#StopPrzemocy

W ostatnich dniach policjanci w całym kraju odnotowali wzmożoną ilość zgłoszeń od obywateli dotyczących obraźliwych wpisów internetowych jak i też gróźb karalnych kierowanych telefonicznie, a także nawoływania do popełnienia przestępstwa w stosunku do prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków z różnych ugrupowań politycznych.

Informacjami tymi niezwłocznie zajęli się policjanci z Biura dw. z Cyberprzestępczością KGP, które koordynuje działania wydziałów w całym kraju, a także funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji. Zebrane dane natychmiast były przekazywane policjantom operacyjnym, którzy dokonywali sprawdzeń i kolejnych ustaleń.

Wytypowane osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do komend Policji. Po przekazaniu zgromadzonych w tych sprawach materiałów dowodowych prokuratorom zatrzymani usłyszeli zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych ludzi różnymi drogami. Często znieważenia, czy kierowanie gróźb karalnych, zwłaszcza, gdy są popełniane za pośrednictwem telefonu, czy mediów elektronicznych, traktowane są przez ludzi niepoważnie. Nie zdają sobie oni sprawy, że w każdej takiej sytuacji, na wniosek osoby poszkodowanej, mogą im grozić poważne konsekwencje prawne. Osoby takie nie mogą czuć się bezkarnie. Funkcjonariusze w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia i zatrzymania sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
no i super
2 lat temu

Wreszcie . Na tym forum może ustanie też fala nienawiści którą niektórzy na tym forum mylą z krytyką .Zwłaszcza tak myśli część radnych rady miasta.

slownik
2 lat temu
Reply to  no i super

„czytanie” czyich nie wypowiedzianych myśli to też forma nienawiści – smuci tak przedstawiony temat

neo
2 lat temu

W końcu osiągnęli cel. Teraz można zakneblować usta obywatelom.

Quw
2 lat temu

Radni są wspaniali,ani słowa krytyki bo do pierdla.

i.k.m.B
2 lat temu

Dlaczego wczoraj nie było prądu!!!??? W trakcie zmywania kilka razy włączali i wyłaczali prąd no i trafiło zmywarkę! Do kogo po odszkodowanie?

Mieszkaniec
2 lat temu

Proszę aby radni pis odtworzyli sesje rady miasta po zerwaniu koalicji Bardzo prosze Dzisiaj madrzy politycy nawołują do rachunku sumienia.

Stop hipokryzji
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Kto bezpodstawnie zwolnił Brzezowskiego.Kto zmontował koalicję żeby usunąć Kalinkę z przewodniczącego Rady.Uderz się najpierw w swoje piersi, a nie cudze.

Stasiu
2 lat temu

Kotlet Ty piszesz o stopie dla mowy nienawiści? Przecież na tym forum wylało się tyle pomyj na przyzwoitych ludzi a Ty nie robiłeś z tym nic!!! Jak śmiesz!? I jak Ci tak po ludzku nie wstyd.

owen
2 lat temu

Pomyje to się lały całymi strumieniami, a nawet kaskadami na tarnobrzeskim forum gazeta.pl za czasów mściwie panującego bercika. Jego żołnierzyki dbały o to aby każdego kto ośmielił się mieć inne zdanie od pana i władcy, utopić w szambie. Tutaj w większości widzę jednak krytykę, niektórzy tylko mają problem żeby odróznić ją od nienawiści.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x