Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

#StopPrzemocy

Styczeń 18, 2019 2:42 PM

W ostatnich dniach policjanci w całym kraju odnotowali wzmożoną ilość zgłoszeń od obywateli dotyczących obraźliwych wpisów internetowych jak i też gróźb karalnych kierowanych telefonicznie, a także nawoływania do popełnienia przestępstwa w stosunku do prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków z różnych ugrupowań politycznych.

Informacjami tymi niezwłocznie zajęli się policjanci z Biura dw. z Cyberprzestępczością KGP, które koordynuje działania wydziałów w całym kraju, a także funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji. Zebrane dane natychmiast były przekazywane policjantom operacyjnym, którzy dokonywali sprawdzeń i kolejnych ustaleń.

Wytypowane osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do komend Policji. Po przekazaniu zgromadzonych w tych sprawach materiałów dowodowych prokuratorom zatrzymani usłyszeli zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych ludzi różnymi drogami. Często znieważenia, czy kierowanie gróźb karalnych, zwłaszcza, gdy są popełniane za pośrednictwem telefonu, czy mediów elektronicznych, traktowane są przez ludzi niepoważnie. Nie zdają sobie oni sprawy, że w każdej takiej sytuacji, na wniosek osoby poszkodowanej, mogą im grozić poważne konsekwencje prawne. Osoby takie nie mogą czuć się bezkarnie. Funkcjonariusze w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia i zatrzymania sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej.

foto&źródło: Policja

9 Responses to #StopPrzemocy

 1. no i super Odpowiedz

  18 stycznia 2019 at 16:18

  Wreszcie . Na tym forum może ustanie też fala nienawiści którą niektórzy na tym forum mylą z krytyką .Zwłaszcza tak myśli część radnych rady miasta.

  • slownik Odpowiedz

   18 stycznia 2019 at 16:28

   „czytanie” czyich nie wypowiedzianych myśli to też forma nienawiści – smuci tak przedstawiony temat

 2. neo Odpowiedz

  18 stycznia 2019 at 17:21

  W końcu osiągnęli cel. Teraz można zakneblować usta obywatelom.

 3. Quw Odpowiedz

  19 stycznia 2019 at 17:52

  Radni są wspaniali,ani słowa krytyki bo do pierdla.

 4. i.k.m.B Odpowiedz

  20 stycznia 2019 at 11:51

  Dlaczego wczoraj nie było prądu!!!??? W trakcie zmywania kilka razy włączali i wyłaczali prąd no i trafiło zmywarkę! Do kogo po odszkodowanie?

 5. Mieszkaniec Odpowiedz

  20 stycznia 2019 at 13:08

  Proszę aby radni pis odtworzyli sesje rady miasta po zerwaniu koalicji Bardzo prosze Dzisiaj madrzy politycy nawołują do rachunku sumienia.

  • Stop hipokryzji Odpowiedz

   20 stycznia 2019 at 14:45

   Kto bezpodstawnie zwolnił Brzezowskiego.Kto zmontował koalicję żeby usunąć Kalinkę z przewodniczącego Rady.Uderz się najpierw w swoje piersi, a nie cudze.

 6. Stasiu Odpowiedz

  20 stycznia 2019 at 14:43

  Kotlet Ty piszesz o stopie dla mowy nienawiści? Przecież na tym forum wylało się tyle pomyj na przyzwoitych ludzi a Ty nie robiłeś z tym nic!!! Jak śmiesz!? I jak Ci tak po ludzku nie wstyd.

 7. owen Odpowiedz

  20 stycznia 2019 at 17:03

  Pomyje to się lały całymi strumieniami, a nawet kaskadami na tarnobrzeskim forum gazeta.pl za czasów mściwie panującego bercika. Jego żołnierzyki dbały o to aby każdego kto ośmielił się mieć inne zdanie od pana i władcy, utopić w szambie. Tutaj w większości widzę jednak krytykę, niektórzy tylko mają problem żeby odróznić ją od nienawiści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>