Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Baranowie Sandomierskim będą rapować o Wyklętych

Luty 22, 2019 12:48 PM

Tadek Firma Solo i młodzi raperzy wystąpią w baranowskim MGOK-u. 3 marca odbędzie się koncert patriotyczny ku czci Żołnierzy Wyklętych.

Wyjątkowe będą w tym roku obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Baranów Sandomierski. Tutejszy ośrodek kultury zaprasza bowiem na patriotyczny koncert hiphopowy. Wystąpi w nim Tadek Firma Solo. Raper zaprezentuje swoje utwory poświęcone historii Polski i ważnym postaciom powojennego podziemia antykomunistycznego. Koncert poprzedzi występ młodych artystów z terenu gminy: Spooky Wooky Wooky (Kacper Smykla) i Helek (Jakub Chwałek). Obaj przygotowali specjalnie na ten koncert własne utwory o tematyce patriotycznej.

Tadek Firma Solo to projekt Tadeusza Polkowskiego, który ma już na swoim koncie spory dorobek muzyczny. Znany jest z występów zespole hiphopowym Firma, a od kilku lat prowadzi działalność solową. W swojej twórczości skupia się przede wszystkim na historii Polski, opowiada o żołnierzach Armii Krajowej, zbrojnym podziemiu antykomunistycznym, akcji Burza i innych wydarzeniach. Swoje utwory poświęcił m.in. „Ince”, generałowi „Nilowi”, czy rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Takiej patriotycznej tematyce poświęcił swoje płyty „Niewygodna prawda”, „Niewygodna prawda II. Burza 2014” i „Ostatni rozkaz”.

Współpracuje z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, zasiada w Komitecie Honorowym Fundacji „Łączka”. W 2015 r. został wyróżniony nagrodą „Świadek Historii”, przyznaną przez oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Angażuje się w działalność charytatywną i edukacyjną. Przy okazji koncertu będzie można kupić płyty, gadżety i publikacje, czy otrzymać autograf artysty.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim w niedzielę 3 marca o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

rd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>