Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Miejski Sylwester bez fajerwerków? SONDA

Grudzień 10, 2018 2:39 PM

Jest szansa, że Tarnobrzeg dołączy do miast, w których podczas imprezy sylwestrowej na rynku, nie będzie pokazu sztucznych ogni. Z tego typu wątpliwej atrakcji zrezygnowały już m.in. Warszawa, Częstochowa, Kraków, Olsztyn, Gdańsk czy Wrocław, również przyszłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zakończy jak dotychczas pokaz fajerwerków.

O zrezygnowaniu z pokazu sztucznych ogni podczas miejskiego Sylwestra rokrocznie apelował były już radny Witold Zych, jednak jego sugestie odrzucał ówczesny włodarz Tarnobrzega, Grzegorz Kiełb. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, przeciwny tego typu atrakcjom jest obecny prezydent, Dariusz Bożek.

- Bardzo wiele środowisk apeluje do mnie żeby było bez fajerwerków. Uważam, że powinno być bez fajerwerków, ze względu na ludzi i na zwierzęta. Bo to nie jest wcale tak, że wszyscy ludzie są z tego zadowoleni, że strzela i huczy – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl prezydent Bożek.

Na chwilę obecną nie wiemy jednak czy 31 grudnia, po północy, na tarnobrzeskim rynku rozpocznie się wybuchowy pokaz. – Nie zdążyłem jeszcze sprawdzić, czy nie została już podpisana umowa na tego typu atrakcje. Jeśli nie, to pokaz nie odbędzie się. Też jestem tego zdania, że jeśli mamy możliwość ograniczenia fajerwerków, to róbmy to – dodaje prezydent.

A jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie? Zapraszamy do udziału w sondzie

SONDA

Jesteś za organizacją pokazu sztucznych ogni w Sylwestra na rynku w Tarnobrzegu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

46 Responses to Tarnobrzeg: Miejski Sylwester bez fajerwerków? SONDA

  1. antyfajer Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 15:21

    Jak rezygnować to w całym mieście! Bo nie groźne tak bardzo dla zwierząt jest wystrzeliwanie miejskich pieniędzy w powietrze na placu czerwonym. Najwięcej hałasu robią ci, którzy sobie prywatne pokazy urządzają albo dla hecy wrzucają petardy do klatek schodowych.

    Kodeks wykroczeń, artykuł 51 mówi „Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

    Tyle, że z kampanią informacyjną trzeba wystartować od zaraz.

  2. t78 Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 15:25

    Jeśli to przejdzie i nie będzie pokazu fajerwerków, bo tamto i sramto; to idę do sklepu i kupuję 200 achtungów.

  3. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 15:44

    Prywatnie nikomu nie zabronimy, gdyż zwyczaj jest zwyczajem, jednak należy dbać o środowisko – zamiast fajerwerków mógłby być pokaz laserów, tak jak w Warszawie. Jest on niegroźny dla zwierząt, a także atrakcyjny, oczywiście, jeśli zrobi go ktoś, kto się na tym zna. Cieszę się, że pomysły Pana dr. Witolda Zycha mogą być wcielane w życie, jednak apeluję do Pana Prezydenta o korzystanie z innych pomysłów swojego byłego kandydata, które poprawią sytuację finansową miasta, a jednocześnie zwiększą jego potencjał inwestycyjny.

  4. sympatyk Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 16:04

    W tym mieście każdy przychodził na północ oglądać fajerwerki. Bez fajerwerków to już nie ma sensu organizować jakiegokolwiek sylwestra miejskiego. Chyba, że miasto zorganizuje jakiś koncert jakiejś gwiazdy muzycznej, ale jakby tak było to by się skończyło koncertem tarnobrzeskiej gwiazdy Ciecierskiej. Z poważaniem…

  5. przyjaciel psa Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 17:15

    Który mądry pierwszy wymyśli ciche fajerwerki ten dobrze zarobi. Do efektów świetlnych nie mam zarzutów ale ten hałas jest nie do zniesienia dla zwierząt :( Może jakiś fajny mapping zamiast laserów?

  6. Bzyk Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 17:23

    Nawet bezdomny już na plac czerwony nie przyjdzie. Fajerwerki to była w zasadzie jedyna rzecz która tam ludzi jeszcze przyciągała. Sprowadzamy tbg zgodnie z planem do wyludnionej dziury w której niedługo nawet te pieski bezdomne o które się tak martwcie się nie pożywią.

    • Andrzej Odpowiedz

      10 grudnia 2018 at 17:54

      Mylisz się, Tarnobrzeg idzie z duchem czasu. Największe polskie miasta rezygnują z fajerwerków. Dlaczego mamy nadal być zapiziałym zaściankiem i dla garstki maniaków fajerwerków wypierdzielać kilkanaście tysiaków, które szkodzą zabytkom, zatruwają powietrze oraz stresują wszystkie możliwe zwierzęta. Po co nam to? Dla kilku minut wątpliwych przyjemności? Tyle lat to samo, nie znudziły Ci się jeszcze fajerwerki?

      • Bzyk Odpowiedz

        10 grudnia 2018 at 18:29

        Bo w życiu piękne są tylko chwile. A tak na poważnie ta wasze pieski nie boją się tych 3 minut o północy tylko tych wybuchów przed i po w całym mieście więc zakaz i tak nic nie zmieni pieski jak się bały tak dalej się będą bały a dzieciaki zamiast strzelać na rynku będą wam walić mocniej na osiedlach.

  7. Ewelina Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 17:54

    Lepiej za te duże pieniądze wydane na fajerwerki zorganizować dla mieszkańców Sylwester na hali sportowej jakie były organizowane w latach 90tych.Niektórzy pewnie pamiętają.

  8. przyjaciel psa Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 17:59

    Największym stresem dla zwierzaków jest kilkudniowa kanonada we wszystkich możliwych miejscach poprzedzająca Sylwestra. Ludzie kupują wszelkiej maści petardy i walą gdzie popadnie np. pod oknami, między blokami itp. Wtedy powinna Straż Miejska i Policja szczególnie zająć się tymi przypadkami. Ludzie opamiętajcie się! Wiecie co to empatia? czy widzicie tylko swój zafajdany czubek nosa?

    • ciekawy Odpowiedz

      10 grudnia 2018 at 18:33

      empatia? To może się empatyzujesz w drugą stronę czy widzisz tylko koniec swojego nosa i swojego psa?
      p.s. też mam psa ale on to ma w d…

      • frank Odpowiedz

        10 grudnia 2018 at 19:33

        Bo ty masz Szarika, co się kulom nie kłaniał, a inni pewnie jakiegoś pikusia albo muszkę :)

  9. kamil Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 18:40

    byscie chcieli wszystkiego zakazac, do czego ten swiat zmierza…

  10. A Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 18:45

    Bezsensowne zakazy, na prawdę pokaz miejskich fajerwerków odbywa się tak okrutnie często, że faktycznie dla zwierząt to ogromna trauma… Rozumiem zakazać sprzedaży. Ale raz do roku 5 minutowy pokaz chyba by nikogo nie zabił. Poza tym nagle, w 2018 roku się psy zaczęły bać? Wcześniej jakoś na nikim to nie robiło wrażenia, w USA jakoś nikt nie ma problemu z 30 minutowymi pokazami sztucznych ogni na 4.07.

  11. huk Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 18:51

    Tak jest i w lecie przepędzać chmury burzowe bo jeszcze głośniej strzelają.

  12. Ob. Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 19:52

    Tarnobrzeg już ogarnia epidemia co to piesek jest ważniejszy od człowieka i tradycji.Panie prezydencie Bożek zajmij się Pan psimi odchodami na trawnikach i właścicielami piesków co po nich nie sprzątają.Ja tradycji dotrzymam i mam w nosie zakazy.

  13. D Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 20:32

    a na WOŚPie światełka do nieba nie będzie? Czy ten zakaz też wejdzie w życie i na tej imprezie?
    Duże miasta robią fajne koncerty i tym przyciagają tlumy do centrum. Niestety w TBG już nic nie będzie bo pieski i kotki… (oczywiscie lubię zwierzęta i nie lubie jak im się dzieje krzywda) Panie prezydencje konsekwentnie 50% chce strzelania 50 nie to jak nie strzelamy to i bierzemy sie za kupki aby wlasciciele zbierali bo 50 procent ma pieski a 50 nie i nie lubi chodzić szczególnie po zimie po takim syfie. Myślę, że wszyscy będą zadiwoleni. Tylko konsekwentnie! Biech Straż Miejska nie odpuszcza :)

    • A Odpowiedz

      10 grudnia 2018 at 21:27

      W warszawie nie będzie, ciekawe co zrobi nasz tarnobrzeski wośp

      • ramol Odpowiedz

        11 grudnia 2018 at 10:07

        Nie porównuj Sylwestra do do jakiś niszowych imprez typu wośp czy familiady które to świstają o godz. 20./oo .Sylwester to imprezy na całym świecie. Ale masz rację z kupkami to się musi skończyć w naszym mieście.

  14. AlkoHolik Odpowiedz

    10 grudnia 2018 at 22:54

    Po co fajerwerki korki od butelek będą strzelać…Zdrowie!!!

  15. Armano Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 06:47

    Jestem podobnego zdania.Bez fajerwerków nie ma sylwestra i jest to nasza coroczna tradycja. Tyle się wydaje pieniedzy w mieście na jakieś bzdury, nie wiem czemu nie chcą wydać na fajerwerki. Wiadomo, że będzie się puszczało fajerwerki samodzielnie, ale jednak pokaz ze strony miasta był o wiele większy ;) Sam mieszkam blisko centrum, tak więc zawsze miałem ciekawe widok.

    A i lepiej jest fajerwerki zamówić w sklepie wcześniej https://www.pirosklep.pl – na pewno będzie o wiele taniej niż kupując tuż przed sylwkiem.

  16. Justyna Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 08:27

    Mam nadzieje, ze fajerwerki będą odwołane, chodzi nie tylko o zwierzęta ale tez o małe dzieci.

    • Meszkaniec Odpowiedz

      11 grudnia 2018 at 15:58

      100 Lat było dobrze, psy nie marudziły, dzieci nie płakały. Także skończcie pieprzyć że 3 minuty raz w roku, 100 lat tradycji, nagle jest „beee”. Takie uroki życia w mieście, przeszkadza pieskom? Przeszkadza dzieciom? To delikatnie powiem, wynocha na wieś – tam cisza i spokój. I dziwić się, że naród Polski nie potrafi o siebie zadbać, gdy w okół tyle masy ludzkiej która nie potrafi mózgu użyć do przydatnych rzeczy.

      • Podatnik Odpowiedz

        11 grudnia 2018 at 16:09

        Po pierwsze dlaczego uważasz, że 100 lat było dobrze? Po drugie komu było dobrze? Wyjaśnij mi co takiego dobrego daje pokaz fajerwerków? Bez niego nie można żyć? Jak cię to aż tak rajcuje to polecam YouTuba – tam znajdziesz wiele nagrań przeróżnych pokazów. Rozglądnij się dookoła, pewnie tego nie zauważasz ale nie jesteś sam na tej planecie i nie zawsze to co Tobie się podoba musi podobać się wszystkim. Popatrz nawet na wynik tej sondy, niewiele bo niewiele ale 10% więcej głosujących jest za tym aby nie było pokazu fajerwerków. Ja na Sylwestra np. wolał bym zobaczyć kilka grup tancerzy ognia, artystów lub jakiś fajny koncert. Mało to artystów przewinęło się przez Mam Talent? Ściągnąć kogoś. Najgorsze jest to że za rządów prezydenta Kiełba taką imprezę organizuje się w grudniu a powinno w styczniu aby jeszcze kogoś fajnego w dobrej cenie ściągnąć do miasta a nie wszystko na ostatnią chwilę.

        • tarnobrzeżanin Odpowiedz

          11 grudnia 2018 at 16:28

          Ja poproszę o sondę z pytaniem: CZY MIESZKAŃCY BLOKÓW SĄ ZA ZAPRZESTANIEM HODOWLI PSÓW W MIESZKANIACH?

        • kum Odpowiedz

          11 grudnia 2018 at 19:22

          Po pierwsze dlaczego Ty uważasz że 100 lat było żle?Na całym świecie witają Nowy Rok właśnie pokazami sztucznych ogni a taki „podatnik” z Tarnobrzega wydumał sobie pokazy artystyczne . Człowieku na to jest cały okrągły rok albo według Twojej rady oglądaj sobie na Y-T.Noworoczne pokazy są prezentowane w niusach największych na świecie stacjach tv.To należy do tradycji na całym świecie. Dlaczego zaściankę chcesz zrobić z miasta nie zrozumiałe!! Tym gorzej jeśli to jest uwarunkowane psim dyktatem!

  17. ojciec Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 16:39

    Moje dzieci cały rok czekały na sylwestra ,żeby sobie z ojcem postrzelać i miały wielką radochę.

  18. Piotrek Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 20:43

    To jest Tradycja że w Karzde Dni Sylwestra na czerwonym Placu Bartosza Głowackiego zawsze pod kreślam Zawsze Są puszczane fajerwerki i nie zgadzam się na to bo jak patrzę z kolegami na niebo to poprostu wspominam dawne dzieciństwo dawne czasy kiedy to poprostu dożyłem te wspaniałe Święta Sylwestrowe Bo muwi się Wesołych świąt bożego narodzenia i szczęśliwego nowego roku 2019/2020 jestem Polakiem Bo święta Bądźmy razem z kolegami i koleżankami

    • Załamany Odpowiedz

      11 grudnia 2018 at 21:21

      Panie Piotrze ! Litości! Oczy mnie rozbolały !

  19. Piotrek Ś Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 21:04

    Ja jestem za fajerwerkami żeby były Puszczane na Placu Bartosza Głowackiego i jakiś koncert Sylwestrowy bal karnawałowy by się Znalazł Na 2019/2020 Rok w Tym naszym Tarnobrzegu Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków na całym świecie Wesołych świąt bożego narodzenia i szczęśliwego nowego roku.

  20. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 21:48

    chcecie fajerwerki to sobie zorganizujcie, ale jeśli miasto ma wydawać na to pieniądze publiczne to jestem na nie, lepszy pokaz laserów. Wiadomo że fajerwerki będą, ale prezydent nie powinien do tego przykładać reki.

    • Zuzu Odpowiedz

      11 grudnia 2018 at 22:47

      Taaa, niechaj te pieniądze przekaże na oświatę, toż to ona wystrzela to miasto.

      • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

        12 grudnia 2018 at 00:32

        Najpierw dług spłaćmy a bieżące inwestycje finansujmy obligacjami przychodowymi

        • Zuzu Odpowiedz

          12 grudnia 2018 at 09:30

          Z całym szacunkiem Tarnobrzeżaninie jestem zwykłym mieszkańcem i nie moja zasługa w powstaniu długu. Dlaczego ja przez jakieś lobby mam rozumieć lub zaangażować jeszcze własne środki? Podatki to mało? Kogo zwykli mieszkańcy mają sponsorować? Tych co nie chcą zrozumieć, że są zbyt dużym obciążeniem dla budżetu? To chyba jakieś żarty. Ludzie będą fizycznie zapierd…. aby tym co zadłużają nie brakło. Gawiedź się ucieszy laserami, a wychuchane pieski na swych pidusiach zaznają spokoju noworocznego. Świat zawirował.

        • Zuzu Odpowiedz

          12 grudnia 2018 at 09:40

          A tak dla przypomnienia już raz ” drużyna pierścienia” za prezydentury Mastalerzowi nas laserami zauroczyła,a z jakim skutkiem to trzeba sięgnąć do pamięci. Czyżby wracało, to co się nie sprawdziło?

          • Prawnik

            13 grudnia 2018 at 13:52

            @Zuzu:
            Chodziło mi o to, że miasto powinno redukować zadłużenie, a nie je powiększać, gdyż brak płynności finansowej uniemożliwia ubieganie się o wiele środków z programów krajowych czy unijnych.
            A obligacje przychodowe funkcjonują już od 2000 r., tylko jakoś polskie samorządy słabo wykorzystują dobrodziejstwa tego instrumentu finansowego.

  21. kora Odpowiedz

    11 grudnia 2018 at 22:19

    Nie ,no nie -co Ty porównujesz gdzie te lasery będzie widzieć na kaprysie? Sztuczne ognie są widoczne w OKOLICY . Po drugie prezydenci zawsze składali noworoczne życzenia mieszkańcom na placu.A przez długie lata warto było iść na plac by zobaczyć fajerwerki i usłyszeć życzenia od prezydenta i wrócić na swój bal.Teraz trafiają się nowocześni. Żałosne.

  22. Ewelina Odpowiedz

    12 grudnia 2018 at 16:17

    Lepiej te nasze podatników pieniądze a to nawet kilkanaście tysięcy złotych przeznaczyć na coś innego np.na zwierzęta a nie wystrzelić w powietrze lekka ręką.

    • wc2 Odpowiedz

      12 grudnia 2018 at 17:25

      Tak za te kilkanaście tysięcy kupimy ci stado piesków i wtedy na pewno będziesz zbierała kupki ,bo się już nie da przejść nigdzie!!

      • Ewelina Odpowiedz

        13 grudnia 2018 at 14:28

        Ja po swoim psie zbieram odchody a ty chyba jesteś wrogiem psów i na pewno na ciebie szczekają bo psy wyczuwają charakter człowieka.

        • wc2 Odpowiedz

          13 grudnia 2018 at 15:07

          Każdy psiarz takie deklaracje składa a sutki są odwrotne ,więc o moim charakterze nie insynuuj.

          • Ewelina

            13 grudnia 2018 at 21:49

            Jak ci psy przeszkadzają to wyprowadź się do lasu.

        • wc2 Odpowiedz

          13 grudnia 2018 at 23:12

          Ot i cała „psia” inteligencja –niezrozumiała ze nie o psy chodzi,ale o ich kupki i ich opiekunów.

  23. s.r Odpowiedz

    13 grudnia 2018 at 13:15

    Sram na fajerwerki Pana Bożka.Stać mnie na swoje i będę świętował w sylwestra tak jak dawniej.A tym troskliwym od piesków,kotków,ptaszków,żabek,robaczków radzę zakazać grzmotów i piorunów w czasie burzy.

  24. opiekunkapikusia Odpowiedz

    1 stycznia 2019 at 15:00

    Czy już służby prezydenta zliczyły już uratowane pieski w sylwestra ?Bo przecież ta decyzja o zakazie witania Nowego Roku pokazem sztucznych ogni musi być zgłoszona do Kapituły Nobla . To była ze wszech miar wiekopomna decyzja naszego Szeryfa i utytułuje go co najmniej „Słońcem Galicji Północnej” Ale on powiedział że nie boi się podejmować trudnych decyzji i podpychany przez vice-pomocnika osiągnął ten szczyt, tej niezwykle trudnej decyzji . Te uratowane pieski odwdzięczą się nie tylko zasmrodzonymi chodnikami ale i potomstwem godnym rekordowych wyżów demograficznych .I trzymaj wodzu tak dalej sukces za sukcesem.

    • gosia Odpowiedz

      1 stycznia 2019 at 20:59

      a moja „leda” spierdzieliła z domu o 17 -tej i do dziś na noc nie wróciła do domu.