich obserwacji wynika, że w miastach gdzie je wyemitowano, dane samorządy na tym zyskały. Poza tym taka emisja nic nie kosztuje, więc dlaczego nie spróbować tej ścieżki? Jestem pewien, że wiele podmiotów z chęcią by się stało obligatariuszami.
        2. Można emitować także obligacje przychodowe niezabezpieczone, dlatego miasto w tym aspekcie by niczego nie wydało.
        3. Po powołaniu spółki miejskiej miasto nadal by zarabiało na opłatach z tytułu śmieci, jedynie część zysków przeznaczałoby na spłatę obligacji (np. 25%, to już kwestia ustaleń terminowych). Przy obecnej decyzji Pana Bożka Tarnobrzeg nie zarabia, a traci, mieszkańcy są oszukiwani (w Krakowie, czy Rzeszowie opłata za śmieci wynosi 10 zł, w Stalowej Woli czy Nowej Dębie jeszcze mniej), a jedynym beneficjentem jest MZK Stalowa Wola. Dla mnie to jest działanie na szkodę miasta, nie mówię, że jedynym winowajcą jest obecny prezydent, ale ktoś powinien odpowiadać za taki stan, a gdyby Pan Bożek był osobą kompetentną, podjąłby decyzję o wytoczeniu powództwa przeciwko winowajcom tej sytuacji. Tylko, że – zdaje się – urzędnicy są tacy sami jak wcześniej, więc ciężko wymagać, aby ktoś szkodził sam sobie.
        Jednym słowem jest to chora sytuacja, w praktycznie każdym sektorze w Tarnobrzegu mamy do czynienia z patologiami. Dlatego zaapelowałem o korzystanie z instrumentu finansowego, który znacząco by nam pomógł. I na pewno jest on lepszy niż kolejny kredyt w banku, gdyż nie wlicza się do zadłużenia miasta (art. 243 ustawy o finansach publicznych).

        • robert Odpowiedz

          10 grudnia 2018 at 20:49

          Nie zamierzam cię wyprowadzać z błędu nie tyle prawnego co to się uwidoczniło ale masz jakiś tam mały żal że wygrał p.Bożek masz do tego prawo zresztą ja też inaczej głosowałem polecam ci mi to zajęło ponad rok mikro i makro ekonomię Dawida Beega a szczególnie przypisy o zadłużonych spółkach miast i ich odbudowie w postaci wydawania różnych powiedzmy obligacji bonów i ich korelacji z stanem miasta i państwa,wracając do tzw zbiórek i drukowania obligacji miasta -mieliśmy to już kiedyś chyba do dziś funkcjonuje tylko klub sportowy reszta padła albo nie było chętnych,wracając do cen wywozu śmieci i firm obsługujących miasto powołujesz się na wiele miast masz racje tam te firmy zarabiają u nas kiedyś jakiś prezydent miasta stwierdził że będzie taniej korzystać z innych zastępczych firm i tak to leci dziś bardzo trudno wręcz niemożliwe odbudować to co kiedyś było

          • Tarnobrzeżanin

            10 grudnia 2018 at 22:28

            Jestem bardziej zwolennikiem szkoły austriackiej ekonomii i Pana Hayeka, aczkolwiek jestem zaznajomiony także z literaturą głównego nurtu, a więc neokeynesowską. Ksiązki Begga przeczytałem, podobnie jak Mankiwa i Paula Krugmana, Tobie natomiast polecam Ekonomię w jednej lekcji Hazlitta :)
            Twoje argumenty są niestety klasycznymi „ad absurdum”, poza tym mylisz klasyczne obligacje komunalne, z obligacjami przychodowymi, które w żadnym wypadku nie powodują zadłużenia miasta. Zachęcam do przestudiowania:
            1. A. Hanusz, Źródła finansowania samorządu terytorialnego (rozdział 23).
            2. P. Zawadzka, Instrumenty finansowe w gospodarce gminy, s. 309-320.
            I na przyszłość polecam wstrzymać się z krytyką przed szczegółowym zaznajomieniem się z tematem. Chyba wszyscy chcemy dla naszego miasta jak najlepiej. A niestety władzy dobrej nie potrafimy wybrać. Pan Bożek został wybrany wolą społeczeństwa i trzeba to uszanować, nie mam o to żalu, choć uważam, że był lepszy kandydat (ten, który zajął ostatnie miejsce). Najważniejsze jednak jest to, jakie decyzje będzie przez 5 lat podejmował obecny prezydent. Poprzednicy marnowali potencjał naszego miasta, chciałbym jedynie, aby ten proces został odwrócony, czemu na pewno nie służy uzależnianie się od innych gmin.
            Z poważaniem

  7. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 16:42

    Policzmy:
    1. w listopadzie opłata administracyjna w TSM poszła o 7 zł w górę.
    2. od stycznia śmieci drożeją o 9 zł od osoby.
    3. Sikoń dostał od Wód Polskich zgodę na podwyżki cen wody od maja z 10,58 na 10,86 za 1 m3 łącznie; przypominam, że w kwietniu tego roku 1 m3 kosztował 9,43 zł łącznie.
    4. gaz ma zdrożeć poniżej 5 procent ale do tego zdrożeją opłaty stałe – przesył gazu.
    5. jak pójdzie gaz w górę to zdrożeje ciepła woda i centralne ogrzewanie ;-)
    6. Podwyżki cen prądu zostaną wyjątkowo w 2019 roku skompensowane naszymi własnymi pieniędzmi ale również zwiększą się opłaty stałe ;-)
    Ile trzeba będzie płacić w grudniu 2019 za mieszkanie???

    • Janusz Odpowiedz

      13 grudnia 2018 at 09:01

      Trzeba założyć żółte kamizelki i pod ratusz.

  8. kara Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 16:52

    Wybudowało miasto sobowianom chodnik do lasu a teraz się dziwią że w lesie pełno śmieci!!!Przecież spacerować mogli po wsi, w pola.

  9. Bzyk Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 18:20

    Powinien sobie powiesić tabliczkę na drzwiach „nic nie mogę” ludzie dadzą mu spokój i będzie mógł z czystym sumieniem kasować co miesiąc swoje 10000

    • darko Odpowiedz

      10 grudnia 2018 at 21:15

      Facet ty jesteś normalny czy piszesz pod wpływem bo jaki prezydent miasta po objęciu władzy po paru dniach będzie mistrzem świata i załatwi wszystkie problemy miasta i najlepiej te twoje! kto ci bronił kandydować na prezydenta i zbierać tak jak piszesz 10000 co wymiękło? najlepiej siedzieć na garnuszku i dogryzać innym weź się nierobie do roboty jak nie kandydowałeś na to stanowisko! i zacznij myśleć o sobie bo już po tym wpisie jesteś przegrany tak życiowo jak i mentalnie! czekasz że ktoś ci mannę z nieba żuci i będziesz pływał w dostatku to nie Las Vegas

      • tuz Odpowiedz

        11 grudnia 2018 at 09:09

        Jaką normalności ty prezentujesz – wazeliniarską i pod jej wpływem pouczasz prostacko innych bo jesteś wygranym życiowo ,nosząc czapkę prezydentowi i nie potrzebne ci Las Vegas. Żenujących ma prezydent obrońców i takiż samych doradców.

      • Bzyk Odpowiedz

        11 grudnia 2018 at 17:41

        Tak jestem pod wpływem, tak sobie tłumacz i zaklinaj rzeczywistość

  10. Sławek Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 19:22

    Tyle gadania w tej konferencji a konkretów nie słyszałem. Była mowa o odwołanych wynikach przetargu a nie powiedzieli dlaczego odwoływali wyniki. To było dla mieszkańców najważniejsze. Chyba 2 rozstrzygnięte przetargi od listopada 2017 i płacic będziemy przez to prawie 2 razy więcej niz mogliśmy płacić po pierwszym przetargu gdzie startowały 3 firmy.

    W Rzeszowie prezydent potrafi dbac o interes mieszkańców, w Tarnobrzegu potrafią trochę mniej. Wiem, że oni mają swoją spółkę. Tarnobrzeg też miał. I co z tego mamy?

  11. Gosciu T6 Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 20:36

    Ogólnie mocno naciągana ta historia jak to na przestrzeni roku stawki szybowały w górę. Ciekawy jestem ile będą płacić za smiecie mieszkańcy N.Deby i Sandomierza.Druga sprawa to pytanie jaki jest koszt odbioru śmieci i dowiezienie ich do S.Woli. Jak rozumiem mieszkańcy S.Woli będą płacić mniej niż ci z Tarnobrzega bo koszt przejazdu jest większy to niech miasto zapewni ze swojej strony odbiór odpadów i wywózkę do S.Woli. jaka wtedy będzie stawka, na moje oko powinna być co najmniej równa tej ze S.Woli. Prosze mnie poprawić jeśli się mylę. Utworzenie Spółki przez miasto oraz leasing 2,3 samochodow+ miejsce do sortowania nie powinno być zbytnio skomplikowane….

    • tina Odpowiedz

      10 grudnia 2018 at 21:00

      W ciągu miesiąca to chyba sam Bóg mógłby dokonać takiego cudu. My mamy tylko Bożka.

      • ura Odpowiedz

        11 grudnia 2018 at 09:34

        Tinka – pan prezydent nie siedzi w Urzędzie od miesiąca a od prawie dwóch lat kierował Radą Miasta.!Boga i bożka w to nie mieszajmy.bo tu chodzi o nieczystości w końcu a to ludzkie grzechy.

  12. Gosciu T6 Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 20:39

    Poprostu ktoś tam zaspał w Wydziale Komunalnym…

  13. bozek nic nimoge Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 21:32

    ja tylko czekam az dycha wpadnie co miesiac i tyle nic nimoge bozek,jebaacc dziadów

  14. cleo Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 21:55

    Myślę że wysuwacie zbyt duże insynuacje nikt z was nie wie co jest na biurku prezydenta i nikt z was nie wie co i jakie decyzje podejmie no fakt zapomniałam że niektórzy z was to już wiedzą a zaszczycić się wpisem czasem idiotycznym na tym forum to zaszczyt godny blokowiska Tak sprawdzam po wpisach ludzie opanujcie się często zmiana nicka nie jest zmianą mentalności i zawiści trochę pokory i zrozumienia wiem że dla niektórych te słowa są obce wierzę jednak że zrozumiecie że przez można powiedzieć idiotyczne wręcz wpisy kiedyś za to zapłacicie jak ktoś was obrazi znieważy i nie przez wpisy dajcie sobie panowie luz bo jak widzę tylko jedna kobieta tu pisze reszta to powiedzmy a’la dorośli ludzie pozdrawiam i szacunku dla innych -cleo!

    • lura Odpowiedz

      11 grudnia 2018 at 09:47

      Pokory ,zrozumienia i działania na rzecz mieszkańców to oczekują tu piszący od naszych władz .To oni (władze ) powinni takie nawet mocne słowa brać za kierunkowskazy a nie panoszyć się i nic nie robić albo robić żle.

  15. ola Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 22:35

    Jedna kobieta pisze To ty kochana urzędniczko.Uwielbiasz blichtr i pozowanie roboty Myślę że nie długo tak będziesz się puszyć .

    • cleo Odpowiedz

      11 grudnia 2018 at 07:18

      umiesz się poruszać sprawnie po tym forum nie tylko pisanym? to znajdź nicki moderatorów,ad vocem urzędniczki tak jestem urzędniczką sama dla siebie prowadzę firmę i jestem nie tylko księgową czy kierownikiem kierowcą sprzątaczką etc…jestem wszystkim i dbam o to aby firma nie upadła tylko się rozwijała ale co ty możesz wiedzieć! miłości i szacunku dla ciebie w te nadchodzące święta

  16. owen Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 01:19

    Monopolista nie może stawiać biednych ludzi pod ścianą, z takimi praktykami przecież walczy UOKiK. Dlaczego ta sprawa nie została tam zgłoszona? A co z gospodarką wolnorynkową i SAMO-rządnością?

  17. to już pewne Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 09:31

    Wyszedl brak wiedzy kompetencji urzedników urzedu miasta bo to do nich nalezy przedkladanie sposobow zalatwienia sprawy .Od lat urzad nie zatrudnial ludzi kopetentnych tylko tzw swoich po zwyciestwie wyborczym Efekt wsxtstkie osvienne miasta sobie poradziły tylko nasze nie
    Teraz to nie wina Bożka ale gołym okiem widać że ma słabych doradców.
    Albo sobie poradzi i zatrudni kompetentnych ludzi albo padnie
    Mam tu na mysli urzedników merytorycznych w tym finansowych którzy umieją korzystać z tzw bizns planu.
    Po dotychczasowych zmianach brak optymizmu.

  18. anka Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 09:39

    Słabych ma doradców, PRowiec do zwolnienia od zaraz. Mógł pokazać, że miał pomysł na to miasto, konkret na konkretny problem – niestety, zero. Kiepsko zapisuje się w historii samorządu pan Bożek z taką pierwszą decyzją. Żeby mu ktoś podpowiedział, jak mówić i o czym, żeby wyszło, że jest kompetentny i zrobił wszystko, co mógł, by ratować kieszenie mieszkańców. Nic z tego. Szkoda.

  19. tramp Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 10:33

    Z pustego i Salomon nie naleje. Kiedyś sprzedano PGK, kupiła go ASA, której dziś już też nie ma. Podobnie było z MPK. A Tarnobrzeg, choć ma poniżej 50 tysięcy mieszkańców, jeszcze dwa lata temu był obszarowo największym miastem na Podkarpaciu (dopiero niedawno przebił nas w tym względzie Rzeszów). Tak duże obszarowo miasto nie może nie mieć takich własnych firm do usuwania śmieci i komunikacji publicznej! Tymczasem mała proporcjonalnie liczba mieszkańców musi opłacić obcej jednostce z innego miasta wywóz śmieci z tak dużego terenu. No to cudów nie ma, trzeba płacić ! Sam jestem mieszkańcem Tbga i nie uśmiecha mi się jakakolwiek podwyżka, ale takie są realia. A nowy prezydent jest w tym najmniej winny, tym bardziej, że kto inny rozstrzygał przetarg i podpisywał umowę, nie mówiąc już o tym, kto doprowadził do sprzedaży własnych spółek.

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      11 grudnia 2018 at 11:07

      To niech miasto pozwie do sądu winnego za spowodowanie takiej sytuacji, a nie przerzuca się jak zwykle na mieszkańców odpowiedzialność za nieudolność rządzących. Za działanie na szkodę gminy ponosi się określone konsekwencje, ale w naszym Księstwie Tarnobrzeskim nikt sobie nie będzie psuł relacji z kolegami, bo przecież i tak mieszkańcy zapłacą.

    • obywatel Tbg Odpowiedz

      11 grudnia 2018 at 11:16

      MPK, PGK… :) Wiesz do czego służyły i służą spółki miejskie i rady nadzorcze? Do upychania przez rządzących swoich pociotków na wszelkie możliwe stołki. Prosty przykład, Mastalerz ogłosił przetarg na komunikację miejską. Wygrała firma z Krakowa z ceną 1,5 mln zł niższą od naszego MKSu i jeszcze na tym zarobili. Dlaczego? Proste, prywaciarz ma dopasowane odpowiednio zatrudnienie, zero zbytecznych osób. W przypadku spółek, urzędów oraz wszelkiej maści instytucji nie prywatnych większość budżetu idzie na wypłaty.

      • to już pewne Odpowiedz

        11 grudnia 2018 at 12:34

        To racja Zobaczysz czy Bozek bedzie merytorycznie ocenial prezesow czy rady nadzorcze i zmienial wg merytyczności czy tez zmieni na zasłużonych w wyborach.

        • bas Odpowiedz

          11 grudnia 2018 at 14:11

          Przecież „dał” już przykłady merytoryczności powołując kompetentnego zastępcę kolegę historyka i rudego specjalistę od łowienia funkcji od PZPR do PO.

          • Halo

            11 grudnia 2018 at 15:59

            A zapomniałeś jakich to fachowców od śmieci zatrudnił Kalinka. Miał wszystko załatwić u marszałka i wyżej I co zostawił Bożkowi ?Wygrany przetarg po myśli kolegi ze Stalowej Woli. Trochę prawdy.

          • tarnobrzeżanin

            11 grudnia 2018 at 16:38

            I co zostawił Bożkowi
            WOW!
            A co zostawił Kiełb Kalince? ;-)
            Zapomniał „Halo” o pełnych kubłach stojących blisko trzy tygodnie? ;-)
            I to po trzech i pół roku rządów Kiełba ;-)
            Spółdzielcy musieli ratować „gospodarstwo” Kiełba ;-)
            Sam Bożek powiedział, że problem zaczął się jeszcze w 2017 roku.
            Czyli za Kiełba ;-)
            Za Kiełba, który jest filarem koalicji Bożka ;-)
            Jaja jak berety %-)

  20. hetman Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 22:07

    To tak jak w bajce o 2 Grzesiach i Jolce. Grześ nr 1 wstał, wytarł i wyszedł a drugiemu Grzesiowi zostały wstyd i rogi.

  21. wina kielba to jak wina tuska Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 22:11

    W Polsce zawsze winien Tusk a w Tarnobrzegu Kielb. Nawet wtedy gdy radny rady wyłaczył go z funkcji.
    Zgadnijcie kto tak myśli?Jedyna słuszna opcja.

    • kura Odpowiedz

      11 grudnia 2018 at 22:30

      Mądrością nie zabłysłeś w tle faktów .A po drugie zapomniałeś że o winie kiełba zdecyduje sąd.A to porównanie świadczy o wyrazie twojej świadomości w temacie.

  22. gorzkie żale Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 22:17

    Co tak pisowcy uzalajs sie nad losem Kalinki
    To po co sie pchal na stołek obwieszczając całemu miastu ze jest mesjaszem i zbawcą miasta.Jak nie podolal to przegrał To dla kogo te gorzkie żale Kalinka nie dal rady to go nie ma i nie bedzie A teraz zmowu czepiacie sie Bozka .Żal i tyle

    • raca Odpowiedz

      11 grudnia 2018 at 22:42

      Obiektywizm bucha z ciebie jak para z lokomotywy w muzeum.Kalinka pchał się i już go nie ma ale jest żal, tylko teraz wepchał się Bożek i jego nie czepiajcie się głosi „żałownik”.To może ciebie czepić za głupi łeb i zrobisz porządek ze śmieciami w mieście.

  23. Greg Odpowiedz

    12 grudnia 2018 at 01:46

    Nazywają to: ciepłe kluchy… bo z tym osobiście kojarzą mi się wypociny p.DB. Wygląda na to, ze będzie pan chciał zadowolić wszystkich ale jak mówi poeta to ‘zadanie dla agencji towarzyskich’..
    Serio cienko to widzę ale zgodnie z zasadą 100 dla prezydenta …
    Wtedy każdy zainteresowany pokusi się o (OBIEKTYWNE)recenzje..

  24. Dziunia Odpowiedz

    12 grudnia 2018 at 09:10

    Panie Prezydencie Bożek -cieniutko z ta konferencją. Słabych ma Pan doradców.To oni Panu winni doradzić ,że należało podać perspektywę dalszych działań zmierzających do złagodzenia problemu. Nie umie Pan być zarządcą . Z dotychczasowych obserwacji wynika ,ze chce Pan zrealizować program w części spokoju, bez napięć.czyli jak już ktoś to napisał’ „być dobrym dla wszystkich” .To tak nie działa . To mogło działać w szkole ale nie przy załatwianu trudnych spraw. Jak Pan nie zmieni urzędników na kompetentnych ,którzy będą rozwiązywać trudne tematy a Pan podejmować decyzje czy taki sposób jest dobry dla miasta to nie będzie dobrze .Dobrymi chęciami piekło wybrukowane. Trzeba zmienić wizję i ludzi. A czas ucieka .W innych gminach jak zmieniła się władza to już dawno pozamiatane. Trzeba było się przygotować do przejęcia władzy. Nie4 ma czasu ,bo w prowizorce popełnia się błędy.

  25. DzielnicaTarnobrzeg Odpowiedz

    12 grudnia 2018 at 10:10

    Wlasciwie mozna smialo stwierdzic ze Tarnobrzeg to dzielnica Stalowej Woli.Stalowa Wola za sprawa nie tylko smieci ma w kieszeni nie tylko Tarnobrzeg.Wieloletnie zaniedbania nie tylko w dziedzinie smieci sprawily ze z dawnej stolicy wojewodztwa stalismy sie dzielnica rozwijajacej sie ,dobrze rzadzonej Stalowej Woli.Tam mamy najblizej do kin,galerii ,duzych markowych marketow gdzie robiby wieksze zakupy.Tam mozemy przy okazji spedzic czas wolny,ogladnac w fantastycznych warunkach (od czerwca 2019 )mecz pilki noznej byc moze juz w I lidze.Tam nasze dzieci czesto studiuja,ucza sie ,tam nasze dzieci sie nawet wyprowadzaja.Wiele by tu pisac o zaleglosciach i krotkowzrocznosci wladz tarnobrzeskich.Najgorsze szkody zrobil Mastalerz i Kielb.Obecny to dokonczy i zniszczy to miasto do cna.Tu juz niedlugo nie da sie normalnie zyc.

    • mer Odpowiedz

      12 grudnia 2018 at 11:48

      Jaką dzielnicą? -dzielnica ma wpływ na centrum ,a ty masz wpływ poprzez zazdrość.W Stalowej zostało uratowane żródło rozwoju -huta, przemysł,a u nas Urząd miasta na prawach powiatu-biurokracja ma dać rozwój?. Daje waśnie i spory o posadki i tak z roku na rok z kadencji na kadencję .Najlepszą szansę na rozwój dawał p.Zych ale mieszkańcy wolą patrzeć na Stalową i korzystać z niekompetentnych i gryzących się urzędasów a marazm i bezład trwa i będzie trwał.

  26. DzielnicaTarnobrzeg Odpowiedz

    12 grudnia 2018 at 10:12

    Nawet pracujemy w Stalowej Woli

  27. wieśniak Odpowiedz

    12 grudnia 2018 at 12:48

    Oczywiście ,ze czuję się jak wieśniak pomimo,ze tu urodziłem się i kocham Tarnobrzeg. Niestety stwierdzam,ze moje miasto nie miało tzw.szcżęścia do Prezydentów ani jeden nie był menadżerem na miarę prezydentów Stalowej Woli ,Mielca czy Rzeszowa.To byli sami administratorzy.
    Dziubiński , ale miał dobrych doradców których szanował i nie przeszkadzał to coś się zrobiło ale niewiele .Mastalerz to ewidentny politruk ,. Kiełb miał pomysły i realizował cicho ale zostało to zredukowane przez hałaśliwość opozycji, plotki , pomówienia i areszt. Kalinka bez komentarza .
    Ratunek w Bożku ale start to same falstarty.

  28. DzielnicaTarnobrzeg Odpowiedz

    12 grudnia 2018 at 17:00

    Upadek tej miesciny zaczal sie od Mastalerza i bedzie trwal.Bozek moze jedynie kupe zrobic.

  29. Gość Odpowiedz

    12 grudnia 2018 at 18:31

    Podziękowania dla mlecznego janka i malego fiata

    • lupa Odpowiedz

      13 grudnia 2018 at 09:26

      Twoja wdzięczność nie zna granic przeciwnie do mądrości.

  30. Gość Odpowiedz

    12 grudnia 2018 at 18:36

    To są winni i poniosą konsekwencje , czy winnych nie ma ?

  31. Janusz Odpowiedz

    13 grudnia 2018 at 08:56

    Czyli płacz i płać a potem się zobaczy.