Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Klucze do mieszkań w bloku przy ul. Św. Barbary nadal u wykonawcy (zdjęcia oraz video HD)

Styczeń 30, 2019 11:58 AM

Wczoraj w ramach posiedzenia Komisji Techniczno – Inwestycyjnej, odbyło się spotkanie władz miasta, radnych, członków komisji i prezesa TTBS z najemcami bloku przy ul.Św. Barbary w Tarnobrzegu. Około 50 rodzin czeka na klucze to mieszkań w tym bloku od sierpnia 2018 r., kiedy to planowo miała zakończyć się ta inwestycja TTBS-u. Klucze te posiada jednak wykonawca.

Niestety mimo iż zapowiadaliśmy transmisję z tego spotkania, z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy jej zrealizować (szczegóły tutaj).  Tuż po spotkaniu o komentarz poprosiliśmy prezesa TTBS Konrada Goliszka.

- Na dzień dzisiejszy można to nazwać jako kolejne obietnice, bo konkretnych terminów ja nie jestem w stanie podać ze względu na toczącą się procedurę i sprawy związane z oddaniem budynku – tłumaczy prezes. – Jest szansa na to, że mieszkańcy w przeciągu miesiąca zamieszkają w tym bloku – dodaje.

- Informacje które dzisiaj tutaj usłyszeliśmy nie są dla nas wiążące, dlatego że na część masy upadłościowej jednego podwykonawcy „siadł „ syndyk – mówi z kolei Łukasz Misiuda, przyszły najemca mieszkania. – Sprawa na pewno będzie się toczyła w sposób przewlekły (…) i przyszli najemcy są w trudnej sytuacji, bo wszystko na to wskazuje, że inwestycja przesunie się znacznie w czasie – dodaje.

Zawiadomienie o bezprawnym przywłaszczeniu przez wykonawcę budowy bloku przy ulicy Świętej Barbary dokumentacji, dziennika budowy i kluczy do mieszkań złożyła była już prezes TTBS, Zofia Janiec.

- Zawiadomienie złożone zostało w połowie stycznia. Dochodzenie prowadzone jest pod nadzorem tutejszej prokuratury przez Komendę Miejską w Tarnobrzegu. Obecnie prowadzone są czyności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności. Nikt nie ma postawionych zarzutów, na tym etapie postępowanie prowadzone jest „w sprawie” a nie przeciwko komuś – dowiedzieliśmy się w Prokuraturze Rejonowej w Tarnobrzegu.

Wykonawca, któremu TTBS naliczył kary umowne za niedotrzymanie terminów budowy, domaga się od spółki spłaty ostatniej transzy zobowiązań, wynikających z umowy. Z kolei podczas dzisiejszej sesji, radni zadecydują o poręczeniu przez gminę kredytu dla Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Banku Spółdzielczym w Tarnobrzegu. Kwota kredytu, łącznie z odsetkami wynosi 4 mln 746 tys.701 zł. Poręczenia kredytu miasto udzieli na sfinansowanie realizacji inwestycji pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego Nr 1 wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu”.

foto&video: Piotr Morawski

27 Responses to Tarnobrzeg: Klucze do mieszkań w bloku przy ul. Św. Barbary nadal u wykonawcy (zdjęcia oraz video HD)

 1. John Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 13:05

  Bedzieta teraz ruch…ne chwala Ci o prezydencie cosik mi sie zdaje ze sie pan nie nadaje

 2. bzyk Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 13:22

  Ludzie weźcie sobie normalny kredyt hipoteczny i kupcie mieszkanie na wolnym rynku zamiast płacić czynsz 600 zł miesięcznie i partycypację 50000 zł mielibyście na ratę kredytu i wkłąd własny. Olejcie ten cały TTBS.

  • stanislaw Odpowiedz

   30 stycznia 2019 at 19:28

   o czym ty chlopie piszesz ,ja mam czynszu 800 zl,mieszkanie własnosciowe,49 m 5 osob,to i tak malo,bo inni maja 900 ,1000,600 zl to mają kawalerki czynszu!powodzenia,ps. za same smieci płacę 92 zł miesiecznie,za wodeokoło 300 zl

 3. Muchozol Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 13:30

  Srali muchy będzie wiosna.

 4. Gość Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 13:34

  Wszyscy najemcy powinni zagrozić wycofaniem partycypaji. TTBS przy takim zarządzie będzie niedługo bankrutem. Brak skutecznych działąń na odanie budynku, brak wpływów za czynsze pociągnie ich na samo dno.

  • obywatel Odpowiedz

   30 stycznia 2019 at 15:00

   Dziwię się ludziom,że zdecydowali się na lokale w budynkach TTBS bo przecież wiadomo,że tam w opłatach są wielkie koszty utrzymania zbędnych gęb w postaci
   wynagrodzeń dla znajomych lokalnych działaczy politycznych w zarządach i radzie nadzorczej (tak samo jak w każdej spółdzielni postkomunistycznej
   min. w SM Siarkowiec).
   Jak najdalej od takich bolszewickich tworów – których jedynym celem jest zwykła pasozytnictwo – kosztem ludzi.

   Wcale nie załuję tych co wpłacili pewne koszty na przyszłe lokale,
   tacy cwaniacy – aby miasto im zafundowało lokale o wysokim standarcie bo są to ludzie dobrze zarabiający i stać ich wziąść kredyt czy też zacząc budować albo kupić na wolnym rynku ale lepiej wygodnie i bezczelnie żądać od miasta
   wybudowania budynku.
   W tym chorym mieście jedynie budynki socjalne powinny być budowane przez miasto a nie apartamenty dla cwaniaków dobrze zarabiających.

   • Slash Odpowiedz

    31 stycznia 2019 at 10:54

    Co ty wypisujesz? Jakie apartamenty? To zwykłe mieszkania o normalnym standardzie, tyle że wykończone pod klucz. To że mówią i piszą o wysokim standardzie nie oznacza że tak jest faktycznie. Wprost przeciwnie, niedoróbki są widoczne, a i tak nie było wiele czasu aby mieszkania przeglądnąć.

    A to, cytuję „wygodnie i bezczelnie żądać od miasta wybudowania budynku.” to już nawet szkoda komentować. Więc można powiedzieć, że jak idziemy do kawiarni też wygodnie i bezczelnie żądamy aby nam kelnerka kawę przyniosła mimo, że za nią zapłaciliśmy? Zapłacone, to się oczekuje realizacji tego co jest w umowie i tyle.

    • obywatel Odpowiedz

     31 stycznia 2019 at 11:14

     Idąc do kawiarki płacę za swoje ciężko zarobioną kasę – tylko za swoją
     i nie żądam od miasta dofinansowania.
     Zastanów się czy w całości te osoby zapłaciły za budowę ?
     - wątpię a następnie możesz krytykować.

     Miasto powinno budowąc tylko socjalne budynki – tak jak na Serbinowie
     przy szkole – czyli pomagać mieszkańcom miasta w ciężkiej sytuacji życiowej
     a nie jakieś urojone aspiracje dobrze zarabiających.

     • lokator

      31 stycznia 2019 at 12:14

      Idąc do kawiarni płacisz tylko za kawę a nie za cała kawiarnią. To tak jakbym kazał ci kupić sobie kawiarnię albo chociaż stolik jak chcesz napić się kawy w kawiarni. TTBS wynajmuje te mieszkania i automatycznie na nich zarabia, jak można nie rozumieć najprostszych spraw. Kredyty zaciągnięte na pierwsze budowane bloki zostały już spłacone lub zostały umorzone. Lokatorzy w dalszym ciągu płacą czynsze w wysokości ok 10 zł/m2 mimo że w czynszu była zawarta spłata raty kredyty który został spłacony czynsze zostały bez zmian. Teraz powstaje pytanie gdzie są te pieniądze skoro na inwestycje ich nie ma.

     • Slash

      31 stycznia 2019 at 15:20

      Pytanie do ‘lokator’: to sprawdzona informacja z tymi czynszami?

      No myślę że Twoje pytanie jest bardzo ważne w tej sprawie. Co się stało, że kasa TTBSu się wyczyściła do skraju bankructwa? Bo gdyby nie pomoc od UM to TTBS pewnie by padł.

      Miejmy tylko nadzieję, że to poręczenie kredytu nie zachwieje finansami Tarnobrzega.

 5. owen Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 14:50

  Zasady i warunki najmu w TTBS moim zdaniem są chore.

  • anie Odpowiedz

   30 stycznia 2019 at 22:14

   Jeśli takie NUMERY kręciło się całą kadencję to zarazki są nawet na chodnikach. I już sanepid nawet nie pomoże.

 6. 789 Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 16:38

  Popieram przedmówcę wybrać pieniążki(o ile się da) i wziąć kredyt bo te mieszkania nigdy nie będa wasze ;) a tak swoją drogą Nie znam nazwiska ale jestem ciekaw jaki stołek przygotował Pluta dla tej pani z czerwoną torebka stojąca obok ekipy z tvl ;) ciekawe czy też jest na liście zasłużonych bo prawie wszystkich upycha ;)

 7. irenka Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 19:22

  Pani z czerwoną torebką to Jola obecnej władzy,sami zgadnijcie której.Oj gustu niestety za grosz !!!!

 8. gosc Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 19:25

  Pani w czerwonej torebce…

 9. bell-fair Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 21:46

  kabaret to będzie jak żona jednego z VIP-ow dowie się o tym z czego śmieje się pół miasta. Zobaczycie tak Moni loczki wyprostuje że ta do urzędu do końca życia nie wejdzie

  • Gość Odpowiedz

   30 stycznia 2019 at 22:51

   Można jaśniej prosić? Jakiś skandal obyczajowy?

 10. Gość Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 22:50

  Czy ktoś zaczął ćwiczyć stawanie na głowie?

 11. gość Odpowiedz

  30 stycznia 2019 at 23:10

  a skończy się tak jak musi się skończyć-podwyżkami czynszów wszystkich lokatorów bo długi trzeba spłacać

 12. najemca Odpowiedz

  1 lutego 2019 at 12:15

  W przypadku gdy TTBS bierze kredyt komercyjny w banku BS czyli nie na preferencyjnych warunkach jak by to było w BGK to najemcy mają prawo domagać się sprzedaży tych mieszkań na zasadach rynkowych.

 13. gość Odpowiedz

  1 lutego 2019 at 13:41

  Wykonawca chce kasę a potem klucze i podwykonawcy .Miasto chce klucze i zapłaty dla podwykonawców a dopiero potem zapłata chyba z karami bo oficjalnie nikt z tych kar się chyba nie wycofał wykonawcy..Czyli nic się kompletnie przez ostatni miesiąc nie zmieniło.O przepraszam pojawił się syndyk ….
  Myślę ,że ta sytuacja obnaża bezsilność władzy.Miasto zamiast stać z boku i zostawić spór TBS z wykonawcą ośmiesza się swoją bezradnością i brakiem umiejętności gaszenia pożaru.

  • eter Odpowiedz

   1 lutego 2019 at 13:52

   Łatwo to było pani prezes pleść głupstwa i pchać cały stworzony przez tamtą ekipę AMBARAZ. TERAZ ODPOWIEDZIALNOŚCI NIKT NIE CHCE PONIEŚĆ I SPRAWA BĘDZIE DŁUGO ZAŚMIERDZAĆ NASZE MIASTO.

 14. tego Odpowiedz

  7 lutego 2019 at 18:54

  Czy ktoś zaczął ćwiczyć stawanie na głowie?

 15. artur Odpowiedz

  12 lutego 2019 at 14:23

  Czy coś wiadomo o negocjacjach z wykonawcą w sprawie oddania kluczy. Z tego co wiem nic się nie dzieje w tej sprawie…totalnie nic.

 16. Sofia Odpowiedz

  12 lutego 2019 at 14:26

  Z tego co mi wiadomo wszystko idzie sprawnie i w lipcu możemy się wprowadzać, bo w czerwcu będzie wszystko dograne, ale jeszcze trzeba pleśń ze ścian skrobać.

 17. Gość Odpowiedz

  12 lutego 2019 at 15:04

  a syndyk na tym nie siedzi?

 18. asd Odpowiedz

  12 lutego 2019 at 18:20

  Dlaczego w sprawie nic się nie dzieje, usunięto tylko niewygodny baner z bloku, niewygodny dla TTBS i prezydenta miasta, natomiast olano najemców, nie załatwiając ich prośby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>