Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ostre ściganie w full contact. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyła się pierwsza runda Przeprawowych Mistrzostw H6 (fotoreportaż oraz video HD)

Marzec 18, 2019 1:27 PM

38 najlepszych załóg w Polsce wystartowało w pierwszej rundzie Przeprawowych Mistrzostw Peddesr H6, które odbyły się w minioną sobotę nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jak sama nazwa wskazuje, było to 6 godzinny rajd, podzielony na dwie części.

W maratonie udział wzięły samochody terenowe w trzech klasach: No Limit czyli auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną, Advance – samochody częściowo zmodyfikowane, gdzie wyciągarki mechaniczne są zabronione a można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych oraz Challange – auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Auta poruszały się po w pełni wytaśmowanej pętli, o długości kilku kilometrów. Na trasie wytyczone były Odcinki Specjalne dla każdej z klas, które trzeba było pokonać, lub ominąć.

Rajd trwał 6 godzin i był podzielony na dwie, 3-godzinne części. W ich trakcie załogi musiały pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. Za każdy ukończony OS załogi otrzymywały punkty. Wygrywała ta załoga, która zdobyła jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie.

Druga runda Przeprawowych Mistrzostw H6 odbędzie się w Brzegu (woj.opolskie), trzecia zaś w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Z kolei wielkie ściganie powróci nad Jezioro Tarnobrzeskie już w kwietniu br. W dniach 12 – 13 odbędzie się bowiem ogólnopolska impreza przeprawowa z cyklu Polad Trophy, z odcinkiem dziennym i nocnym.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

2 Responses to Ostre ściganie w full contact. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyła się pierwsza runda Przeprawowych Mistrzostw H6 (fotoreportaż oraz video HD)

  1. kierowca Odpowiedz

    18 marca 2019 at 15:22

    Tyle pięknych zdjęć . Nie widzę aby na otwarciu był nasz prezydent. Nie ma splendoru.

  2. Kutombo Odpowiedz

    18 marca 2019 at 16:15

    Nie rozumiem debili którzy mają radoche z niszczenia przyrody-impreza po ch. jednym słowem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>