Ostre ściganie w full contact. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyła się pierwsza runda Przeprawowych Mistrzostw H6 (fotoreportaż oraz video HD)

38 najlepszych załóg w Polsce wystartowało w pierwszej rundzie Przeprawowych Mistrzostw Peddesr H6, które odbyły się w minioną sobotę nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jak sama nazwa wskazuje, było to 6 godzinny rajd, podzielony na dwie części.

W maratonie udział wzięły samochody terenowe w trzech klasach: No Limit czyli auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną, Advance – samochody częściowo zmodyfikowane, gdzie wyciągarki mechaniczne są zabronione a można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych oraz Challange – auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Auta poruszały się po w pełni wytaśmowanej pętli, o długości kilku kilometrów. Na trasie wytyczone były Odcinki Specjalne dla każdej z klas, które trzeba było pokonać, lub ominąć.

Rajd trwał 6 godzin i był podzielony na dwie, 3-godzinne części. W ich trakcie załogi musiały pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. Za każdy ukończony OS załogi otrzymywały punkty. Wygrywała ta załoga, która zdobyła jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie.

Druga runda Przeprawowych Mistrzostw H6 odbędzie się w Brzegu (woj.opolskie), trzecia zaś w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Z kolei wielkie ściganie powróci nad Jezioro Tarnobrzeskie już w kwietniu br. W dniach 12 – 13 odbędzie się bowiem ogólnopolska impreza przeprawowa z cyklu Polad Trophy, z odcinkiem dziennym i nocnym.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
4 lat temu

Tyle pięknych zdjęć . Nie widzę aby na otwarciu był nasz prezydent. Nie ma splendoru.

Kutombo
4 lat temu

Nie rozumiem debili którzy mają radoche z niszczenia przyrody-impreza po ch. jednym słowem

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content